up
ara
ÜYELER
DİĞER

Tarih Kitapları

Yeni Çıkan Tarih Kitapları

Piyasaya yeni çıkmış veya yeni basımı yapılmış yeni çıkan Tarih kitapları

En İyi Tarih Kitapları

En çok puan verilen, en iyi Tarih kitapları
9.2
Khaled Hosseini'nin dostluk üzerine kurguladığı duygusal romanı Uçurtma Avcısı, Afganistan'da yaşanan savaş ve göç zamanlarında geçmektedir. Kitapta annesini kaybeden ve babası tarafından hiçbir şekilde sevilmeyen Emir'in hikayesi anlatılmaktadır.
9.1
Jan Valjan'ın sadece bir ekmek çaldı diye kürek mahkumu olması ama daha büyük hırsızların hiç bir cezaya çarptırılmaması, Fransız devrimi sırasındaki Fransa'yı gayet güzel anlatıyor. Tıpkı günümüzde olduğu gibi; büyük çalarsan sana hiç bir şey olmaz.
8.3
John Green'in Türkçeye çevrilen ilk romanı olan Aynı Yıldızın Altında adlı kitap, on altı yaşındaki akciğer kanseri hastası Hazel ile destek grubunda tanıştığı tümör hastası Augustus'un aralarında oluşan duygusal bağı konu edinen romantik ve dramatik bir gençlik romanıdır.
8.7
Kitapta Ömer Hayyam'ın hayatı ve yazdığı rubailerin peşine düşen Benjamin ve Şirin'in hikayesi anlatılmaktadır.
8.9
Turgut Özakman'ın çok satan tarihi romanı Şu Çılgın Türkler, Türkiye'nin yakın tarihine ışık tutan değerli bir eser. Çöküş döneminde olan bir imparatorluğun umutsuz halkı, Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde yeniden umutla dolar ve büyük mücadele dönemi başlar. Böylece Çılgın Türkler yeniden sahneye çıkar ve tarihe adlarını yazdırır.
9.5
Atatürk'ün kaleme aldığı bu eser, Cumhuriyet Halk Partisi'nin 15 -20 Ekim 1927 tarihleri arasında Ankara'da toplanan İkinci Kurultayı'nda 36, 5 saat süren ve altı günde okunan tarihi bir hitabeye dayanmaktadır. Bu sebeple Nutuk adını almıştır. Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş sürecini öğrenmek isteyenlerin mutlaka okuması gereken çok değerli bir belge niteliği taşımaktadır.
8.4
Deve Gözü kitabının da yazarı Cengiz Aytmatov tarafından kaleme alınan Gün Olur Asra Bedel kitabı Roman (Çeviri), Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. Ötüken Neşriyat yayınevinden 1995 yılında 9789754370539 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Gün Olur Asra Bedel isimli kitap 420 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Ender Nail çevirmiştir. Kitap Tüm Zamanların En İyi Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Gün Olur Asra Bedel kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.6
Ahmet Hamdi Tanpınar'ın başarılı romanlarından biri olan Saatleri Ayarlama Enstitüsü'nde modernleşme sürecinde zamana ayak uydurmaya yönelik yapılan toplumsal girişimlerin yol açtığı komik durumlar anlatılmaktadır.
8.4
Evlendikleri gün karısı öldürülen Şahin’in bu ölümü çözmek için bir doktor yardımı ile yüzünü değiştirerek hayatına devam etmesi ve lale devrinde yaşanan olaylar anlatılmaktadır.
8.5
Grigory Petrov'un farklı zamanlarda çıktığı Finlandiya seyahatlerindeki notlarından oluşan kitap, az sayıda aydın ve din adamlarından oluşan bir grubun köyleri gezip gönüş tokluğu ve özverili çalışmalarıyla insanlası nasıl motive ederek kalkınma hamlesi başlattıklarını anlatmaktadır.

Çok Satan Tarih Kitapları

Okurlar tarafından en fazla raflarına eklenen, en çok satan Tarih kitapları

Diğer Tarih Kitapları

0.0
Zulümdar ve Silivri Toplama Kampı Zulümhane kitaplarının da yazarı Mustafa Balbay tarafından kaleme alınan Sü-lale Devri kitabı Tarih, Araştırma - İnceleme türünde okuyucusu ile buluşuyor. Halk Kitabevi yayınevinden 2016 yılında 9786059350501 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Sü-lale Devri isimli kitap 232 sayfadan oluşuyor. Sü-lale Devri kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Zulümdar kitabının da yazarı Zulümdar ve Silivri Toplama Kampı Zulümhane kitaplarının da yazarı Mustafa Balbay tarafından kaleme alınan O Mektubu Yazan Bendim kitabı Tarih, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Cumhuriyet Kitapları yayınevinden 2009 yılında 9786051400228 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan O Mektubu Yazan Bendim isimli kitap 362 sayfadan oluşuyor. O Mektubu Yazan Bendim kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Zulümdar kitabının da yazarı Zulümdar ve Silivri Toplama Kampı Zulümhane kitaplarının da yazarı Mustafa Balbay tarafından kaleme alınan Cumhuriyetin İkinci Yüzyılı kitabı Tarih, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Bilgi Yayınevi yayınevinden 2016 yılında 9789752206427 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Cumhuriyetin İkinci Yüzyılı isimli kitap 168 sayfadan oluşuyor. Cumhuriyetin İkinci Yüzyılı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Zulümdar kitabının da yazarı Zulümdar ve Silivri Toplama Kampı Zulümhane kitaplarının da yazarı Mustafa Balbay tarafından kaleme alınan Çanakkale'den Avusturalya'ya Anzak Türkleri kitabı Turizm, Gezi türünde okuyucusu ile buluşuyor. Cumhuriyet Kitapları yayınevinden 2007 yılında 9789944150569 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Çanakkale'den Avusturalya'ya Anzak Türkleri isimli kitap 232 sayfadan oluşuyor. Çanakkale'den Avusturalya'ya Anzak Türkleri kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
9.0
Zulümdar kitabının da yazarı Mustafa Balbay tarafından kaleme alınan Geçmişten Geleceğe Türkiye kitabı Günlük, Mektup türünde okuyucusu ile buluşuyor. Cumhuriyet Kitapları yayınevinden 2014 yılında 9786051400440 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Geçmişten Geleceğe Türkiye isimli kitap 224 sayfadan oluşuyor. Geçmişten Geleceğe Türkiye kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.0
Zulümdar kitabının da yazarı Mustafa Balbay tarafından kaleme alınan Düşünüyorum O Halde Sanığım Zulümname kitabı Tarih, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Cumhuriyet Kitapları yayınevinden 0 yılında 9786055525484 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Düşünüyorum O Halde Sanığım Zulümname isimli kitap 352 sayfadan oluşuyor. Düşünüyorum O Halde Sanığım Zulümname kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
10.0
Zul ve Zulüm ve Kral ve İmparator kitaplarının da yazarı Haşim Şahin tarafından kaleme alınan Orta Zamanın Türkleri kitabı Tarih, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yeditepe Yayınevi yayınevinden 1970 yılında 9786054052820 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Orta Zamanın Türkleri isimli kitap 288 sayfadan oluşuyor. Orta Zamanın Türkleri kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.0
Zor Zamanda Geleceği Kurmak kitabının da yazarı Murat Yalçıntaş tarafından kaleme alınan Bende Kalmasın kitabı Tarih, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Doğan Kitap yayınevinden 1970 yılında 9786050914573 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Bende Kalmasın isimli kitap 225 sayfadan oluşuyor. Bende Kalmasın kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Zor Günler kitabının da yazarı Kaya Öztaş tarafından kaleme alınan 99 Soruda Antep ve Savunması kitabı Tarih, türünde okuyucusu ile buluşuyor. YCM Yaşar Cevizli Mağazaları yayınevinden 2009 yılında 9786056242755 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan 99 Soruda Antep ve Savunması isimli kitap 168 sayfadan oluşuyor. 99 Soruda Antep ve Savunması kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Ziya Gökalp'in Din Sosyolojisi ve Türkiye'de Din - Devlet İlişkilerinde Yönetici Seçkinlerin Rolü kitaplarının da yazarı Ahmet Faruk Kılıç tarafından kaleme alınan Atatürk ve Din kitabı Tarih, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Dem Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9786050077025 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Atatürk ve Din isimli kitap 264 sayfadan oluşuyor. Atatürk ve Din kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Ziya Gökalp Külliyatı 2 - Limni ve Malta Mektupları kitabının da yazarı Ziya Gökalp Külliyatı 2 - Limni ve Malta Mektupları ve Kurtuluş Savaşı'nda Kadın Askerlerimiz kitaplarının da yazarı Fevziye Abdullah Tansel tarafından kaleme alınan Hususi Mektuplarına Göre Namık Kemal ve Abdülhak Hamid kitabı Tarih, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Akçağ Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789753386265 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Hususi Mektuplarına Göre Namık Kemal ve Abdülhak Hamid isimli kitap 176 sayfadan oluşuyor. Hususi Mektuplarına Göre Namık Kemal ve Abdülhak Hamid kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Zigetvar'ın Laneti ve Osmanlı'da Muhalefet kitaplarının da yazarı Haldun Eroğlu tarafından kaleme alınan Osmanlı Devleti'nde Şehzadelik Kurumu kitabı Tarih, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Akçağ Yayınları yayınevinden 2014 yılında 9789753385176 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Osmanlı Devleti'nde Şehzadelik Kurumu isimli kitap 288 sayfadan oluşuyor. Osmanlı Devleti'nde Şehzadelik Kurumu kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!