up
ara

Tarihi Roman Kitapları

Yeni Çıkan Tarihi Roman Kitapları

Piyasaya yeni çıkmış veya yeni basımı yapılmış yeni çıkan Tarihi Roman kitapları

En İyi Tarihi Roman Kitapları

En çok puan verilen, en iyi Tarihi Roman kitapları
9.1
Bin Muhteşem Güneş, Afganistan'ta yolları kesişen iki kadının dostluğu üzerinden Afganistanlı kadınların çektikleri zorlukları, savaşın getirdiği çaresizlikleri, ayrılıkları ve beraberinde getirdikleri acıları anlatmaktadır.
8.6
Osmanlı Devleti'nin en asabi ve sert hükümdarlarından Yavuz sultan Selim ile Safevi Devletinin şahı Şah İsmail arasında ki toprak hırsı yüzünden çıkan Çaldıran Savaşı anlatılmaktadır. Fakat bu iki adamın diğer savaşı ise aynı kadını sevmeleridir.
8.8
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Vladimir Bartol tarafından kaleme alınan Fedailerin Kalesi Alamut kitabı Tarihi Roman, Orta Doğu türünde okuyucusu ile buluşuyor. Koridor Yayıncılık yayınevinden 2015 yılında 9786054188970 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Fedailerin Kalesi Alamut isimli kitap 510 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Ender Nail çevirmiştir. Kitap Mutlaka Okunması Gereken Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Fedailerin Kalesi Alamut kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.9
Turgut Özakman'ın çok satan tarihi romanı Şu Çılgın Türkler, Türkiye'nin yakın tarihine ışık tutan değerli bir eser. Çöküş döneminde olan bir imparatorluğun umutsuz halkı, Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde yeniden umutla dolar ve büyük mücadele dönemi başlar. Böylece Çılgın Türkler yeniden sahneye çıkar ve tarihe adlarını yazdırır.
9.0
''Düşünüyorsam varım,'' düşüncesini geliştirerek ''düşünüyorsam zihnimdekiler vardır,'' düşüncesini yaratan Anar bize farklı bir felsefi perspektif kazandırıyor.
8.5
Kendi Hayatının Şiirini Yazanlar: Casanova, Stendhal, Tolstoy kitabının da yazarı Stefan Zweig tarafından kaleme alınan Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu kitabı Roman (Çeviri), Dram türünde okuyucusu ile buluşuyor. İş Bankası Kültür Yayınları yayınevinden 2012 yılında 9786053606604 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu isimli kitap 68 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Ahmet Cemal çevirmiştir. Kitap Bir Nefeste Okunan Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.4
Evlendikleri gün karısı öldürülen Şahin’in bu ölümü çözmek için bir doktor yardımı ile yüzünü değiştirerek hayatına devam etmesi ve lale devrinde yaşanan olaylar anlatılmaktadır.
7.9
Sultanı Öldürmek, Ahmet Ümit'in 2012 yılında, cinayet, aşk ve tarihi harmanlayarak yazdığı başarılı polisiye romanlarından biridir. Romanın ana kadakteri, yıllardır aşık olduğu kadını sabırla bekleyen bir tarihçi. Romanın, bu adamın etrafında dönen bir dizi cinayeti ele alıyor.
8.5
David Copperfield kitabının da yazarı Charles Dickens tarafından kaleme alınan İki Şehrin Hikayesi kitabı Roman (Çeviri), Dram türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 2016 yılında 9789750713392 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan İki Şehrin Hikayesi isimli kitap 462 sayfadan oluşuyor. Kitap En Baba Yazarların En Kral Dünya Klasikleri listesinde de yeralmaktadır. İki Şehrin Hikayesi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.3
Gaziantep'te yapılan kazı ve üç bin yıl öncesine ait tabletler. Bulunan tabletlerle birlikte Patasana'nın ilginç ve merak uyandırıcı hikayesi başlar. Onunla birlikte cinayetler işlenmeye başlar.

Çok Satan Tarihi Roman Kitapları

Okurlar tarafından en fazla raflarına eklenen, en çok satan Tarihi Roman kitapları

Diğer Tarihi Roman Kitapları

0.0
Zaman Yolcuları - Antik Roma'da kitabının da yazarı Zaman Yolcuları - Antik Roma'da ve Zaman Yolcuları - Eski Mısır'da kitaplarının da yazarı Erica Williams tarafından kaleme alınan Zaman Yolcuları - Dinozorlarla kitabı Tarihi Roman, Çocuk türünde okuyucusu ile buluşuyor. 1001 Çiçek Kitaplar yayınevinden 2017 yılında 9786053410454 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Zaman Yolcuları - Dinozorlarla isimli kitap 50 sayfadan oluşuyor. Zaman Yolcuları - Dinozorlarla kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Yüzükteki Esrar 2 - Sultanın Emaneti ve Yüzükteki Esrar 1 - Sultanın Kılıcı kitaplarının da yazarı Yunus Ozan tarafından kaleme alınan Yüzükteki Esrar 3 - Sultanın Fermanı kitabı Tarihi Roman, Çocuk Edebiyatı türünde okuyucusu ile buluşuyor. Nar Yayınları yayınevinden 2012 yılında 9786053702412 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yüzükteki Esrar 3 - Sultanın Fermanı isimli kitap 152 sayfadan oluşuyor. Yüzükteki Esrar 3 - Sultanın Fermanı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Yüzükteki Esrar 2 - Sultanın Emaneti kitabının da yazarı Yüzükteki Esrar 2 - Sultanın Emaneti ve Yüzükteki Esrar 3 - Sultanın Fermanı kitaplarının da yazarı Yunus Ozan tarafından kaleme alınan Yüzükteki Esrar 1 - Sultanın Kılıcı kitabı Tarihi Roman, Çocuk Edebiyatı türünde okuyucusu ile buluşuyor. Nar Yayınları yayınevinden 2013 yılında 9786053702023 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yüzükteki Esrar 1 - Sultanın Kılıcı isimli kitap 152 sayfadan oluşuyor. Yüzükteki Esrar 1 - Sultanın Kılıcı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Yüzükteki Esrar 1 - Sultanın Kılıcı ve Yüzükteki Esrar 3 - Sultanın Fermanı kitaplarının da yazarı Yunus Ozan tarafından kaleme alınan Yüzükteki Esrar 2 - Sultanın Emaneti kitabı Çocuk Edebiyatı, Tarihi Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. Nar Yayınları yayınevinden 2013 yılında 9786053702016 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yüzükteki Esrar 2 - Sultanın Emaneti isimli kitap 152 sayfadan oluşuyor. Yüzükteki Esrar 2 - Sultanın Emaneti kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.5
Yolların Başlangıcı kitabının da yazarı Amin Maalouf tarafından kaleme alınan Yüzüncü Ad - Baldassare'nin Yolculuğu kitabı Roman, Tarihi Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yapı Kredi Yayınları yayınevinden 2007 yılında 9789750800030 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yüzüncü Ad - Baldassare'nin Yolculuğu isimli kitap 404 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Samih Rifat çevirmiştir. Kitap Hiç Unutamayacağım Dediğimiz Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Yüzüncü Ad - Baldassare'nin Yolculuğu kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Yıldız Kız kitabının da yazarı Jerry Spinelli tarafından kaleme alınan Cennetin Hırsız Melekleri kitabı Tarihi Roman, Tarihi Öykü türünde okuyucusu ile buluşuyor. Klan Yayınları yayınevinden 2003 yılında 9789756388389 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Cennetin Hırsız Melekleri isimli kitap 223 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Emin Sınır çevirmiştir. Cennetin Hırsız Melekleri kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
7.3
Yıkıntılar Arasında - Averagneru Meç kitabının da yazarı Zabel Yesayan tarafından kaleme alınan Meliha Nuri Hanım kitabı Roman (Yerli), Tarihi Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. Aras Yayıncılık yayınevinden 2015 yılında 9786055753535 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Meliha Nuri Hanım isimli kitap 80 sayfadan oluşuyor. Meliha Nuri Hanım kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
6.0
Yediçınar Yaylası ve Kurt Kanunu kitaplarının da yazarı Kemal Tahir tarafından kaleme alınan Lükserin Günahları kitabı Roman (Yerli), türünde okuyucusu ile buluşuyor. İthaki Yayınları yayınevinden 2016 yılında 9786053755388 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Lükserin Günahları isimli kitap 224 sayfadan oluşuyor. Lükserin Günahları kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
8.6
Yediçınar Yaylası kitabının da yazarı Kemal Tahir tarafından kaleme alınan Esir Şehrin İnsanları kitabı Tarihi Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Adam Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789754182316 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Esir Şehrin İnsanları isimli kitap 341 sayfadan oluşuyor. Esir Şehrin İnsanları kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Yazıklar Çıkmazı kitabının da yazarı Yazıklar Çıkmazı ve Yalnız Değilsiniz kitaplarının da yazarı Üstün İnanç tarafından kaleme alınan Yağmur Kanla Başladı kitabı Roman (Yerli), Tarihi Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. Babıali Kültür Yayıncılığı yayınevinden 2014 yılında 9786055545901 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yağmur Kanla Başladı isimli kitap 184 sayfadan oluşuyor. Yağmur Kanla Başladı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Yavuz'un Kavgası kitabının da yazarı Yavuz'un Kavgası ve Osmanlı Sarayında Tarih Yazımı kitaplarının da yazarı H. Erdem Çıpa tarafından kaleme alınan Yavuz'un Kavgası kitabı Tarihi Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yapı Kredi Yayınları yayınevinden 2013 yılında 9789750826436 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Yavuz'un Kavgası isimli kitap 248 sayfadan oluşuyor. Yavuz'un Kavgası kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
0.0
Yaşamın Gücü Enzimler ve Halvette Kırk Gün kitaplarının da yazarı Ahmet Fahri Kaya tarafından kaleme alınan Tanrı Yanılmaz kitabı Roman (Yerli), Tarihi Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yirmiüç Yayınları yayınevinden 2018 yılında 9786056506000 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Tanrı Yanılmaz isimli kitap 504 sayfadan oluşuyor. Tanrı Yanılmaz kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!