up
ara

Türkiye'de Siyasi Buhranın Kaynakları

Türkiye'de Siyasi Buhranın Kaynakları Konusu ve Özeti

Türkiye'de Siyasi Buhranın Kaynakları
Selçuklular ve İslamiyet kitabının da yazarı Osman Turan tarafından kaleme alınan Türkiye'de Siyasi Buhranın Kaynakları kitabı Tarih, Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. Boğaziçi Yayınları yayınevinden 0 yılında 2880000003939 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Türkiye'de Siyasi Buhranın Kaynakları isimli kitap 195 sayfadan oluşuyor. Türkiye'de Siyasi Buhranın Kaynakları kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Yayınevi: Boğaziçi Yayınları
ISBN: 2880000003939
Sayfa: 195 sayfa
- Türkiye'de siyasi burhan...- İhtilalller, darbeler, ara devletler...- Demokrasiye dönüşler.- Bir türlü kurulmayan dengeler...- Dışarıdan dayatılan, içeriden ayartılan istekler, kabartılan duygular ve çalkalanan Türkiye.. Bütün bunların temel sebeplerinin fikri ve ruhi planda açıklanması. Geniş bir tarih ve kültür perspektifinden.
Samet AKGÜL

Samet AKGÜL

@sametakgul - Karabük

Aslında yazanlar sadece siyasi buhranın kaynaklarını teşkil etmemekle beraber bütün bir ülkenin bütün bir sorununu bir bütün içinde ele alarak sadece eleştiri alanında değil çözümde sunarak ortaya koymaktadır. 46 yıl önce yazılan bu yazılara yazar önlem alınmazsa bu gibi sonuçlar doğurur tesbitlerinin bugün olanların bu sonuçları doğrulamakta olduğunu bizlere göstermektedir.Bu kitaba bu isim hafif gelmiş. Bence bu kitabın ismi ''Türkiye' de Buhranların Kaynağı'' diye isimlendirilmesinin de doğru olacağını vurgulamak istiyorum... Şiddetle tavsiye ederim... Teşekkürler...
0 yorum

Türkiye'de Siyasi Buhranın Kaynakları - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle