up
ara

Değişim Rüzgarı

Değişim Rüzgarı Konusu ve Özeti

Değişim Rüzgarı
Kendi Hayatının Şiirini Yazanlar: Casanova, Stendhal, Tolstoy kitabının da yazarı Stefan Zweig tarafından kaleme alınan Değişim Rüzgarı kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789755107974 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Değişim Rüzgarı isimli kitap 271 sayfadan oluşuyor. Kitap Mutlaka Okunması Gereken Stefan Zweig Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Değişim Rüzgarı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Yayınevi: Can Yayınları
ISBN: 9789755107974
Sayfa: 271 sayfa
Birinci Dünya Savaşını izleyen yıllarda, Avusturya'nın bir köyündeki postanede memur olarak iş bulan Christine Hoflehner'in önünde, renksiz ve yoksulluk dolu bir yaşam uzanmaktadır. Ancak Amerika'daki akrabalarından aldığı bir mektup tekdüze yaşamından çekip alır onu. Çalışmayı ve yoksulluğu tanımayan bir dünyada, lüks bir otelde tatil geçirmeye davet edilmektedir. Otelde önceleri soylu ve varlıklı biri sanılsa da sonradan asıl kimliği ortaya çıkar ve değişim rüzgarları Christine'yi alıp yeniden artık katlanamadığı eski tekdüze, küçük, yoksul dünyasına sürükler. Ne var ki, bu eski dünyasında tanıştığı Ferdinand ona yepyeni ufuklar açacaktır. Stefan Zweig'ı n "Değişim Rüzgarı" adıyla Türkçede ilk kez yayımlanan bu romanı, ölümünden sonra terekesinde bulunmuştur.
Gül Ayan

Gül Ayan

@gulayan

Okurken sanki fazla sarmıyor gibi, ancak gizli bir güç - merak - yine de yarım bırakmanıza izin vermiyor.Okuduktan sonra da unutamadığınız romanların arasında yer alıyor. Hani çok sevemediniz, ama okumaktan da vazgeçemediniz, ilginizi uyandırdı, merak ettiniz, üstelik unutamadınız. İşte öyle bir şey…

Okuduğum sıra dışı kitaplardan birisi.

Yazar kendi hayatında yapmak istediklerini anlatmış, fakat roman kahramanlarına kıyamamış.
Ancak eşi ile birlikte kahramanlarının yapmak istediklerini, gerçek hayatta uygulamış.

Öğrenmek isterseniz bu ilginç hikayeyi okumanız gerekiyor.

Roman, Yazarın ölümünden sonra, terekesinde bulunup yayımlanmıştır.
ataç ikon Değişim Rüzgarı
kitaba 6 verdi
2 beğen · 0 yorum

Değişim Rüzgarı - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Vücudunun içi boş ve kuş cıvıltıları duyulmayan bir orman kadar sessiz; yirmi sekiz yaşındaki posta memuresi, giderek daha da büyük bir çabayla sevinmenin nasıl bir şey olduğunu anımsamaya çalışıyor ve bunu unutalı çok olduğunu ürpererek anlıyor: çocuklukta öğrenilen yabancı dil gibi bir şey bu, çocukluğunda öğrendiği , daha sonra unuttuğu bir yabancı dil gibi.
ataç ikon Değişim Rüzgarı
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
5 beğen · 0 yorum
Bulut Kahraman

Bulut Kahraman

@derinsonsuzgokyuzu

Christine’nin para vermeden yararlanabileceği tek şey uykuydu; yorulmuş, zayıflamış, solmuş ve hâlâ bakire olan bedenini yatağa atmak, kahredici yaşamsal sorunlardan uzak kalarak altı-yedi saat uyumak tek eğlencesiydi. (Sy.36)
ataç ikon Değişim Rüzgarı
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
18
KİTAP
Mutlaka Okunması Gereken Stefan Zweig Kitapları
Avusturyalı gazeteci ve roman, oyun, biyografi yazarı Stefan Zweig'ın mutlaka okunması gereken en iyi kitapları bu listede....