up
ara

Bilmemek Paylaşımları

Affinity

Affinity

@biocide

Bir Başka Hüzün ile Karışık İnsan Daha...  paylaşım fotoğrafı
Bir Başka Hüzün ile Karışık İnsan Daha...
Geçmişteki kendime not!

Bu tip paylaşımlar yapmak ya da yapmaya yönlendirilmiş olmak benim gibi ayarsız bir insan kişisi için hoş değil aslında ama madem davet edildik icabet etmek boynumuzun borcu diyerek devam edelim.

Vaktinde yaptığım hataları ve yine yapacağım hataları, gün yüzüne çıkarmak istemiyorumdur belki kim bilir?!

İçimde bir yerlerde Sussana Kayseni yaşatıyorum. "Aklım karıştı" fark ediyorum. Delirmeden önce nasıl biriydim yazınını okuduğumda @rabiazeyneparslan'ın aklıma ilk gelen soru 'ben acaba hiç akıllandım mı?' oldu. Şimdi bir doktor kişisinden yardım istesem bana kaça patlar acaba diye düşünüyorum. Ahaha, bu yüzden kendimi tedavi etmek için yöntemler ürettim. :')) Derlerki deliliğin mazisi şanlıdır, geçmişte var olmuş bir aklın simgesi... O halde benimki nedir bir ufak aile mirası mı? Savaşçı geni dedikleri gibi...

"Geçmiş zaman olur ki hayali cihan değer.", " Dönüş, Yunanca' da noktos demek, Algos keder anlamına geliyor. Yani nostalji doyurulmamış dönüş arzusundan kaynaklanan bir keder."

Pekala kendime bırakacağım notlara geleyim artık, çabuk sinirlenme, küçük olduğunun farkında ol ve büyümek için acele etme! Olur da birisi sana büyüyüp de küçülmüş derse, küçülmek için büyünmediğini söyle. Masumiyet sahibi insanların mahsun olduklarını düşünme, kafanda olmayacak hayaller kurma. Her hayalin de bir sınırı olduğunu unutma. Şimdi ki zamanda kurduklarının mümkün olmayacak şeyler olduğunu fark ettiğin zaman sükutu hayale uğrama...

Küçük şeylerden mutlu olma alışkanlığını bırakma. Sevdiklerinle daha fazla vakit geçir, kırgınlıklarını susarak içinde büyütme ve kimseye derin yaralanacak kadar güvenme. Hayatı tetikte yaşamak için programlanmadın sen ama kendine dikkat etmeyi bir başkası için unutma. Kadının en iyi dostu bir kadın olabilir evet ama, bir kadının canını başka bir kadın öldüresiye yakabilir bunu gözden kaçırma.

Canım kendim, şimdiye kadar yaşadığım hayatın en güzel yıllarını ufak bir çocukken yaşadığımı unutturma bana. Anılarımı aklımda karıştırma, bir zamanlar burada biz oturuyoruz kapımızın önünden geçemezsin diye küstüğün arkadaşlarını ve sahiplendiğin yolları gitmek için kullanırken sakın ağlama.

Sevgili @rabiazeyneparslan hakkımda düşündüklerini okurken o birkaç cümle ile beni çok bahtiyar ettin, aynı şekilde samimiyetine ve zati şahanene olan sevgimi dile getirmek isterim. Teşekkür ederim, Yüreği en az kendisi kadar güzel kız.
@... Bu post herkes için, not bırakmak isteyen olursa bayrağı benden teslim alabilir.
EK 1: https://youtu.be/BKqJrMM4kG0 Sen şimdi bir tohumda seyret kendini! :')) 02.06.19
ataç ikon Bilmemek
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
3 yorum
iz'ah'sız (@rabiazeyneparslan)
Tam deliliğin mazisi şanlıdır diyordum okurken sen de eklemişin aynı şeyleri düşünmesekte aynı cümlelerden geçmiş yolumuz belli ve o kadar beğendim ki tadı damağımda kalacak samimi notlar bırakmışın. En çok da hangi notunu sevdim biliyor musun? "Büyümek için acele etme." sakın bunun için acele etme o güzel çocuğu ziyan etme, o hep bir yerde seninle kalsın kaç yaşına gelsen de yoluna koyulan kuşların arasında koştursun :')) 🕊
02.06.19 beğen 4 cevap
Gülşah Sönmez

Gülşah Sönmez

@gulsahsonmez

Başlıyorum... paylaşım fotoğrafı
Başlıyorum...
Milan Kundera’ya Bilmemek adlı kitabıyla başlangıç yapıyorum...
ataç ikon Bilmemek
kitaba 8 verdi, inceleme ekledi.
2 yorum
Semih Oktay (@semihoktay)
Keyifli okumaların olsun Gülşah...Kundera'nın bir romanını okumuştum : VAROLMANIN DAYANILMAZ HAFİFLİĞİ idi başlığı...Yedi puan vermiştim ya konusu hâlâ aklımdadır;demek etkilemiş bu roman beni.Ülkemizde Kundera adı geçinde bu roman adı da ardından gelir zaten...Diğeri bana,En sevdiğim roman,diye bir kitapsever tarafından önerilmişti ya "roman" çıkmadı : YAVAŞLIK idi Kundera'nın bu eserinin de başlığı...
22.11.18 beğen 1 cevap
Beyhude

Beyhude

@mamafih

 paylaşım fotoğrafı
Ölmek;ölmeye karar vermek, bu çok genç biri için, bir yetişkin için olduğundan çok daha kolay. Ne? Ölüm genci çok daha büyük bir gelecek parçasından yoksun bırakmıyor mu? Kuşkusuz, ama bir genç için gelecek, onun gerçekten inanmadığı, uzak, soyut, Gerçekdışı bir şeydir.
ataç ikon Bilmemek
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Beyhude

Beyhude

@mamafih

 paylaşım fotoğrafı
Dönüş, Yunanca’da nostes demek. Algos, keder anlamına geliyor. Yani nostalji doyurulamamış dönüş arzusundan kaynaklanan bir keder.
ataç ikon Bilmemek
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum