up
ara

Eragon - Miras Serisi 1. Kitap

Eragon - Miras Serisi 1. Kitap Konusu ve Özeti

Eragon - Miras Serisi 1. Kitap
Miras - Miras Serisi 4. Kitap kitabının da yazarı Christopher Paolini tarafından kaleme alınan Eragon - Miras Serisi 1. Kitap kitabı Roman, Ejderha türünde okuyucusu ile buluşuyor. Altın Kitaplar yayınevinden 0 yılında 9789752105034 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Eragon - Miras Serisi 1. Kitap isimli kitap 512 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Zeliha İyidoğan Babayiğit çevirmiştir. Kitap Fantastik Evrenlerin Kapılarını Aralayan En İyi Fantastik Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Eragon - Miras Serisi 1. Kitap kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Çevirmen: Zeliha İyidoğan Babayiğit
Yayınevi: Altın Kitaplar
ISBN: 9789752105034
Sayfa: 512 sayfa
Yoksul bir çiftçinin yeğeni olan Eragon, ormanda parlak, mavi bir taş bulur. O an bulduğu taş yüzünden adeta başına talih kuşu konduğuna inanır; çünkü bu sayede ailesinin birçok ihtiyacını karşılayabilecektir. Ama taş çatlayıp içinden bir ejderha yavrusu çıkınca insanlık tarihinden de eski bir mirasla karşı karşıya kaldığını anlar.Bir gece içinde sıradan yaşamı altüst olan Eragon; kader, büyü ve benzeri görünmez güçlerin egemen olduğu bir dünyanın içine düşer. Artık kendisini bilinmezlerle dolu günler beklemektedir.Eragon eski bir kılıç ve öyküler anlatan bir halk bilgesinin rehberliğinde, uçmayı öğrenen ejderhasıyla birlikte tehlikeli topraklardan geçip imparatorluğu gaddarca yöneten kralla savaşacaktır.Beklemediği bir anda sıradan hayatı ansızın değişen Eragon, artık imparatorluğun kaderini değiştirecek güce sahiptir. Ama her şeye rağmen efsanevi Ejderha Süvarileri'nin pelerinini giymeye hak kazanacak mıdır?Nefes kesen bir macera ve bilinmezlerle dolu yaşam. İşte Eragon karşınızda!Eragon'un önümüzdeki yıl filminin de vizyona gireceği kesinleşti. Şimdi on dokuz yaşında olan yazar Miras adını verdiği üçlemenin ikinci cildini yazıyor.
DoloresAngela

DoloresAngela

@batuhangecer

kitabın 15 yaşındaki bi yazar tarafından kaleme alındığını unutmamak gerek,gayet güzel ve sürükleyici kitap.Fantastik severlerin mutlaka okuyacağını düşünüyorum sıkmadan akıcı bi şekilde okutuyor kendisini.İlk kitap olarak başarılı bulsamda eksiklikleri var tabii,ama serinin diğer kitaplarının daha da güzelleşeceğini düşünüyorum.
ataç ikon Eragon - Miras Serisi 1. Kitap
kitaba puan vermedi
2 beğen · 0 yorum
SeAh

SeAh

@seah

Idare eder kıvamında..
Yazar genc. Belli ki etkilendigi kitaplar, yazarlar var. Yazarlik kariyerinin ilk kitabi olarak iyi denebilir. Fakat eksik noktalar var. En onemlisi betimlemeler yetersiz. Fantastik bir romanda en onemli unsurdur betimleme. Isim de Aragorn'u cagrıstırmıyor degil..
0 beğen · 0 yorum
Rumeysa Yıldırım

Rumeysa Yıldırım

@rumeysayldrmm

Miras Serisinin başlangıç kitabı. Filmi de çekilmiş olan bu kitap fantastik edebiyat severlerin beklentilerini oldukça karşılıyor. Fantastik severlere tavsiye edilir.
ataç ikon Eragon - Miras Serisi 1. Kitap
kitaba puan vermedi
3 beğen · 0 yorum
merve büyükköroğlu

merve büyükköroğlu

@mervebuyukkoroglu

Harika bir seri.Yazar güzel bir iş başarmış.
0 beğen · 0 yorum

Eragon - Miras Serisi 1. Kitap - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
399
KİTAP
Fantastik Evrenlerin Kapılarını Aralayan En İyi Fantastik Kitaplar
Okurları gerçek dünyadan koparıp bambaşka diyarlara götüren, hayal gücünün sınırsızlığını kanıtlar nitelikteki en iyi fantast...
SHADOWMAN

SHADOWMAN

@melankolikruhum

miras serisi. paylaşım fotoğrafı
miras serisi.
Tüm hayal gücümün saklandığı sayfalar.
ataç ikon Eragon - Miras Serisi 1. Kitap
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğeni · 0 yorum beğen ikon