up
ara

Bahar Tanrıçası - Tanrıça Serisi 2. Kitap

Bahar Tanrıçası - Tanrıça Serisi 2. Kitap Konusu ve Özeti

Bahar Tanrıçası - Tanrıça Serisi 2. Kitap
Gül Tanrıçası - Tanrıça Serisi 4. Kitap kitabının da yazarı P. C. Cast tarafından kaleme alınan Bahar Tanrıçası - Tanrıça Serisi 2. Kitap kitabı Edebiyat, Roman (Çeviri) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Pegasus yayınevinden 2010 yılında 9786054456017 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Bahar Tanrıçası - Tanrıça Serisi 2. Kitap isimli kitap 416 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Müge Kocaman Özçelik çevirmiştir. Kitap En İyi Kadın Yazarların Mutlaka Okunması Gereken Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Bahar Tanrıçası - Tanrıça Serisi 2. Kitap kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Çevirmen: Müge Kocaman Özçelik
Yayınevi: Pegasus
ISBN: 9786054456017
Sayfa: 416 sayfa Basım Tarihi: 2010
Her şey Lina'nın çaresiz bir anında sihirli bir yemek kitabına rastlamasıyla başlar. Kızıyla başı dertte olan bir tanrıça, soğukluğuyla ve kabalığıyla ün salmış, ama aslında aşka susamış bir tanrı ve dünyasına baharı getirerek sorunlarını çözecek olan genç bir tanrıçayla tanışmasıyla hayatı baştan aşağı değişir.

Ruhunu Bahar Tanrıçası Persephone'ninkiyle değiştirmesi teklif edilen Lina, huzursuz ruhlarla çalkalanan Ölüler Diyarı'nı düzene sokabilecek midir?

Peki ya, büyüleyici güzellikteki Persephone'nin bedenine hapsolan ruhu, yakışıklı esmer Hades'e kapıldığında bu karmaşanın içinden çıkabilecek midir?


Tanrıça Serisi'nde P.C. Cast antik mitoloji ve efsaneleri, onlara seksi, modern bir yön vererek günümüz dünyasına uyarlıyor.

"Romansla birlikte servis edilmiş fanteziye doyamayan okurlar için gerçek bir ziyafet. Mitoloji hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı!"
-Romance Reviews Today

"Büyüleyici… Sevimli."
-The Romance Readers Connection

"Her zamanki gibi, mizah ve ateşli seks bir arada."
-Affaire de Coeur
merve

merve

@mervebuse

Serinin ikinci kitabı güzel beğendim ama deniz tanrıçası daha güzeldi.Bide romantik bir film seyredip de böyle erkek mi var dediğiniz tarzda ki erkek karakterler serinin kitaplarında var ve okurken iç sesiniz nerrrrdeeeee diye size seslenebiliyor:) Bahar tanrıçasında ki o güçlü ve baskın erkek karakteri "Hades". Hades bizim bilgilerimize göre kötü bir tanrı ama yazar bu bilgiyi akıcı kalemiyle o kadar güzel yazmış ve değiştirmiş ki hayran kalıyorsunuz. Deniz Tanrıçasında(1.kitap) ki mekan tasvirlerini zihnimde canlandırmam kolay olmuştu ama bu kitapta biraz zihnimde canlandırmak zor oldu,yazar bir yemek kitabından nasıl ritüel yaptırabilmiş şaşırdım :) aaa Apollonu da unutmamak lazım kitapta bir göründü bir kayboldu:)
2 beğen · 0 yorum
Mine Çakmak

Mine Çakmak

@minecakmak

Hades benim bu serideki en sevdiğim tanrıydı. Kesinlikle bütünüyle bir tanrıydı! Ve kesinlikle tüm benliğinden erkeklik taşıyordu.
Bu kitap ise serideki en sevdiğim 2. kitap çünkü birinci sırada Deniz Tanrıçası var ^^
Kitabın içeriğine gelirsek, yazar zaten bana göre güzel yazıyor bu seriyi, kalemi akıcı ve bana kesinlikle sıkıcı gelmiyor.
Persephone&Hades ikilisine değişik bir açıdan yaklaşmış ve aşklarını bize -yani bana :D- çok güzel yansıtmış. Bu tür kitaplar yüzünden insanın canı bir hades çekmiyor değil hani.
Bence sırf Hades için bile okunabilir *-*
3 beğen · 0 yorum
inci öztürk

inci öztürk

@inciozturk

dün gece uyumadım kitabı bitirdim ilk 150 sayfa kadar kitaba girmekte zorlandım ama sonra elimden bırakamdım çok beğendim çok ağladııım:(( bayıldım kitaba önceki deniz tanrıçasını çok da beğenmemiştim yine de güzeldi bu çok daha güzeldi çok romantikti Hades'in romantik aşık olacağı kimin aklına gelirdi:))
1 beğen · 0 yorum
Özlem Altınkale

Özlem Altınkale

@ozlemmkorkmazm

Tanrıça serisinin bütün kitaplarını severek okudum ama en iyisi bahar tanrıçasıdır benim için... Hades ile persephone aşkı mükemmel anlatılmış. Hele ki Hadesin kötü bir karakter olmasına rağmen insan aşkı bulunca nasıl değiştiğinin en güzel örneği.
2 beğen · 0 yorum
Buse Pekçolak

Buse Pekçolak

@busepekcolak

ilk başları biraz yavaş ama hani yazara gerçekten inanamıyorum :D ben ritüeli böle bi kitapta kıza nasıl yaptıracağımı inanın bilemezdim :D normal bi kadının hayatını bi yemek kitabının değiştirecğini düşünemezdim :D
1 beğen · 0 yorum

Bahar Tanrıçası - Tanrıça Serisi 2. Kitap - S41

Lina,bankonun üzerine göz atınca memnuniyetle başını salladı. Hamuru hazırlamak için ihtiyaç duyabileceği tüm malzeme ve gereçleri toparlamıştı.Geçen yılbaşından kalan ve belli belirsiz bir çam kokusu veren küçük yeşil bir mum bile bulmuştu.Onu bulabilmek için iki kutu dolusu yılbaşı süsünün altını üstüne getirmek zorunda kalmıştı.Yemek kitabını açıp,bankonun üzerine,en sevdiği paslanmaz çelikten karıştırma kabının yanına koydu.Ve başladı:
önce yeşil mumu yakıp düşüncelerinizi Hasadın Anası Demeter'e yoğunlaştırın.
İyi bir şef olarak,her zamanki gibi talimatları eksiksiz bir şekilde takip etti.Mumu yakıp,düşüncelerini çoktan unutulmuş Hasatların Tanrıçası'na yoğunlaştırdı. Tanrıça'yla birlikte hangi hoş,eksantrik pişirme ritüellerinin de yok olduğunu merak etti.
Okumaya devam etti:
mayayı küçük bir kapta,ılık suda yoğurun;krema kıvamına gelene kadar,yaklaşık 10 dakika bekletin.
merve tarafından eklenmiştir.
Nilay Güneş

Nilay Güneş

@nilygness

"Beyaz, ölümün saflığını simgeler."
ataç ikon Bahar Tanrıçası - Tanrıça Serisi 2. Kita...
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
FEBİHÂ

FEBİHÂ

@kadimcumleivecize

Aklımdan sert bir cevap geçti, ama bilgelik dilimi tuttu...
ataç ikon Bahar Tanrıçası - Tanrıça Serisi 2. Kita...
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
FEBİHÂ

FEBİHÂ

@kadimcumleivecize

Ametist, olumsuz bir yan etkisi veya şiddet ve kızgınlıkla bir bağlantısı olmayan manevi bir taştır. Huzurun taşıdır. Korkuları yatıştırıp umutları artırır. Duygusal fırtınaları dindirir. Olası tehlikeli durumlarda bile yardımına gelebilir...
ataç ikon Bahar Tanrıçası - Tanrıça Serisi 2. Kita...
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
231
KİTAP
En İyi Kadın Yazarların Mutlaka Okunması Gereken Kitapları
Hem Türk edebiyatının hem de Dünya edebiyatının en önemli kadın yazarları tarafından kaleme alınmış mutlaka okunması gereken ...
127
KİTAP
Başucu Kitaplarım
Hayatımızda yer edinmiş, zaman zaman sayfalarını yeniden karıştırdığımız ve okumaya doyamadığımız başucu kitaplarımızı bu lis...
507
KİTAP
Seri Kitaplar
Birden fazla kitaptan oluşan ve uzun sürmeleri nedeniyle okurken adeta hayatımızın bir parçası olan seri kitaplar listelenmiş...
317
KİTAP
Tavsiye Ettiğim Kitaplar
Kitap tavsiyesi arayanlar buraya! Herhangi bir kitap türüne bağlı kalmaksızın beğenerek okuduğumuz ve herkesin okumasını tavs...
231
KİTAP
Tüm Zamanların En Çok Okunan En İyi Aşk Kitapları
Bazen gülümseten, bazen ağlatan, bazense imrendiren duygu yüklü aşk hikayeleri, tüm zamanların en iyi aşk kitapları listesind...