up
ara

30 Saniyede Ekonomi

30 Saniyede Ekonomi Konusu ve Özeti

30 Saniyede Ekonomi
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Donald Marron tarafından kaleme alınan 30 Saniyede Ekonomi kitabı Ekonomi, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Caretta Yayıncılık yayınevinden 0 yılında 9789944702492 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan 30 Saniyede Ekonomi isimli kitap 160 sayfadan oluşuyor. 30 Saniyede Ekonomi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Yayınevi: Caretta Yayıncılık
ISBN: 9789944702492
Sayfa: 160 sayfa
Keynesyen İktisat ya da Serbest Piyasa Kapitalizmi mi? Monetarizm, Oyun Teorisi ya da GÖrünmez El mi? Tabii ki, hepsinin ne anlama geldiğini biliyorsunuz. Yani, muhakkak hepsini duymuşsunuzdur. Ama bu iktisat teorileri hakkında bir akşam yemeğinde tartışmaya katılabilecek ya da finansal bilginizle bir bar sohbetinde göz kamaştırabilecek kadar bilgi sahibi misiniz?30 Saniyede Ekonomi, en bilinen 50 iktisat teorisini ele alıyor ve onları iki sayfa, 300 kelime ve bir resmi aşmadan, yarım dakika içinde açıklamayı 'başarıyor'. İktisat birdenbire ekonomik durumdan çok daha eğlenceli hale geliyor ve çok daha fazla anlam ifade ediyor. Bütün bu yol boyunca Adam Smith, David Ricardo ve Alfred Marshall gibi modern iktisadın kurucu babalarıyla da karşılaşıyor, Marksizm'den Merkantilizm'e Neoklasik Büyüme'den Karşılaştırmalı Üstünlük teorisine ve daha pek çok şey hakkında "kısa" bir kurs alma şansını yakalıyorsunuz.30 Saniyede Ekonomi, 20. yüzyılda yaşanan ekonomik gelişmeleri daha iyi anlamak için ev hanımlarından iktisat öğrencilerine, üst düzey yöneticilerden akademisyenlere herkesin okuması gereken bir eser...
Hakan Eröztekin

Hakan Eröztekin

@cikolataadam - İstanbul

Ekonomi 101
Ekonomik kavramları çok basit bir üslupla anlatma başarısına sahip,

Ekonomi teorilerini, ünlü iktisatçıları tanımamızı ve bugüne etkilerini anlamamızı sağlıyor. Ayrıca bunu tarafsız bir gözle yaptığını söyleyebilirim; teorilere karşıt-düşünce olarak sunulan fikirlere de yer vermişler.

Ekonomi denildiğinde aklınızda pek bir şey canlanmıyorsa işe bu kitapla başlayın.
ataç ikon 30 Saniyede Ekonomi
kitaba 9 verdi
0 yorum

30 Saniyede Ekonomi - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle