up
ara

Parbat Dağının Esrarı

Parbat Dağının Esrarı Konusu ve Özeti

Parbat Dağının Esrarı
Ece ile Yüce Ece Yazar Olmak İstiyor kitabının da yazarı Gülten Dayıoğlu tarafından kaleme alınan Parbat Dağının Esrarı kitabı Roman (Yerli), Çocuk türünde okuyucusu ile buluşuyor. Altın Kitaplar yayınevinden 1994 yılında 9789754050783 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Parbat Dağının Esrarı isimli kitap 141 sayfadan oluşuyor. Parbat Dağının Esrarı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yayınevi: Altın Kitaplar
ISBN: 9789754050783
Sayfa: 141 sayfa Basım Tarihi: 1994
Parbat Dağının Esrarı
Çok okuyan bir kimliğe sahip olmadığım için incelemem şüphesiz zayıf kalacaktır ama bir iki söz yazmak isterim.

Bu kitabı bir çocuğun okuması, ona doğa sevgisini, aile sevgisini ve barışı kazandırır. Ancak üzerinde duracağım konu burası olmayacak. Zira burada okur ister çocuk olsun ister ergin, en başta hayal gücünü (geri) kazanır. Bildiğimiz üzere her çocuk hayal gücüyle doğar ve büyüdükçe bu özgürlükten kırıntı kırıntı yoksun kalır. İşte bu noktada "Parbat Dağı'nın Esrarı", okura unuttuklarını sunuyor. Tetiklediği hayal gücünü de önüne katarak hepimizin unuttuğu bir dünyayı gözler önüne seriyor.

Başta fantezi edebiyatının basit bir ürünü olarak görülmüş de olabilir, fakat yarattığı çok hafif fantezi dünyasında, Gülten DAYIOĞLU, açıkça değişmenin ve değiştirmenin en nadide tonunu bizlere gösteriyor. Dönüp "çocuk"a diyor ki: Başka bir dünya mümkün.
ataç ikon Parbat Dağının Esrarı
kitaba 10 verdi
0 yorum
Uzel

Uzel

@uzel

İlkokul çağındayken sıkılmadan okuduğum az sayıda resimsiz romandan biri, hatta en hoşuma gideni bu kitaptır.
Bitkilerin gizemli dünyasına dair merak uyandıracak, okurda keşif duygusunu tetikleyecek bir öykü.
Beğenilmemesi mümkün değil.
ataç ikon Parbat Dağının Esrarı
kitaba 10 verdi
0 yorum

Parbat Dağının Esrarı - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle