up
ara
‹ Atatürk'ün Uşağının Gizli Defteri

Atatürk'ün Uşağının Gizli Defteri Kitap İncelemeleri

Kitap Dostuyum

Kitap Dostuyum

@kitapdostuyum

Çok akıcı ve güzel bir kitap. Samimi duygularla ve hiç abartılmadan yazıldığı her halinden belli oluyor. Kitabı çok sıcak bir atmosfer içinde çarçabuk okuyorsunuz. İçinden bilindik hikayeler çıksa da bilinmeyenler de çok fazla. Zaten konu Atatürk'se okumak çok güzel. Atatürk'le okumak...Atatürk'le düşünebilmek...Buyurun okuyun ve düşünün. İyi okumalar...
1 beğen · 0 yorum
Burak Manap

Burak Manap

@bmanap

Atatürk'ün ne kadar uygar, ne kadar alçakgönüllü, ne kadar harika bir insan olduğunu bu kitaptaki hikayelerden öğrenebilirsiniz. Her bireyin mutlaka okuması gereken kitaplardandır.
1 beğen · 0 yorum
Dilek Öz

Dilek Öz

@lostris

Samimi bir dille yazılmış akıcı fakat çok çelişki yüklü. Aşırı duygusal tutarsızlıklar var, okuyucuya çok yansıyor. Anıların çoğu tanıdık, daha önce bir yerlere okuduğunuz, dinlediğiniz anılar. Dil sade, günlük dilimiz, kitabı yazan kişinin yazar kökenli olmadığı her halinden belli. Anlatım bozuklukları, imla hataları dolu.
0 beğen · 0 yorum
m__e__r__v__e

m__e__r__v__e

@mervec

Atatürk hakkında merak edilenler bu kitapta....Genel olarak çok güzeldi etkilenmemek elde değil ne de olsa bugüne kadar okuduğumuz ve bildiğimiz Atatürk ü anlatan kitaplardan çok farklı...
1 beğen · 0 yorum
Akazâde

Akazâde

@akazade

Çok akıcı ve samimi bir dille yazılmış kitap.İnsanı hiç yormadan okutuyor kendini.İçerisinde resmi tarihten asla duyamayacağınız şekilde samimi içten bölümler yer alıyor.MUTLAKA OKUMALISINIZ.
3 beğen · 0 yorum
Uzel

Uzel

@uzel

1926'dan Gazi'nin vefatına kadar en yakın yardımcılarından olan Çelebi Cemal Bey'in tuttuğu notlardan derlenen kitabı keyifle okudum. Önsözde belirtildiği gibi, ne abartarak kutsallaştıran ne de küçümseyerek hak yiyen taraflı yayınlardan olmayıp, yazarın hatıralarının kendi ağzından aktarıldığı hoş bir anı kitabı.
Herkes gibi bir kereliğine geldiği ve 57 yıl kaldığı şu dünyada, kişisel istek ve mutluluklarını arka plana iterek, tüm enerjisini toplumsal iyileşme yoluna adayan Gazi'nin çeşitli durumlar karşısında sergilediği tavırlara tanık oluyoruz. Olgunluk, edeplilik, sabır, sevgi, saygı, hoşgörü, dirayet ve daha pek çok güzel meziyetin örneklerini barındıran eseri herkesin okumasını ve kitaplığına katmasını öneriyorum.
1 beğen · 0 yorum