up
ara

Manik

Manik Konusu ve Özeti

Manik
İlk kitabı ile edebiyat dünyasına giren Terri Cheney tarafından kaleme alınan Manik kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Minima Yayıncılık yayınevinden 0 yılında 9789750166280 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Manik isimli kitap 245 sayfadan oluşuyor. Manik kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Yayınevi: Minima Yayıncılık
ISBN: 9789750166280
Sayfa: 245 sayfa
Dikkat! Tanıdığınızı sandığınız kişiler manik olabilir.Hatta siz bile!Kendisinde de bipolar hastalığı olan Terri Cheney, kitabında anı-roman biçemiyle okurların hastalığın bir insanın hayatını nasıl altüst ettiğine ilk elden tanıklık etmelerini sağlıyor. Manik, özenli ve yetkin çevirisiyle son derece akıcı ve anlaşılır tarzda Bipolar hastalığı anlamak isteyenler için güçlü bir kaynak.Amerikan Ruh Sağlığı sistemi hakkındaki gözlemleri belgesel değeri taşıyan Cheney, hastalığın belirtilerinin hasta için taşıdığı anlamı, dışardan bakanlara çok tuhaf, hatta delice gelen davranışlara neden olan ruhsal süreçleri çok başarılı bir şekilde aktarmış.Hastaları tedavi eden başta psikiyatrlar olmak üzere tüm ruh sağlığı çalışanları, dikkatsizce sarf ettikleri sözlerin, onlara çok sıradan gelen bazı davranışlarının hastalar tarafından nasıl algılandığını ve onlara nasıl ıstırap verdiğini de Manik'te bulacaklar.Manik, bipolar hastalığı anlamak isteyen hastalar, hasta aile ve yakınları ve ruh sağlığı çalışanlarının mutlaka okumaları gereken bir kaynak kitap.-Prof. Dr. Selçuk Candansayar-

Manik - S41

Ufak tüyler çok fazla mutlulardı. Sıra sembolik boğaz muayenesine geldiğinde, bir an için durup kaygılanmam gerektiğinin farkındaydım. O anı bastırmam lazımdı. Dudakları benimkilerden sadece birkaç parmak mesafesi uzakta olan Dr. Cameron, ağzımı ve dilimi uzun gümüş probuyla araştırırken, beynimi konuyla alakasız bütün düşüncelerden kurtardım. Tavan döşemelerini, kafamda hızlı ve hissetle çoğalttım ta ki o işini bitirinceye kadar.
rappaccini's daughter tarafından eklenmiştir.
Karartı

Karartı

@kararti

Uyumak ve başka bir yerde yaban çiçekleri tarlasında uyanmak, sıcacık ve güven içinde.
ataç ikon Manik
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Karartı

Karartı

@kararti

Kimin aklına gelirdi ki normal olmak özlemiyle geçen onca yıldan sonra, normal olmak hala hissetmek anlamına geliyordu ve hissetmek, her zaman iyi hissetmek anlamına gelmiyordu.
ataç ikon Manik
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum