up
ara
‹ Kayıp Aranıyor

Kayıp Aranıyor Paylaşımları

Neva

Neva

@neva

 paylaşım fotoğrafı
Ne yazsam diye düşünüyorum. İnsan ne diyebilir ki bu muhteşem eser karşısında...
ataç ikon Kayıp Aranıyor
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
7 beğeni · 0 yorum beğen ikon
BUKALEMUN

BUKALEMUN

@karacurin

Uydurum(sal) paylaşım fotoğrafı
Uydurum(sal)
@gulcann herkes tarafından çok sevilen birisidir. Herkesin derdini dinleyen, sohbet eden ve onları anlamaya çalışan bir insandır. Babası @semihoktay eski konsolostur. Bu yüzden hayatı biraz bolluk ve rahatlık içinde geçmiştir. Her mekanda olduğu gibi burada da kötü insanlar vardır. Ve bunlar @gulcann'ın çekememektedirler. Kamarot @hakani de bunlardan birisidir. Kendini çok iyi tanıtmış olmasına rağmen kıvılcım bekleyen insanlar için @hakani'nin sözleri yeterli olmuştur. Onun babası tarafından şımartılmış bir kız olduğunu onunla bununla kahvede sürttüğünü aralarında konuşmaya başlamışlardır. Kocası @sfd ise onu pek de o kadar sevmemiştir. Ona lüzumlu bir eşya muamelesi göstermiş, nasıl traş sabunu bulamayınca tedirgin oluyorsa, eşi yokken de öyle tedirgin olmuştur. @gulcann da kocası @afd den bu derece bir muamele gördüğü için balıkçı @karacurin'le dolaşmaya başlar. Gittiği her yerde ihtiyacı olan huzuru aramaktadır. Gördüğü herhangi bir biletçiye bile anında içi ısınmakta, sanki ilacı ondaymışcasına ondan birşeyler alacağına inanmaktadır. Bir defasında @karacurin'le görüştüğünde boşanma meselesini konuşur. @gulcann kocasından boşanıp tekrar İstanbul' a dönecektir. Daha sonra boşanma işleri için Ankara'ya gider. Fakat @gulcann'nın içi çok daralmıştır. Artık @gulcann'nın sıkıntıları bir ara öyle bir dereceye gelir ki midesindeki ağrıdan duramaz olur.

Fakat @gulcann bu durumdan iyice bunalmıştır. Eve dönmesine imkan yoktur. "Konsolosun kızı" ile "Balıkçı @karacuri'nin arkadaşı" arasında mekik dokumak için sinirleri artık müsait değildir. Böyle bir yaşayışın zevksizliğini, hastalığını hiç sevmemiştir. Başka yerlerde başka hayatlara yelken açacaktır. Babasına bir mektup yazar ve istasyondan bir trene atlayarak huzura doğru yolculuğa çıkar.

Kayıp Aranıyor Ana Fikri
İnsan hiç kimseye, hiç bir söze önem vermeden hakkında söylenenlere kafa tutarak dolaşmamalıdır. Bu ukalâlık ve kendini beğenmişliğin bir göstergesidir.

Kayıp Aranıyor Olay ve Şahısların Değerlendirilmesi
@gulcann hayatı çalkantılarla dolu, çok acı çeken fakat her zaman içinde huzura kavuşma ümidi olan birisidir. @gulcann'nın kocası @afd, karısını bir eşten çok bir eşya olarak gören bir kişidir. Balıkçı @karacurin saf, kalbi temiz ,@gulcann'nın ilk başlarda kendisinde saadeti aradığı insandır.


İsmini kullandığım üyelerden izin almadığım için özür dilerim??

https://youtu.be/QDnXEllpelQ
ataç ikon Kayıp Aranıyor
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
36 beğeni · 30 yorum beğen ikon
Hakan (@hakani)
Abi bundan sonra kitap incelemelerini bu formatta yapsana :))))
21.06.18 beğen 4 cevap
Hakan (@hakani)
Abi bu Kayıp Aranıyor'un incelemesiydi değil mi?
21.06.18 beğen 1 cevap
Gülcan (@gulcann)
Beni ne hale koymuşsun abi ?? ne bileyim bi beyaz atlı prens ve prenses Gülcan masalı yazabilirdin ??
21.06.18 beğen 6 cevap