up
ara

Haney Yaşamalı

Haney Yaşamalı Konusu ve Özeti

Haney Yaşamalı
Haney Yaşamalı kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Yayınevi: Can Yayınları
ISBN: 9789755102658
Sayfa: 182 sayfa Basım Tarihi: 1970
Edebiyatımızın yaşayan en büyük ustalarından Tahsin Yücel, 1955'te yayınladığı Haney Yaşamalı ile Sait Faik Hikâye Armağanı'na, 1958'de yayınladığı Düşlerin Ölümü ile de Türk Dil Kurumu Öykü Ödülü'ne değer görülmüştü. Yücel, zamanında geniş yankı uyandıran bu gençlik çağı kitaplarının ardından, göstergebilim ve edebiyat üstüne çok önemli yapıtların yanında hem eleştirmenlerin hem de okurların büyük ilgiyle karşıladıkları romanlar, öykü kitapları da armağan etti edebiyatımıza. Son yıllarda Yalan, Mutfak Çıkmazı, Kumru ile Kumru, Gökdelen, Golyan Devrimi gibi öykü kitapları ve romanlarıyla saygın çizgisini sürdüren Yücel, Haney Yaşamalı ve Düşlerin Ölümü adlı kitaplarını yeni bir yaklaşımla harman etti ve ortaya elinizdeki kitap çıktı. Haney Yaşamalı adını taşıyan bu kitaptaki öyküler, seçkin bir edebiyatçının ustalığa giden yoldaki gençlik ürünlerini sunuyor okurlara.
Batuuu

Batuuu

@batuuu

Yazarın en az beğendiğim kitabi bu oldu. Kitap bir öykü kitabi ve çeşitli öyküler içeriyor. Çoğu öykü önceki kitaplarina göre çok iyi degil
ataç ikon Haney Yaşamalı
kitaba 6 verdi
0 yorum

Haney Yaşamalı - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle