up
ara

Haney Yaşamalı

Haney Yaşamalı Konusu ve Özeti

Haney Yaşamalı
Kumru ile Kumru kitabının da yazarı Tahsin Yücel tarafından kaleme alınan Haney Yaşamalı kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Can Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9789755102658 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Haney Yaşamalı isimli kitap 182 sayfadan oluşuyor. Haney Yaşamalı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Yayınevi: Can Yayınları
ISBN: 9789755102658
Sayfa: 182 sayfa Basım Tarihi: 1970
Edebiyatımızın yaşayan en büyük ustalarından Tahsin Yücel, 1955'te yayınladığı Haney Yaşamalı ile Sait Faik Hikâye Armağanı'na, 1958'de yayınladığı Düşlerin Ölümü ile de Türk Dil Kurumu Öykü Ödülü'ne değer görülmüştü. Yücel, zamanında geniş yankı uyandıran bu gençlik çağı kitaplarının ardından, göstergebilim ve edebiyat üstüne çok önemli yapıtların yanında hem eleştirmenlerin hem de okurların büyük ilgiyle karşıladıkları romanlar, öykü kitapları da armağan etti edebiyatımıza. Son yıllarda Yalan, Mutfak Çıkmazı, Kumru ile Kumru, Gökdelen, Golyan Devrimi gibi öykü kitapları ve romanlarıyla saygın çizgisini sürdüren Yücel, Haney Yaşamalı ve Düşlerin Ölümü adlı kitaplarını yeni bir yaklaşımla harman etti ve ortaya elinizdeki kitap çıktı. Haney Yaşamalı adını taşıyan bu kitaptaki öyküler, seçkin bir edebiyatçının ustalığa giden yoldaki gençlik ürünlerini sunuyor okurlara.
Batuuu

Batuuu

@batuuu

Yazarın en az beğendiğim kitabi bu oldu. Kitap bir öykü kitabi ve çeşitli öyküler içeriyor. Çoğu öykü önceki kitaplarina göre çok iyi degil
ataç ikon Haney Yaşamalı
kitaba 6 verdi
0 beğen · 0 yorum

Haney Yaşamalı - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
6/10
1 oy
Sence kaç puan almalı?
0