up
ara

Gözlerini Sımsıkı Kapat

- Shut Your Eyes Tight

Gözlerini Sımsıkı Kapat Konusu ve Özeti

Gözlerini Sımsıkı Kapat
Gözlerini Sımsıkı Kapat kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Çevirmen: Ender Nail
Yayınevi: Koridor Yayıncılık
ISBN: 9786054188895
Sayfa: 566 sayfa Basım Tarihi: 2011
Aklından Bir Sayı Tut'un yazarı JOHN VERDON'dan...

New York'un en gözde dedektifiyken, basının kendisine yakıştırdığı isimden hep rahatsız olmuştu: Süper Dedektif. Bir bulmacayla karşılaştığında, mutlaka çözmek isterdi. Gurney'e göre her bulmacanın çözümü için mutlaka bir ipucu vardı.

Peki ya bu sefer yoksa?

Düğün günü öldürülen bir gelin… Ve olaya tanıklık eden yüzlerce davetli. Cinayeti kimin işlediği ortada, herkes kendinden emin ama ya hepsi zekice bir illüzyonla yanıltılıyorsa... Cinayet silahı dahil birçok detayda sürpriz akıl oyunlarını gördüğünde, Gurney tam bir psikopatla karşı karşıya olduğunu anlar.

Gurney şeytanın bile aklına gelmeyecek yöntemleri, soruları ve keskin bakış açısıyla soruşturmaya bambaşka bir boyut kazandıracaktır. Kim daha zeki; Gurney mi, yoksa müthiş bir illüzyondan ibaret katil mi? John Verdon'dan, akıl oyunlarının iç içe geçtiği, sıra dışı bir roman.


"Nitelikli bulmaca severler için paha biçilemez bir kitap."
CNN.com

"Yine ilki kadar şaşkınlık verici bir olay ve yine dahice çözümler."
Publishers Weekly

"John Verdon gizemli bir olayın akıl almaz örgüsünü işlerken hikayenin en beklenmedik anında ortaya çıkıveren, şeytani bir kurnazlığa sahip. Yazarın büyük ilgi gören AKLINDAN BİR SAYI TUT kitabından sonra beklediğinize değecek."
Washington Post
Ceydâ

Ceydâ

@ceydaturann - İstanbul

Gözlerini Sımsıkı Kapat, John Verdon'dan okuduğum ilk kitap.Son derece başarılı bulduğumu söyleyebilirim. Sayfa sayısı sizi korkutmasın.Olay örgüsü titizlikle işlenmiş, üslup oturmuş, karakterlerin tahlili çok iyi yapılmış. Ben, bazılarına gereksiz gözükebilir, içerisinde bol betimleme bulunan ve küçük ayrıntılara yer veren kitapları seviyorum. Bu kitapta da saydığım maddeleri görebiliyoruz. Ayrıca söylemeden de geçemeyeceğim, başından beri 'Dave Gurney' karakterini 'The Newsroom' dizisinden tanıdığımız Jeff Daniels, 'Madelaine' karakterini de yine aynı dizide rol alan Emily Mortimer olarak hafızamda canlandırdım :) Benim için çok keyifli bir okuma oldu. Kesinlikle tavsiye ediyorum.
ataç ikon Gözlerini Sımsıkı Kapat
kitaba 10 verdi
5 yorum
ALi üSTüNKAYA (@aliustunkaya)
SERİSİNİ OKU TAVSİYE EDERİM
14.08.15 beğen cevap
Ceydâ (@ceydaturann)
Bu yazarı kolay kolay bırakamam diye düşünüyorum :) Yorumunuz için teşekkür ederim.
14.08.15 beğen cevap
hazel duru (@hazelduru)
İncelememe yazmayı unutmuşum ama (belkİ eklerİm ) Ben de Çİ yi okurken bazı kahramanları, film çekilse kimlerin canlandırabileceğini hayal ettim. :)
14.08.15 beğen cevap
Ceydâ (@ceydaturann)
Okuduğum her kitapta karakterleri ete kemiğe büründürürüm. Sanki olayın içinde yaşıyormuşum gibi hissederim.Bundan çok keyif alırım. :))
Sizin değerlendirmenizi de okumaktan mutluluk duyarım, yazın lütfen. Yorumunuz için teşekkür ederim. :)
14.08.15 beğen cevap
hazel duru (@hazelduru)
Burada hemen yazayım.. Deniz karakterini Levent ÜZÜMCÜ ile bağdaştırdım. En iyi onun oynayabileceğini düşündüm. Aslında Deniz'in çok ama çok tanrısal(nasıl oluyorsa) bir yakışıklılığı olduğu söyleniyor. Ve benim seçtiğim kişi bu tarife pek uymuyor ama buna rağmen hep o canlandı gözümde..
14.08.15 beğen cevap
Fatma Subaşı

Fatma Subaşı

@systemofanime - Bursa

İlk kitabından sonra büyük çıkış yapacağını düşündüğüm fakat hemen hemen diğer kitabıyla aynı özellikte olduğunu gördüğümde hayal kırıklığına uğradım diyebilirim. İlk başta güzel başlayan konu ve örgüsü ortalardan sonra sarpa sardı. Özellikle gereksiz; sayfa olsun diye yazılmış olan bilgiler zaten 1. kitabında yer almıştı, bu fazlalıklar ister istemez bıkkınlık veriyor ve o sayfaları atlama isteği uyandırıyor. Kitabın sonundaysa acele getirilmişliğin halini görüyorsunuz. Sanki sayfa sayısı dolmuşta 3 5 sayfaya sığdırmaya çalışmış izlenimine kapılıyorsunuz. Yine de okuduğuma pişman değilim.
ataç ikon Gözlerini Sımsıkı Kapat
kitaba puan vermedi
0 yorum
Şeyma

Şeyma

@seymonyum

Polisiye romanları genel manada severim.Hani son sayfaya kadar katilin kim olduğunu söylemez ya yazar.Beni en çok heyecanlandıran kısmı o oldu. Gözlerini sımsıkı kapat kitabıyla başladım John Verdon serüvenine...
Okudukça daha çok okuyasım geldi bu kitabı okurken. Biraz betimleme ve tasvir fazlalığı olsa da bitirdim 3 günde.
Hatta kitap okumaktan nefret eden birine ilk okuttuğum kitap olmakla beraber şimdi o kişinin heyecanla kitap okumak istediğini de belirtmek isterim.
Kısaca beğendim ama başka kitabını okumak istemiyorum.Çünkü bazı yazarlara olan sevgimin bitmesinden korkuyorum sanırım...
0 yorum
İbrahim AKTEN

İbrahim AKTEN

@ibrahimakten

Katil uşak...
tamam kardeşim güzel bir konuya değiniyorsun güzel bir kurgu var elinde ve kaleminde güzel ama yazdığın polisiye türünde bir kitap...okuyucu polisiye romanlarda en büyük kahramandır aslında.cümleleri okurken dedektife paralel bir şekilde soruşturmasını yürütür.ama sen daha kitabın üçte biri bitmeden katili açık ediyorsun olur mu böyle şey...katil buldurttuktan sonra da her sayfayı 'ne zaman açığa çıkacak herşey' havasında okutuyorsun ve dikkati artık cümlelere değilde sona odaklatıyorsun.vasat bir polisiye...
0 yorum
Soydan YILDIRIM

Soydan YILDIRIM

@soydanyildirim - İstanbul

Şuanda kitabın kaç sayfa olduğunu hatırlamasamda sanırım 200 den sonra bişeyleri anlamaya başlıyorsunuz ve 200 den sonra, kitap okunabilir bir hâl almaya başlıyor. Yani demem o ki eğerki 200 sayfa dayanabilirseniz 200'den sonra bişeyleri anlamaya ve kavramaya başlıyorsunuz.

NOT: ilk kitap'ta olduğu bunda'da kitap'ın kapağı güzel hazırlanmış ve içinde aslında pek'te bişey yok. Kapağa göre aldıysanız büyük bir hayal kırıklığına uğramanız kaçınılmaz.
0 yorum

Gözlerini Sımsıkı Kapat - S41

Madeleine mutfağa dönüp büfenin üzerindeki tavana gömülmüş ışığı yaktı. Sonra da faraşı lavabonun altına yerleştirdi. İçerideki yetersiz ışık dışarısının giderek kararan atmosferini daha da belirginleştirmiş, cam kapıları ayna haline getirmişti.
Selma Özbilge tarafından eklenmiştir.
Seda Nur Sever

Seda Nur Sever

@alpike

Şimdi kendinize garip bir soru sormanızı istiyorum. Kendinize, inandığınız şeylere neden inandığınızı sorun. Bir şeye neden inanırım.
ataç ikon Gözlerini Sımsıkı Kapat
kitaba 4 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Tuğçe Çetinkaya

Tuğçe Çetinkaya

@kiviligitar

Ve acının toplumda söylenegeldiğinin aksine zamanla üstesinden gelinebilecek bir şey olmadığını keşfetmiştir.
ataç ikon Gözlerini Sımsıkı Kapat
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Tuğçe Çetinkaya

Tuğçe Çetinkaya

@kiviligitar

Gölde daire şeklinde yayılan her dalga er geç etkisini kaybederdi.
ataç ikon Gözlerini Sımsıkı Kapat
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
nlgnycydncr

nlgnycydncr

@dunyasnilzehes

Eğer gerçekler birbiriyle çelişiyorsa, bu bazılarının gerçek olmadığını gösterir.
ataç ikon Gözlerini Sımsıkı Kapat
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
Erkin Çoban

Erkin Çoban

@erkincoban - İstanbul

Eğer güvenlerini sağlayamazsanız hiç bir şey elde edemezsiniz. Güven olmazsa ne elde edebilirsiniz? Hiçbir şey. Belki de daha bile kötüsü. Yani güven her zaman en önce gelir. Önce güveni temin edin.
ataç ikon Gözlerini Sımsıkı Kapat
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
182
KİTAP
En İyi Polisiye Romanlar
Seri katil, cinayet, gizem, dedektif, kovalamaca, aksiyon, intikam ve daha fazlası en iyi polisiye romanlar listesinde. Sen d...
5
KİTAP
Deniz Kenarında Okunabilecek Şezlong Kitapları
Sıcak havalarda ağır kitaplar gitmez dedik ve şezlong kitapları listesini oluşturduk. Yaz tatilinde deniz kenarında okunabile...
72
KİTAP
Ma vié - Benim Tarzım Kitaplar
Her yanı ile sizi tasvir eden, veya sizi anlatan bir kitap varsa yeri bu listededir. ...
195
KİTAP
Zaman kaybı olan kitaplar
Bitse de kurtulsam dediğiniz, okuduktan sonra kendinize bir şey katmadığını düşündüğünüz, zamanımı keşke başka bir kitaba ver...
1130
KİTAP
Mutlaka Okunması Gereken Kitaplar
Herkesin mutlaka okuması gereken, kitaplığında bulunması gereken kitaplar listelenmektedir. Sen de mutlaka okunması gerektiği...
Aslı

Aslı

@aslimay1905 - İzmir

 paylaşım fotoğrafı
kitap oku fotoğraf çek 👋♥
ataç ikon Gözlerini Sımsıkı Kapat
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Hangi Kitabı Okuyorsunuz? paylaşım fotoğrafı
Hangi Kitabı Okuyorsunuz?
Yıllardır kitaplığımda duran "Gözlerini Sımsıkı Kapat" kitabına başladım. Sizler hangi kitabı okuyorsunuz?
ataç ikon Gözlerini Sımsıkı Kapat
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 yorum
Semih (@sc)
Gölgesizler var elimde, yarım kalmıştı baştan tekrar başladım. Bu sefer bitirebilir miyim, bilmiyorum.
29.11.17 beğen 1 cevap
Göçebe

Göçebe

@gocebe - Ankara

İnandığımız şeye neden inanırız? paylaşım fotoğrafı
İnandığımız şeye neden inanırız?
Biz mi öyle olsun istiyoruz, öyle olduğu için mi inanıyoruz?
ataç ikon Gözlerini Sımsıkı Kapat
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum