up
ara

Paris'te Aşk

Anna and the French Kiss -1 - Anna and the French Kiss

Paris'te Aşk Konusu ve Özeti

Paris'te Aşk
Anna ve Fransız Öpücüğü kitabının da yazarı Stephanie Perkins tarafından kaleme alınan Paris'te Aşk kitabı Roman (Çeviri), Aşk türünde okuyucusu ile buluşuyor. Arunas Yayıncılık yayınevinden 2011 yılında 9786054503360 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Paris'te Aşk isimli kitap 320 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Burcu Çelik çevirmiştir. Kitap Paris'te Geçen Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Paris'te Aşk kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Çevirmen: Burcu Çelik
Yayınevi: Arunas Yayıncılık
ISBN: 9786054503360
Sayfa: 320 sayfa Basım Tarihi: 2011
Ah Aşk... Ne Seninle Ne de Sensiz... Bu kitabı okuduğunuz süre boyunca âşık olma hissi bütün benliğinizi saracak...

Anna; babasının isteğiyle lisedeki son yılını Atlanta'dan, evinden, annesinden, en yakın arkadaşı Bridgette'den ve hoşlandığı çocuk Toph'tan ayrı bir şekilde geçirmek zorunda kalmış ve Paris'teki Amerikan Okulu'na yazdırılmıştır. Hem alıştığı yaşam tarzından uzaklaşmak hem de yeni bir kültüre uyum sağlamaya çalışmak Anna için çok zordur. Fakat kısa zaman içinde kendine yeni arkadaşlar edinir. Tabii onu Paris'te özel hissettiren biri vardır: Etienne. Fakat Etienne başka biriyle ilişki yaşamaktadır. Anna; Etienne ve Toph arasında gidip gelmekte ve ait olduğu yeri yani "ev"ini aramaktadır.

Çok sevdiğim bir lisem vardı; artık yok.
Çok sevdiğim bir çocuk vardı; artık yok.
Çok sevdiğim bir arkadaşım vardı; artık yok.

Artık Paris benim de evim.
Yeni arkadaşlar, yeni aşklar…
Ah aşk…
Ne seninle ne de sensiz…

Oysa ben imkânsızı değil, gerçek aşkı arıyordum.
Ama aşk, hayallerde yaşanamayacak kadar gerçek; hayalleri süsleyecek kadar pembeydi Paris'te…
aybike dönmez

aybike dönmez

@aybikedonmez

Bu kitabın en büyük eksisi Arunas Yayınevi'nin kitaba koyduğu isim ve gerçekten kötü bir kapak tasarımı.
Oysaki kitap gerçekten çok güzel.
Konusu kısaca : Anna ,annesi babası ayrı,temizlik ve düzen konusunda takıntılı ,değişimden kesinlikle hoşlanmayan,bundan dolayı çoğu zamanda çekingen diye nitelendirilecek bir kız.Babası çok satan popüler yazarlardan biri ve arkadaş çevresine ne kadar entel olduğunu göstermek istediği için Anna'yı lisenin son senesinde Fransa'da ki Amerikan okuluna yazdırıyor zorla.Tabii değişimden hoşlanmayan,Fransızcayı gram bilmeyen ,en yakın arkadaşı,küçük kardeşi ve hoşlandığı çocuğu da geride bırakan Anna için bir kabus her şey.Ve tabii okuduğu okul zengin ailelerin çocuklarının bulunduğu bir okul.Anna ise annesi ve küçük kardeşiyle yaşıyor ama babası sadece okulunu karşılıyor vs...Sonra aralarında Mer,Rashmi,Josh ve Etienne 'in de olduğu çok uluslu bir grupla tanşıyor :)Ve Fransa Anna için kabus olmaktan çıkıyor bir süre sonra :)
Kitap bazı konuları çok güzel anlatmış:
-Evden bir şekilde ayrıldığınızda (yatılı lise-üniversite-yurtdışı ya da kendi yaşamınızı kurmak için) o özleyerek geçirdiğiniz evinize geri döndüğünüzde tekrar,zorlanarak da geçse çoğu zaman ,kendi başınıza kurduğunuz yaşantınızı özlemenizi, artık eve döndüğünüzde eski siz olmama halini gerçekten iyi anlatıyor.
-Ve bir insanı tanıyarak aşık olmanın güzelliğini,bir kişiyi bir süre sonra sönebilecek tutkudan ziyade ilk önce insan olarak severek o kişinin karakterine aşık olmayı çok güzel anlatmış.
-Ve bir de Paris'i tabii ki.Öğrenci gözüyle ve kısıtlı parayla parkları,anıtları,sinemaları,küçük pastanelerini,havasını çok iyi anlatıyor siz de sanki Anna ile görüyorsunuz.

Gençlik kitabı olarak bakmayın...Çok naif ve tatlı bir hikayesi olan sevmeyi her açıdan (aile sevgisi-kardeş sevgisi-arkadaş sevgisi ve birini sevmeyi) çok güzel anlatan bir kitap.

not: Belki ilk 50 sayfa kadar sıkılabilirsiniz.Ama devam edin,güzel bir deneyim çünkü bu kitap:)
ataç ikon Paris'te Aşk
kitaba 9 verdi
0 beğen · 0 yorum
Gülbahar Ceylan

Gülbahar Ceylan

@ceylangulbahar

Kitap kesinlikle benim yaşıma hitap etmiyor aslında. Kahramanlar kardeşimden de küçük ama gelin görün ki bu kitabı okuyup bitirdiğimden beri böyle bir kitap arıyorum. Çok sevdim konusunu, işleniş biçimini, kahramanlarını...
Bence okumayanlar da şansını deneyebilir. Zira o yaşlardayken farkına varamadıklarımın farkına varmamı sağladığı olmuştur. ;)
ataç ikon Paris'te Aşk
kitaba 8 verdi
1 beğen · 0 yorum
Corpus

Corpus

@corpus

Gençlik kitaplarını sevdiğim için başlangıcı ve konusu hoşuma gitmişti kitabın. Bir hayli klişeyle dolu olmasına rağmen yazarın anlatımı hoş. Fakat son kısımları için aynı şeyleri söyleyemeyeceğim.
ataç ikon Paris'te Aşk
kitaba 4 verdi
0 beğen · 0 yorum
Fatmaca

Fatmaca

@fatmaa

kesinlikle yorumlayamam kelimeler yarım kalır...insanı etkisi altına alan bir kitap....  »  ♥  ♥  ♥  ♥ 
ataç ikon Paris'te Aşk
kitaba 10 verdi
1 beğen · 0 yorum
Buse Akbulut

Buse Akbulut

@buseakb

süper bir aşk kitabı mutlaka okunmalı bence etkisinden kolay kolay kurtulamayacaksınız...
ataç ikon Paris'te Aşk
kitaba 10 verdi
0 beğen · 0 yorum

Paris'te Aşk - S41

Ne? Başımı aniden çevirdim ama Rashmi benimle konuşmuyordu.Benim gibi utangaç görünen Meredith'e dönmüş başını iki yana sallıyordu.
Misafir tarafından eklenmiştir.
Ahme't Sessiz

Ahme't Sessiz

@ahmetsessiz

Oysa ben imkânsızı değil, gerçek aşkı arıyordum.
Ama aşk, hayallerde yaşanamayacak kadar gerçek; hayalleri süsleyecek kadar pembeydi Paris'te…
ataç ikon Paris'te Aşk
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
5
KİTAP
Paris'te Geçen Kitaplar
Paris'te aşk başadır. Olay örgüsü Paris'te geçen romanlar bu romantik listede. Paris tutkunlarının zevkle okuyacağı kitaplar....