up
ara

Bir Isırık Daha - Chicago Vampirleri Serisi 3

- Twice Bitten

Bir Isırık Daha - Chicago Vampirleri Serisi 3 Konusu ve Özeti

Bir Isırık Daha - Chicago Vampirleri Serisi 3
Gece Isırıkları - Chicago Vampirleri Serisi 2 kitabının da yazarı Chloe Neill tarafından kaleme alınan Bir Isırık Daha - Chicago Vampirleri Serisi 3 kitabı Korku, Roman (Çeviri) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Optimum Kitap yayınevinden 2013 yılında 9786054688128 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Bir Isırık Daha - Chicago Vampirleri Serisi 3 isimli kitap 336 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Zeynep Akdede çevirmiştir. Kitap Seri Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Bir Isırık Daha - Chicago Vampirleri Serisi 3 kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Çevirmen: Zeynep Akdede
Yayınevi: Optimum Kitap
ISBN: 9786054688128
Sayfa: 336 sayfa Basım Tarihi: 2013
Chicago'nun en yeni vampiri Merit, diğerleriyle iyi geçinmeyi öğreniyor. Yani, diğer doğaüstü yaratıklarla. Ülkenin diğer ucundaki şekil değiştirenler Rüzgârlı Şehirde bir toplantı düzenliyor ve evin Lider vampiri Ethan Sullivan da bir barış işaretçisi olarak onlara çok özel bir koruma tahsis ediyor: Merit. Merit'in görevi hem Başkan Gabriel Keene'i korumak, hem de vampirlere köstebeklik yapmak.

Merit pişman olacağını bilse de görevi kabul ediyor. Kaldı ki haksız da çıkmıyor. Birileri Gabriel'e saldırıyor ve Merit çok geçmeden kendini ateş hattının ortasında buluyor. Başını çevirdiği her yerde doğaüstü canlıların anlaşmazlıklarına ve yükselen tansiyona tanık oluyor.

Vampirlerle şekil değiştirenler arasında yüzyıllardır süren soğuk savaş bitecek mi? Bu savaşta, Merit ve yeşil gözlü Lideri Ethan, hem şekil değiştirenlerle başa çıkmayı hem de aşklarını kurtarmayı başarabilecekler mi? Serinin bu üçüncü kitabını okurken siz de Bir Isırık Daha isteyeceksiniz...

"Zeki, güçlü, sadık ve cesaretli bir yeni kahraman."
-Jeanne C. Stein-

"Bir dolu ilginç karakter ve dumanı üzerinde tüten ateşli bir aşk gerilimiyle gerçekten çarpıcı bir bütünlük."
-Tate Hallaway-
Fehiman Neşe

Fehiman Neşe

@fehimannese0

Serinin ikinci kitabı Gece Isırıkları'nda hayal kırıklığına uğramıştım. Bir Isırık Daha'nın birçok yönüyle Gece Isırıkları'ndan daha iyi olduğunu düşünüyorum. Bunlardan biri sürükleyicilik ve akıcılık. Gece Isırıkları'nı biraz sıkılarak okumuştum. Bunun en büyük nedeni de aksiyon eksikliğiydi. Bir Isırık Daha'da ise aksiyonu bol sahneler bulunuyor. İki kitap arasındaki bir diğer fark çeviri ve yazım hataları. İki kitabın da çevirmeni aynı kişi olmasına karşın çevirinin daha iyi olduğunu, anlatım bozukluklarının ve yazım hatalarının azaldığını gördüm.

Kitap kapağından da biraz bahsedeyim. Kitabın ABD kapağına bayıldım. Kapaktaki kadın gerek fiziksel özellikleriyle gerekse giyimiyle ve kılıcıyla tam Merit! Bizim kapaktaki kadın ise Merit, saçını boyayıp 30larının sonlarındayken vampire dönüştürülseydi nasıl biri olurdu cevabını verecek türden biri. Bu kadın yerine Merit'e daha çok benzeyecek biri koyulursa, daha iyi olabilir.

Sonuç olarak, kitap gayet güzeldi. Ethan'ın egoistliğine ve dengesiz davranışlarına rağmen kitabı severek okudum. Seriye devam eder miyim bilmiyorum, ama kitaptaki bir karakter yüzünden de seriyi bırakmak istemiyorum.

*Yorumun aslı ve devamı: http://yorumcadisi.blogspot.com/2013/06/kitap-dostlar-kitap-tur-5-bir-isrk-daha_27.html
0 beğen · 0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

Bu kitabı okumanızı tavsiye ediyorum. Özellikle benim gibi kitap okumayı sevmeyen biriyim daha doğrusu öyleydim taki " BAZI KIZLAR ISIRIR "ı okuduktan sonra kitaba bağlandım hemen bitirdim ve 2. kitap " GECE ISIRIKLARI " nı aldım ve onuda 2-3 gün içerisinde bitirdim. Şuan bu kitabi okuyorum bitmesine 50 sayfa var. Ama çok üzgünüm ki sanırım serinin 4. kitabı yok. Ama olsa onuda okurum. Bu arada "MERİT" e bayılıyorum  ♥ ♥ ♥  KESİNLİKLE OKUYUN !!!
0 beğen · 0 yorum
Gözde EAFAN

Gözde EAFAN

@gozdeeafan

Çok güzel ama okurken biraz duygulanıp ağlayabilirsiniz... ♥  ♥  ♥ 
0 beğen · 0 yorum

Bir Isırık Daha - Chicago Vampirleri Serisi 3 - S41

Sandalyesinde oturan Ethan arkasına yaslanırken Luc'la birbirlerine anlamlı bir bakış attılar. Sanırım telepatik olarak bu vampir karşıtı gruplar hakkında bilgi toplamak için izleyecekleri bir strateji üzerinde konuşuyorlardı.
Elçin Ceylan tarafından eklenmiştir.
507
KİTAP
Seri Kitaplar
Birden fazla kitaptan oluşan ve uzun sürmeleri nedeniyle okurken adeta hayatımızın bir parçası olan seri kitaplar listelenmiş...