up
ara
‹ Tüm Vahşetin Çağrısı İncelemeleri

Vahşetin Çağrısı Kitap İncelemeleri

Promiyer

Promiyer

@pronuyer

Okumalısınız
"Acımak, merhamet etmek, zayıflıktı. Vahşi hayatta merhamet diye bir şey yoktu. Merhamet, korku sanılırdı ve bu yanlış anlama, ölüm getirirdi. Ya sen öldürürsün ya da seni öldürürler, ya sen yersin ya da seni yerler; yasa buydu ve zamanın derinliklerinden gelen bu buyruğa uydu Buck."

Bir köpeğin gözünden dünyayı izlemek ve hayata dair çokça mesajlar alabilirsiniz.
İşte bir kısmını alıntıladığım bu muhteşem kitabı kesinlikle okumanızı öneririm, aynı şekilde çocuklarınıza da okutabilirsiniz. Hayal güçlerinin gelişimi için çok faydalı olacaktır. Çünkü Jack London'ın anlatımı tek kelimeyle muhteşem ve bütün Kuzey Toprakları'nı sanki siz de geziyorsunuz Buck ile birlikte. Kitabın kısaca konusu şöyle: Güney Topraklarında ve medeni dünyada bir evde yaşayan kendi halinde bir köpek iken, bir oyun sonucu tuzağa düşürülüp Kuzey'in o soğuk topraklarına gönderilen Buck'ın içindeki vahşi doğasının ortaya çıkışına ve geçirdiği evrime tanık olacaksınız. Alaska'da gittiği yerler ve her seferinde değişen sahipleriyle başına gelen maceraların destansı anlatımında duygulanacaksınız.

Jack London bir köpeğin dünyasına girip onu o kadar güzel anlatmış ki eğer sizde bir hayvan sever veya köpek besliyorsanız mutlaka bu kitabı okumalısınız.
ataç ikon Vahşetin Çağrısı
kitaba 10 verdi
18 beğen · 4 yorum
Bibliyofil... (@cas)
son paragrafla bam telime dokundun; artık okumak farz oldu :P
08.09.15 beğen cevap
Promiyer (@pronuyer)
:) okumalısın bence bir an önce
08.09.15 beğen cevap
Mesut ÖZKAYA (@mesutozkaya)
Martin eden londonun okuduğum ilk kitabı London iyi bir yazar diğer kitaplarını metal ediyor. Okuyacagim
10.09.15 beğen cevap
Ömer Aydemir. (@seyyah73)
daha söyleyecek bir şey bırakmamışsın.
01.02.16 beğen cevap