up
ara

Çocuk Ruh Sağlığı Çocuğun Kişilik Gelişimi, Yetiştirilmesi ve Ruhsal Sorunları

Çocuk Ruh Sağlığı Çocuğun Kişilik Gelişimi, Yetiştirilmesi ve Ruhsal Sorunları Konusu ve Özeti

Çocuk Ruh Sağlığı
Çocuğun Kişilik Gelişimi, Yetiştirilmesi ve Ruhsal Sorunları
Gençlik Çağı
Ruh Sağlığı ve Ruhsal Sorunları kitabının da yazarı Atalay Yörükoğlu tarafından kaleme alınan Çocuk Ruh Sağlığı
Çocuğun Kişilik Gelişimi, Yetiştirilmesi ve Ruhsal Sorunları kitabı Çocuk Eğitimi, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Özgür Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789754470062 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Çocuk Ruh Sağlığı
Çocuğun Kişilik Gelişimi, Yetiştirilmesi ve Ruhsal Sorunları isimli kitap 424 sayfadan oluşuyor. Kitap Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Üzerine Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Çocuk Ruh Sağlığı
Çocuğun Kişilik Gelişimi, Yetiştirilmesi ve Ruhsal Sorunları kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yayınevi: Özgür Yayınları
ISBN: 9789754470062
Sayfa: 424 sayfa
Çocuk Ruh Sağlığı (çocuk yetiştirme sanatı ve kişilik gelişimi)Prof. Yörükoğlu bu kitabında hızlı değişme geçiren toplumumuzda aile ve çocuğun genel durumunu değerlendiriyor. Çocuk kavramının, çocuk haklarının tarihsel gelişimini inceliyor; özellikle çocuk sömürüsünü tartışıyor. Çocuklara yöneltilen çeşitli tutumlara, önyargılı ve duygusal yaklaşımlara değiniyor. Çocuk gerçeği üstünde düşünen tüm ana babaların, eğitimcilerin ve aydınların ilgiyle okuyacakları önemli bir kitap.SevgiBoşanma ve Çocuk Üvey Anababa ve Çocuk Uyumsuz Çocuk Çocukta Korkular Bağımlılık Kıskançlık Yatağa İşeme ve Dışkı KaçırmaIDeEFIXE'in Notu:Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye kurulu Başkanlığı'nın 11.10.1996 tarih ve 01.15.66 Sayılı kararıyla orta öğretim öğrencileri için tavsiye edilmiştir.
Gülcan

Gülcan

@gulcann - Balıkesir

Neden Bu Kitabı Okumalısın?
Kitabı çok beğendim. Çok akıcı ve güzel örneklerle desteklenmiş. Muhteşem bir kitap. Kitabın adı çocuk ruh sağlığı ama sadece ruhsal sorunlara değinilmemiş çocuklarla ilgili her tür konuda fikir edinebilirsiniz. Kesinle sıkılmazsınız hani bilimsel terimler ya da anlayamayacağınız şekilde ruh sağlığı ile ilgili ifadeler yok. Sayın Atalay Yörükoğlu kitabı her tür seviyede ki anne babaya göre hazırlamış diyebilirim.

Kitap bebeklik döneminden başlıyor gençlik dönemine kadar çocuk yetiştirirken karşınıza çıkacak tüm sorunlarla ilgili bilgiler sunuyor. Aslında Atalay hoca kitabın başından sonuna kadar çocukların ne kadar haklı olduğunu anlatmış.

Konulara yabancılık çekmezsiniz herkesin kendi çocukluğunda yaşadığı ya da ailesinde olan şeyler. Kitabı okurken kendi yaşantınızı, anne babanızın yaşantılarını bile sorgulayabilirsiniz. Bazen anne babalar der ya hani çocuk yetiştirirken neleri bilmem gerekir ya da bu konuda ne okusam nasıl bir kitap okusam? İşte aradıkları kan kesinlikle bu kitap. Zaten ilk basıldığı zamandan bu yana binlerce ana-baba tarafından okunmuş çok satmış bir kitap. Hatta ben okumaya başladığımdan beri etrafımdaki ebeveynlere tavsiye ediyorum.

Çocuk ruh sağlığı ya da çocuk eğitimiyle ilgili bir alanda çalışan ya da uzaktan yakından kendisini bu konuyla alakalı hisseden herkesin kesinlikle okuması gereken bir kitap.
0 yorum

Çocuk Ruh Sağlığı Çocuğun Kişilik Gelişimi, Yetiştirilmesi ve Ruhsal Sorunları - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
107
KİTAP
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Üzerine Kitaplar
Anne babaların ve öğretmenlerin mutlaka okuması gereken, çocukların gelişimi ve eğitimi hakkında yazılmış en iyi kitaplar lis...