up
ara
‹ Tüm Çocuk Ruh Sağlığı Çocuğun Kişilik Gelişimi, Yetiştirilmesi ve Ruhsal Sorunları İncelemeleri

Çocuk Ruh Sağlığı Çocuğun Kişilik Gelişimi, Yetiştirilmesi ve Ruhsal Sorunları Kitap İncelemeleri

Gülcan

Gülcan

@gulcann

Neden Bu Kitabı Okumalısın?
Kitabı çok beğendim. Çok akıcı ve güzel örneklerle desteklenmiş. Muhteşem bir kitap. Kitabın adı çocuk ruh sağlığı ama sadece ruhsal sorunlara değinilmemiş çocuklarla ilgili her tür konuda fikir edinebilirsiniz. Kesinle sıkılmazsınız hani bilimsel terimler ya da anlayamayacağınız şekilde ruh sağlığı ile ilgili ifadeler yok. Sayın Atalay Yörükoğlu kitabı her tür seviyede ki anne babaya göre hazırlamış diyebilirim.

Kitap bebeklik döneminden başlıyor gençlik dönemine kadar çocuk yetiştirirken karşınıza çıkacak tüm sorunlarla ilgili bilgiler sunuyor. Aslında Atalay hoca kitabın başından sonuna kadar çocukların ne kadar haklı olduğunu anlatmış.

Konulara yabancılık çekmezsiniz herkesin kendi çocukluğunda yaşadığı ya da ailesinde olan şeyler. Kitabı okurken kendi yaşantınızı, anne babanızın yaşantılarını bile sorgulayabilirsiniz. Bazen anne babalar der ya hani çocuk yetiştirirken neleri bilmem gerekir ya da bu konuda ne okusam nasıl bir kitap okusam? İşte aradıkları kan kesinlikle bu kitap. Zaten ilk basıldığı zamandan bu yana binlerce ana-baba tarafından okunmuş çok satmış bir kitap. Hatta ben okumaya başladığımdan beri etrafımdaki ebeveynlere tavsiye ediyorum.

Çocuk ruh sağlığı ya da çocuk eğitimiyle ilgili bir alanda çalışan ya da uzaktan yakından kendisini bu konuyla alakalı hisseden herkesin kesinlikle okuması gereken bir kitap.
6 beğen · 0 yorum