up
ara

Siyahlı Kadın

Siyahlı Kadın Konusu ve Özeti

Siyahlı Kadın
Cinayet Bahane kitabının da yazarı Susan Hill tarafından kaleme alınan Siyahlı Kadın kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yapı Kredi Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789750822049 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Siyahlı Kadın isimli kitap 144 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Erhun Yücesoy çevirmiştir. Siyahlı Kadın kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Çevirmen: Erhun Yücesoy
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları
ISBN: 9789750822049
Sayfa: 144 sayfa
Yapı Kredi Yayınları'ndan çıkan, ünlü İngiliz polisiye yazarı Susan Hill'in kitabı Siyahlı Kadın, Arthur Kipps'in genç bir avukatken başına gelenleri anlatıyor. Noel arifesi gecesiydi. Arthur Kipps ve ailesi, şömine ateşinin başında toplanmış, hayalet hikâyeleri anlatarak eğleniyorlardı. Fakat bu eski geleneği canlandırmak için ısrar eden çocukların, Arthur'un herkesten gizlediği ve unutmaya çalıştığı trajik bir hikâyesi olduğundan haberleri yoktu. "Genç bir avukatken iş için İngiltere'nin ücra bir köşesine gönderilen Arthur Kipps, ıssız bataklıklar ortasındaki karanlık Eel Marsh Evi'nde geçirdiği korkunç günleri şimdiye dek kimseye anlatmadı. Ona kalsa anlatmak bir yana, yaşadıklarını anımsamak bile istemezdi ama zihninin derinliklerine sürgün ettiğini sandığı hikâye artık dile getirilmeyi talep ediyordu. Böylece Arthur, ruhunun kuytu köşelerine gizlenen şeytanları çıkarmak için Eel Marsh Evi'nin, evin yapayalnız ölen sahibi Alice Drablow'un ve onun korkunç sırrının hikâyesini yazmaya başladı.Siyahlı Kadın, ünlü İngiliz polisiye yazarı Susan Hill'in usta kaleminden Gotik edebiyatın ölümsüzlüğüne şahitlik eden ürpertici, büyüleyici bir hayalet hikâyesi. Yapı Kredi Yayınları'ndan çıkan, ünlü İngiliz polisiye yazarı Susan Hill'in kitabı Siyahlı Kadın, film versiyonuyla da Mart ayında seyircisiyle buluşuyor... Filmin başrollerinde Harry Potter serisinden tanıdığımız ünlü oyuncu Daniel Redcliff oynuyor.
Burcu Balaban

Burcu Balaban

@kontes

Kahramanımız Arthur Kipps, yeni yetme bir avukattır. Patronu Bay Bentley'in ona verdiği yeni bir iş vardır ve bu iş kendisini İngiltere'nin ücra bir köşesindeki Eel Marsh Evi'ne götürecektir. Evde yaşayan ve şimdi ölmüş olan Bayan Drablow hakkında kime ne sorsa yanıt alamayan maceraperest avukatımız 'Bu insanların derdi ne?, Ne olabilir ki alt tarafı bir ev!' şımarıklılığından sonra kendi deyimiyle 'Boyunun ölçüsünü alacaktır.'

http://www.kontesce.com/2015/01/siyahl-kadn-susan-hill.html
ataç ikon Siyahlı Kadın
kitaba 10 verdi
1 beğen · 0 yorum
SteelRose

SteelRose

@goksugurses

Kitabın konusu bana farklı geldiği için ve filmini merak ettiğim için kitabı görür görmez üstüne atladım. Ama benim için hayal kırıklığı oldu. Hikaye çabucak bitirilmeye çalışmış gibi hissettim. Korkunun kitapta işlenişi bana yeterli gelmedi. Yinede hikayeden ziyade bir sohbet öyküsü tadı verdiği için okunabilir.
ataç ikon Siyahlı Kadın
kitaba 5 verdi
1 beğen · 0 yorum
Betül

Betül

@betul29

Çoook güzel bir kitap çook sürükleyici incecik zaten hemen bitirirsiniz diye düşünüyorumm.. Sonrada filmini izlemenin tadını çıkartınn  ♥ 
ataç ikon Siyahlı Kadın
kitaba puan vermedi
2 beğen · 1 yorum
Linda Samuel (@CigdemYazar)
Gotik tarza bayılırım. Bence muhteşem bir kitaptı.
27.10.14 beğen cevap
merve büyükköroğlu

merve büyükköroğlu

@mervebuyukkoroglu

Filmi çıktıktan sonra okuyanlardanım.Çok farklı birşey beklemeyin.Tahmin ediyorsunuz zaten bilindik bir konusu var ama okunabilir.
ataç ikon Siyahlı Kadın
kitaba 8 verdi
0 beğen · 0 yorum

Siyahlı Kadın - S41

Meydandan geçerken endişeli bakışların odak noktası olmuştuk. Biz yanlarından geçerken insanlar sohbet etmeyi bırakıp hafifçe geri çekilerek kaskatı dikildiler. Kendimi mutsuz, dışlanmış biri gibi hissettim ve oradan uzaklaşıp Bay Jerome'un dediğine göre doğrudan mahalli kiliseye çıkan sokaklardan birine dalınca rahatladım.
SteelRose tarafından eklenmiştir.
Betül

Betül

@betul29

"Ne olursa olsun odaya girip ordaki varlık her neyse, onunla yüzleşecek cesarete sahiptim ve bocalayıp fikrimi değiştirmeden ve aynı korkular tekrar başıma üşüşmeden, elimden geldiğince kararlı ve cesur adımlarla yürüyüp girdim içeri"..siyahl
ataç ikon Siyahlı Kadın
kitaba puan vermedi, inceleme ekledi.
0 beğen · 0 yorum
8.1/10
14 oy
Sence kaç puan almalı?
0