up
ara

Fotoğrafta İkimiz

Fotoğrafta İkimiz Konusu ve Özeti

Fotoğrafta İkimiz
Fotoğrafta İkimiz kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yayınevi: Epsilon Yayınevi
ISBN: 9789944826778
Sayfa: 592 sayfa
Heval ve Enis'in hikâyesi devam ediyor.Ya da bu iki eski sevgilinin yıllar önce yarım kalan o masum o çocuksu aşkları 1980 ihtilalinin hemen öncesinde, anarşinin tam da orta yerinde, İstanbul Üniversitesi'nde yeniden başlıyor.Enis yıllar önce izini kaybettiği Heval'i bir gün üniversitenin yemekhanesinde görür ve peşine takılır. Şehri boydan boya kat ettiği ve evlerinin kapısına kadar süren bu takip sırasında Enis, Heval'in solcuların arasına karıştığını öğrenir. Eski sevgilisinin izini bulmanın keyfini yaşarken beklenmedik bir şey olur ve evlerinin sokağında Heval'in babasıyla karşılaşır. Bu rastlantı sonrasında nasıl yakınlaşıp, konuşacağını bilmediği çocukluk aşkının evine babasının ısrarıyla misafir olur. Hiç hesapta olmayan bu ziyaret sırasında Heval'in bir sevdiği olduğundan şüphelense de onu tekrar kaybetmemek için elinden geleni yapacağına dair kendisine söz verir. Fakat gönül meselelerinde aklıyla hareket edenlerin de en az kalbinin sesini dinleyenler kadar yanıldığını öğrenmesi için Enis'in zamana ihtiyacı vardır.Aynı günün gecesinde sarhoş olarak gittiği, ülkücü öğrencilerin kaldığı evde hoş karşılanmaz ve en kısa zamanda kendisine kalacak bir yer bulması söylenir. Yokluğun, kıtlığın bol olduğu o karaborsa devrinde, ülke usul usul Eylül ihtilaline yaklaşırken, karlar altındaki 'anarşinin baş şehri İstanbul'da' Enis için artık yeni bir hayat başlamıştır.
Misafir

Misafir

@misafir000

Bu sitede Fotoğrafta İkimiz daha önce neden okunmamış ya da neden kitaptan alıntılar yapılmamış bilmiyorum ama eğer biraz olsun kendi yaşantınızdan uzaklaşmak, samimi ve içten bir hikayenin içinde olmak istiyorsanız kesinlikle okunmalı. Kitabı okurken sık sık gülümsedim hatta kahkaha bile attım o kadar içten ve doğal bir dili var ki yazarla daha önce tanışmadığım için kendime kızdım. Kitapta ki bütün karakterleri benimsedim ve sanki onların hayatına dahil olmuşum hissine kapıldım ve gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki daha önce hiç bu kadar samimi ve doğal bir dili olan kitap okumamıştım.
ataç ikon Fotoğrafta İkimiz
kitaba puan vermedi
0 yorum

Fotoğrafta İkimiz - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Selenay

Selenay

@selenay

Sizi mutlu etmeyeceğini bile bile sizi iten sevdiğinize doğru değilde yılgınlıkla ve yorgunlukla, o bezgin ve bitkin adımlarınızla ister istemez, sizi seven, fakat sizin sevmediğiniz kişiye doğru yönelip gidersiniz. Üzerinize yağmur çiselerken nihayer varıp yumrukladığınız, açılmasını beklediğiniz de üzerinde sular sızan rutubetten kabarmış bambaşka bir mutluluğun kapısıdır. Bunu bilirsiniz, bildiğiniz halde biraz sonra önünüzde açılıveren o kapının eşiğinden adımınızı atıp içeriye girersiniz.
ataç ikon Fotoğrafta İkimiz
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Selenay

Selenay

@selenay

Kaderimizi sadece alnımızdaki yazıların belirlemediğini çok iyi biliyorum. Kaderimizi alnımızdaki yazılar değil, hayallerimiz belirler. O hayallerimizden sıçrayan küçük bir kıvılcım da bizi ve etrafımızdaki herkesi yakıp tutuşturmuya yeter.
ataç ikon Fotoğrafta İkimiz
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum