up
ara

Sonsuza Kadar

Sonsuza Kadar Konusu ve Özeti

Sonsuza Kadar
Seni Beklerken kitabının da yazarı Judith McNaught tarafından kaleme alınan Sonsuza Kadar kitabı Aşk, Roman (Çeviri) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Epsilon Yayınevi yayınevinden 0 yılında 9789944820110 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Sonsuza Kadar isimli kitap 445 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Nihal Gökçe çevirmiştir. Kitap Aşka İnananların Okuması Gereken En Romantik Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Sonsuza Kadar kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Çevirmen: Nihal Gökçe
Yayınevi: Epsilon Yayınevi
ISBN: 9789944820110
Sayfa: 445 sayfa
Judith McNaught'un en güzel aşk romanlarından biri olan Sonsuza Kadar, özgür ruhlu, Amerikalı bir genç kızla huysuz bir İngiliz Lordunun hikâyesi...

Anne babasını kaybeden Victoria, uzak bir akrabasının yanına sığınmak üzere uzun bir okyanus yolculuğu yaparak İngiltere'ye gelir ve kötü şöhretli Lord Jason Fielding'le tanışır. Lordun küstahlığı karşısında şaşkına dönse de bir panterin acımasızlığına ve zarafetine sahip genç adam ona çok çekici gelir. Karşı koyamadığı bu çekim sonucunda, kendini Jason ile evli bulduğunda Victoria için mücadele ve üzüntü dolu günler başlamıştır. Genç kız pek çok sınavdan geçecek bu arada koşulsuz sevmeyi, özveriyi ve sonunda ulaştığı sonsuza dek sürecek aşkın değerini bilmeyi öğrenecek, taş yürekli Lord Fielding'e de aynı şeyleri öğretecektir.
Sonsuza Kadar Judith McNaught,


Orjinal adı Once and Always Gopdreads puanı 5/4.16 Bence puanı 5/5 hatta daha yüksek olmalı..Ne söylesem ne yazsam az gelir bu unutulmaz hikaye ile ilgili.

Çocukluğun da inanılmaz şekilde kötü geçen normal bir insanın çekemeyeceği acıları çocukken çekmek zorunda kalan bir Dükün gayrimeşru oğlu olan Lord Jason Fielding..Kötü bir çocukluktan sonra başından geçirdiği kötü evlilik..Tek varlığı olan oğlu uğruna sürdürdüğü evlilikten sonra ,oğlunu kaybetmesi..Jason Fileding'i hayata bağlayan pek de bir şey kalmamış gibiydi..Yaşıyordu ama ruhu ve kalbi ölmüştü..
Onu ve hayatını kökünden sarsacak olan Sevgi dolu bir yuva da büyüyen özgür ruhlu güzel Victoria Seton hayatına bir domuz yavrusu ile kapısında belirene girip karıştırması ile Jason üstüne serili olan ölü toprağı ile yaşaması son buluyordu..Ah tabii ki Kara Panterimiz buna en başından itibaren karşı çıkıp direnecekti..

Bu hikaye de ikilinin kaderini belirlemede Charles Fielding'in yani Atherton Dükünün de büyük bir rolü vardı.. Onun hikayesi de çok anlamlı idi..Mazide mutluluğu elinin tersi ile tepip sevdiği kadının da hayatını sevgisizliğe mahkum etmişti..Sevdiği kadını para uğruna terkedince o da İrlandalı bir doktor olan Patrick Seaton ile evlenerek Amerika'ya göç etmişti..Bu sonsuz ayrılıktan çok ama çok pişman olmuştu....Katherine'nın mutsuzluğuna sebep olmaktan hep vicdan azabı duymuştu..İşte bunu bir parça olsun telafi etmek istiyordu..Bu da gayri meşru olan oğlu Jason Fielding'in hayatına sevgi katarak olabileceğine inanıyordu..Victoria ile tabii ki. Victoria'yı kendi kızı gibi bağrına basmıştı..Hem çok sevdiği yegane kadının kızı le oğlu evlenmesi omun geçmişte birleşemediği sevgilisi ile bir anlamda birleşmesi sayılırdı.. Bunun için her şeyi yapabilirdi...Yaptı da..Victoria'nın aşık olduğu ve beklemeye söz verdiği nişanlısının mektuplarına el koydu..Hasta rolü yaptı..Sonunda canı kadar sevdiği oğlu ve sevdiği kadının kızını evlendirmeyi başardı..

Geçmişte cesur olup elini tutamadığı kadının kızıydı Victoria Seton anne ve babası kazada öldükten Londra'da olan akrabalarının yanında kalmak için Amerika'dan kız kardeşi Dorothy ile birlikte gelmişlerdi..Annesi son nefesinde Atherton Dükü Charles Fielding ve Claremont Düşesi olan büyük annesinin ismini vermişti.Ama büyük annesi onu annesine çok benzediği için kabul etmeyince Charles Fielding'in evinde kalmak Victoria'ya düşmüştü..

Jason ilk başlarda ne kadar karşı çıkarsa çıksın bu yüreği büyük genç kızın evine geldikten sonra saçtığı ışık ile yaşamı aydınlanmaya başladığını görüyordu..Ne yaptısa ondan vazgeçemedi..onu bırakamadı...Aslında ilk kapısına kucağında domuz ile geldiğinden beri onu seviyordu..Bu sevgiyi kabul etmek iki taraf için zor da olsa ömür boyu sürecek unutulmaz bir aşka kavuşmak o kadar da kolay değildi...

Her satırı duygu yüklüydü..Özellikle Victoria'nın babası tarafından aşılanan hayat felsefesi anlam yüklüydü ki bu Jason'ın o sertliği,duygusuzluğu ardındaki maskelediği sevgi dolu ruhunu görmesinde etkili olmuştu...Bunu görebilmek Victoria'ya sevdiği adamı kazanmasında büyük bir etken olmuştu..Gördüğünü değil ardındakine bak demişti babası..Başka bi erkeğe aşık olan karını ölünceye kadar sevmekten vazgeçemeyen Patrick Seaton..Belkide kendisi mutlulukla tanışamamıştı ama kızının mutluluğundaki ana zemini oluşturmuştu..Çünkü Jason'ın kabuğunu kırdıktan sonra gelen mutluluk sanırım herkese nasip olabilecek bir mutluluk değildi...

Daha yazmak istiyorum yazabilirim de..Historical romanlarının kraliçesi Judith McNaught'un kalem gücü işte burada okudukça her satırda tekrar keşfediyorsunuz..Her okumamda sanki ilk defa okuyormuşçasına başka bir tat alıyorum romanlarında..
Hala okumayan var mıdır? Ama varsa çok şey kaçırıyorsunuz derim..Tavsiyemdir..Bir kez ve daima....
ataç ikon Sonsuza Kadar
kitaba puan vermedi
0 beğen · 0 yorum
İrem İvgin

İrem İvgin

@iremivgin3

Sonsuza Kadar

Akşam ne okusam ne okusam diye düşündüğüm sonunda Ebru ablanın teklifiyle başladığım bir kitaptı. Eh Judith farkı yine ortada. MÜKEMMEL.
Jason ile Victorianın o inişli çıkışlı hikayesi.
Önce hikaye Victoria ve Dorothy’nin anne ve babalarının ölmesiyle başlar. Ölmesiyle beraber kalacak yerleride kalmayan bu iki kardeşin annesinin aslında soylu olduğu öğrenirilir. Daha önce anne ve babası hiç bahsetmemiştir böyle bir şeyden. Sonunda köydeki babasının arkadaşı annesinin ölmeden önce söylediği 2 isme mektup yazar kızları yanına almaları için. Ve o an olanlar olur. İki kardeş ayrılır. Victoria,Charles amcanın yanına gider. Bu amcanın aslında kim olduğunu okuyup öğrenin derim.
Sonra Charles Amca ile tanışmadan önce Jasonla tanışır Victoria. Tabii bu tanışma pek iyi geçmez. Ama daha sonra olanlar olur,şimşekle çakar ve inişli çıkışlı bi aşk Victoria ve Jason’u bekler.
Jason’un kötü bi geçmişi vardır. Bunu Victoria çok sonra öğrenir. Jason’u tanıdıkçı bağlanır. Yine Judith yine güzel bi roman. Kesinlikle önerilir.
Keyifli okumalar
ataç ikon Sonsuza Kadar
kitaba 8 verdi
2 beğen · 0 yorum
Lavinia

Lavinia

@biikahvebikitap

Ah ah pek bir şey beklemiyordum ama yinede bu kadar aynı senaryodan bir kitap okuyacğımıda bilmiyorum. Seni beklerkenle bu kadar çok benzemesi beni kitaba adapte yapamadı. Peki okundumu ? Okundu çokda güzel okundu. Akıcıydı. Kafam bin tonken çok iyi geldi. Bazen sakin şeyler okumak gerekir. :)
ataç ikon Sonsuza Kadar
kitaba 6 verdi
0 beğen · 0 yorum
 zeynep tomakin

zeynep tomakin

@zeyneptomakinhotmailcom

serinin bana göre 4.kitabı ve en sevdiğim kitap ahh ahhh o jason adam ne aılar çekti yaa,ilk defa bu seride bir bayan karakteri sevdim ,evet victorıa kesinlikle hayranlık uyandırıcı zekası vardı,serinin en sevdiğim kitabı önce düşler kırallığı sonra bu kitaptır,okuyun mutlaka .
ataç ikon Sonsuza Kadar
kitaba 10 verdi
0 beğen · 0 yorum
Eduşka

Eduşka

@edaa

Kitap çok güzel, sürükleyici. diyaloglar kadar monologlar da çok iyi. Karekterleri çok sevdim. Bu kitabı kaçırmayın. Dış dünyadan kopup kafa dinlemek istiyorsanız Sonsuza Kadar'ı okurken Judith Mcnaught'ın akıcı anlatımı sayesinde kendinizi bambaşka bir dünyada bulacaksınız.
ataç ikon Sonsuza Kadar
kitaba 8 verdi
3 beğen · 0 yorum

Sonsuza Kadar - S41

"Miss Dorothy Seaton?" Kusursuz giyimli, beyaz saçlı beyefendi iki genç kıza bakarak kibarca "Miss Dorothy Seaton?" Diye sordu. Omuzlarına ağır birer çuval atmış iriyarı üç İngiliz denizci yanlarından geçip dokun sonuna doğru uzaklaştılar.
Eflin tarafından eklenmiştir.
FEBİHÂ

FEBİHÂ

@kadimcumleivecize

Olmayan aşkı zorla var edemiyorsun. Sen istiyorsun diye yoktan var oluvermiyor...
ataç ikon Sonsuza Kadar
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 0 yorum
Asu Aygün

Asu Aygün

@asu

Olmayan aşkı zorla var edemiyorsun. Sen istiyorsun diye yoktan var oluvermiyor.
ataç ikon Sonsuza Kadar
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
FEBİHÂ

FEBİHÂ

@kadimcumleivecize

"Seni sevmeyen birini sevmek cehennem azabının ta kendisi! Sana seni sevmeyen biriyle mutlu olabileceğini söyleyen olursa sakın inanma.."
ataç ikon Sonsuza Kadar
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
Deniz Göktürk

Deniz Göktürk

@denizgokturk

"Her erkeğin öpüşü aynı olmaz, bunu biliyor muydun?"
Victoria kendini tutamayarak kıkırdadı. "Gerçekten mi? Kaç erkekle öpüştün?"
ataç ikon Sonsuza Kadar
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Asu Aygün

Asu Aygün

@asu

Ne kadar aptalmışım! Seni sevmeyen birini sevmek, cehennem azabının ta kendisi! Sana seni sevmeyen biriyle mutlu olabiliceğini söyleyen olursa sakın inanma.
ataç ikon Sonsuza Kadar
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
84
KİTAP
Aşka İnananların Okuması Gereken En Romantik Kitaplar
Aşkın gücüne inananların ve aşksız yaşayamam diyenlerin mutlaka okuması gereken en romantik kitapları bu listede paylaşıyoruz...
757
KİTAP
Okuduğum En Güzel Kitap
Okuduğumuz en güzel kitapları bu listede topluyoruz! Sen de en beğendiğin ve herkese tavsiye etmek istediğin kitapları listey...
265
KİTAP
Hazinem Dediğim Kitaplar
Kitap hazineleri ortaya çıksın! Hazine değerindeki kitaplarımızı bu listede paylaşıyoruz. Sen de en değer verdiğin ve herkesi...
231
KİTAP
En İyi Kadın Yazarların Mutlaka Okunması Gereken Kitapları
Hem Türk edebiyatının hem de Dünya edebiyatının en önemli kadın yazarları tarafından kaleme alınmış mutlaka okunması gereken ...
231
KİTAP
Tüm Zamanların En Çok Okunan En İyi Aşk Kitapları
Bazen gülümseten, bazen ağlatan, bazense imrendiren duygu yüklü aşk hikayeleri, tüm zamanların en iyi aşk kitapları listesind...