up
ara

Ecevit ve Gizli Arşivi

Ecevit ve Gizli Arşivi Konusu ve Özeti

Ecevit ve Gizli Arşivi
Gölgedekiler kitabının da yazarı Can Dündar tarafından kaleme alınan Ecevit ve Gizli Arşivi kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. İmge Kitabevi yayınevinden 0 yılında 9789755335773 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Ecevit ve Gizli Arşivi isimli kitap 623 sayfadan oluşuyor. Ecevit ve Gizli Arşivi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Yayınevi: İmge Kitabevi
ISBN: 9789755335773
Sayfa: 623 sayfa
Oran'daki büro-evin salonunun hemen arkasındaki odanın dört duvarı kütüphaneyle çevriliydi. Kütüphanede raflar... Raflarda dosyalar...Dosyalarda mektuplar, yazılar, raporlar... Kapağını kaldırdığımız her dosya, yakın tarihin bir başka karanlık köşesini aydınlatıyor; okuduğumuz her sayfa, bilmediğimiz bir olaya ışık tutuyordu. Kısa zamanda bunun sadece Ecevit'in değil, Türkiye'nin arşivi olduğunu fark ettik. Orada yazılanlar hepimizin tarihiydi. Bir kısmı tarih olsa da çoğu hâlâ günceldi. Belgeselde ve kitapta kullanmak için izin istedik. Ecevit, izin verdi. İşte bu kitapla o paha biçilmez arşivin bazı önemli belgeleri kamuoyuna açılıyor; arşivin sahibinin yaşamöyküsüyle birlikte... Büyük çoğunluğu ilk kez yayınlanan bu belgeler, sadece Ecevit'i merak edenlere değil, yakınçağ Türkiye siyasi tarihini inceleyenlere de ışık tutacak nitelikte...
Naime Karakan

Naime Karakan

@naimekarakan

Mustafa Bülent Ecevit, siyasetten cok daha güzel birşey yapıyomus meger ^_^ şiirlerini okumanızı tavsiye ederim ^_^
ataç ikon Ecevit ve Gizli Arşivi
kitaba 8 verdi
1 beğen · 0 yorum
TC Bariş Sönmez

TC Bariş Sönmez

@barissonmez54

mutlaka okunması gereken bir can dündar klasiği
ataç ikon Ecevit ve Gizli Arşivi
kitaba 10 verdi
0 beğen · 0 yorum

Ecevit ve Gizli Arşivi - S41

yalçın o günlerde Bülent Ecevit'in demokrat partinin iktidara gelme olasılıgından heyecan duyduğunu anlatıyordu. CHP'li bir milletvekilin oglu da olsa cok partili sisteme duydugu ozlemi saklamıyordu. ecevitlerin yasadıgı tek sey gecim sıkıntısıydı. kimseye hiçbirşey belli etmiyorlardı.
Naime Karakan tarafından eklenmiştir.