up
ara

Pleksus

- Plexus

Pleksus Konusu ve Özeti

Pleksus
Kara İlkbahar kitabının da yazarı Henry Miller tarafından kaleme alınan Pleksus kitabı Roman (Çeviri), Kuzey Amerika türünde okuyucusu ile buluşuyor. Kabalcı Yayınevi yayınevinden 0 yılında 9789687942070 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Pleksus isimli kitap 624 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Reha Pınar çevirmiştir. Kitap Yeraltı Edebiyatı Meraklılarının Okuması Gereken En İyi Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Pleksus kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Çevirmen: Reha Pınar
Yayınevi: Kabalcı Yayınevi
ISBN: 9789687942070
Sayfa: 624 sayfa
"Tam yazmak istediğim şeyi, yazmak istediğim şekilde yazıyorum... Olur olmaz herşeyi, ama herşeyi yazmam, belki de senin düşündüğün gibi, bütün değer yargılarını kaybetmiş olmamdandır... Sözcüklerle hayatımın benim için en çok önem taşıyan bölümünü -bunun her zerresini- yeniden yaratmaya çalışıyorum. Kendi egom çok matah bir şey olduğundan değil! Yalnızca, egosu olmayan bir insanın kendi hakkında böyle yazabileceğinin farkındasındır herhalde. (Ya da ben sahiden deliyim! Öyleysem dua et benim için.) 1927'den beri bu kitabın malzemesini içimde taşıyorum. Bu denli uzun bir gebelikten sonra düşük yapmam mümkün mü? Belki de bir hilkat garibesi doğuracağım. Ama umurumda bile değil. Benim için en önemli şey onu vücudumdan atmak ve böylece, şimdi ve geçmişte ne olduğunu açıklığa kavuşturmak. O zamanlar olduğu şekliyle kendimi anlatabilmek için insanüstü çaba harcadım. Sanat adına amaçladığım tek şey, o öteki benliği, o günleri yakalamaktı. Olabildiğince samimi davrandım, hatta biraz fazla, çünkü kendimi pek de sevimli resmetmiyorum..."
-Henry Miller-

Pleksus - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Çallı Coşkun

Çallı Coşkun

@callicoskun

Biraz fazla ışık, biraz fazla enerji (dünyada) ve o kişi insanlık toplumu için uygunsuz görünür. İlhamın karşılığı ya tımarhane ya da mezardır. Gri, doğal dünya, bizim doğal yetişme yerimizmiş gibi görünür. Uzun zamandan beri böyleydi. Fakat dünya, içinde bulunulan koşullar değişiyor. İster kabul edilsin ister edilmesin yeni bir dünyanın eşiğinde bulunuyoruz. Anlamaya ve kabul etmeye zorlanacağız.
ataç ikon Pleksus
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Çallı Coşkun

Çallı Coşkun

@callicoskun

Yedinci günde Tanrı işi bıraktı ve her şeyin iyi olduğunu gördü. Bunu piponuza koyun ve için!
ataç ikon Pleksus
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
Çallı Coşkun

Çallı Coşkun

@callicoskun

Benim için onların ahenklerine uymak zorunluluğu yok. Zamanın ağarmasından beri ahenkliyim. Benim çalışmamı işaretleyen berraklık. Dünyaya bir ders vermek amacında olmayıp, sadece okulun bittiğini açıklamak isteyenlerin sınıfındayım.
ataç ikon Pleksus
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
194
KİTAP
Yeraltı Edebiyatı Meraklılarının Okuması Gereken En İyi Kitaplar
Bukowski, John Fante, Chuck Palahniuk ve daha fazlası... Yeraltı edebiyatı yazarlarının mutlaka okunması gereken en iyi kitap...