up
ara

Zehr-i Katil

Zehr-i Katil Konusu ve Özeti

Zehr-i Katil
Oyun İçinde Oyun kitabının da yazarı Cenk Çalışır tarafından kaleme alınan Zehr-i Katil kitabı Polisiye, Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. Nemesis Kitap yayınevinden 2010 yılında 9786055913694 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Zehr-i Katil isimli kitap 260 sayfadan oluşuyor. Zehr-i Katil kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yayınevi: Nemesis Kitap
ISBN: 9786055913694
Sayfa: 260 sayfa Basım Tarihi: 2010
Takip edilmesi gereken yeni bir polisiye yazarı, tanışmalısınız.
Osman Aysu

Aşk ve cinayet yaşamı kesintiye uğratan iki sıradışı olaydır. Aşkla cinayetin yolu kesiştiğinde, karşımıza derin insanlık hikâyeleri çıkıyor. Umarım aşkla cinayetin iç içe geçtiği bu romandaki çarpıcı insan hikâyelerini siz de seversiniz
Ahmet Ümit

Satranç Cinayetleri adlı romanıyla Nemesis Kitap okurlarıyla tanışan Cenk Çalışırdan sürükleyici bir yeni roman: Zehr-i Katil. Yeni romanıyla yazarın takipçisi olacaksınız!
Gece boyunca türlü kararlar alıyor, bazen Kenana rest çekiyor ya karın ya ben diyordum, bazen terk edip gidiyordum, bazen bir mektup yazıp bırakıyordum. O mektubun ilk kelimelerinin nasıl olması gerektiğine karar veremiyordum.
Nazan

Evliliğimizi bu şekliyle yürütüp yürütemeyeceğimi düşünmeye ihtiyacım vardı. Bir süre için tekrar deniyor olabilirdim. Ailem için, çocuklarım için. Anlıyorsunuz değil mi? Bunu yapan bir sürü kadın varken...
Berna

Ben çocuklarımı benim devamım saydım. Ölüp gittiğimde onlarda yaşayacağıma inandım. Onlar ölünce onların çocuklarında. Hep yaşayacağıma. Belki de bu nedenle kutsal saydım çocukları. Onlar saftır. Onlar Masumdur. Hepimiz temiz doğar, büyüdükçe kirleniriz. Büyüklerin yönettiği dünyada ne kadar saklayabilirsin içindeki çocuğu. Hangi sandığa koyar, hangi kapının arkasına kilitlersin. Nasıl taşırsın yarınlara. Yolu yok büyüyecek ve kirleneceksin. Berna gibi, Nazan gibi, ben gibi, sen gibi Kenan

Aşk ve cinayetin çıkmaz sokaklarında kaybolmaya hazır olun!!!
Ceylan Bektaş

Ceylan Bektaş

@ceylanbektas

Polisiye, cinayet vs. kitaplarına karşı ilgiliyim. Bu kitabı da oyüzden tercih ettim ve kitap sıkmadan olayları birbirine karıştırmadan tane tane sindire sindire anlatılmış dili basit, hayatın içinden bir hikayeyle karşımıza çıkıyor. Ben okurken keyif aldım, hiç sıkılmadan bir çırpıda bitirdim. Hatta benimle birlikte 20'den fazla kişiye de okuma imkanı sağladım.
Yazarın diğer kitaplarını da okumayı çok isterim
ataç ikon Zehr-i Katil
kitaba 10 verdi
3 beğen · 0 yorum
Şeyma Ovalıoğlu

Şeyma Ovalıoğlu

@seymaberre

Nazan,Berna ve Kenan üçlüsünden oluşan bir roman.
Bana göre kurgu gerçekten güzeldi ancak eksik bir şeyler vardı kitapta bana göre yazarın sonucu bize bırakması benim hoşuma gitmedi. Kapanmayan çok kapı vardı ve yarım yamalak yazılmış olan bu polisiyeyi ben beğenmedim. Evet ilgiyle, merakla okudum ama yine de bir Ahmet Ümit romanı gibi tat alamadım. Okuyan çoğu kişi beğenmiş buda benim görüşüm :)
ataç ikon Zehr-i Katil
kitaba 4 verdi
1 beğen · 0 yorum

Zehr-i Katil - S41

Kenan'ın evli olduğu gerçeğine sırtımı dönmüş, ilerde karısı olacakmışım ya da zaten karısıymışım da o akşamları işi gereği eve gelemiyormuş gibiydi.
Züleyha tarafından eklenmiştir.
Züleyha

Züleyha

@zuleyha

...hava yumuşamış, lapa lapa bir kar başlamıştı. Ressam görünmez fırçası ile şehrin çatılarını hızla beyaza boyuyordu. Bütün ova pamuklara bürünürken, içimdeki karanlık beni aşağı atmaya hazırlanıyordu.
ataç ikon Zehr-i Katil
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 0 yorum
Züleyha

Züleyha

@zuleyha

Hiç sigarayı bırakmaya çalıştınız mı bilmiyorum. Kenan'ı unutmaya çalışmak işte böyle bir şeydi. Siz görmezden geldikçe, o aklınızdaki işgaliyesini büyütüyor, bir krize doğru sürükleniyorsunuz. Bir süre sonra etrafınızda olup bitenleri algılayamayacak hale geliyor, aptallaşıyor, bir an önce bir sigara bulmak ve dudaklarınızı filtreye değdirmek, kokusunu duymak, ilk nefesi yavaşça çekmek, ciğerlerinde dolaşmasını hissetmek ve üflerken maviliği izlemek istiyorsunuz. İçmemek akılcı bir karar gibi dursa da öte yandan acı çekiyor, mutsuz oluyorsunuz.
ataç ikon Zehr-i Katil
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
Züleyha

Züleyha

@zuleyha

Amaca ulaşmak için her yol mübahtır fikri ne kadar masum geliyor kulağa. Yolda çürüyen cesetleri görmezden gelince.
ataç ikon Zehr-i Katil
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
Züleyha

Züleyha

@zuleyha

Bir de hediyesi var kahvenin bana. Uykusuzluk. Hediyesi diyorum çünkü günün yarısını uyuyarak geçiren çok adam tanıdım. Sabah olunca çoğunlukla hatırlamayacağım rüyalar alemine dalmaktan çok, öykülerde kaybolmayı sevdim ben.
ataç ikon Zehr-i Katil
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
Züleyha

Züleyha

@zuleyha

Gözler görevini yapmış sahiplerini sessizce ortaya dökmüştü.
ataç ikon Zehr-i Katil
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum