up
ara

Ölü Ruhlar Ormanı

- La Fôret des Mânes

Ölü Ruhlar Ormanı Konusu ve Özeti

Ölü Ruhlar Ormanı
Zener'in Laneti 3 kitabının da yazarı Jean-Christophe Grangé tarafından kaleme alınan Ölü Ruhlar Ormanı kitabı Korku, Roman (Çeviri) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Doğan Kitap yayınevinden 2010 yılında 9786051116518 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Ölü Ruhlar Ormanı isimli kitap 460 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Tankut Gökçe çevirmiştir. Kitap En İyi Polisiye Romanlar listesinde de yeralmaktadır. Ölü Ruhlar Ormanı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Çevirmen: Tankut Gökçe
Yayınevi: Doğan Kitap
ISBN: 9786051116518
Sayfa: 460 sayfa Basım Tarihi: 2010
Jeanne Korowa tek bir hata yaptı.

Katili ormanda arıyordu.

Oysa orman katilin içindeydi.

İnsanın içindeki vahşi çocuk gibi.Genç ve yalnız bir kadın olan Yargıç Jeanne Korowa, tesadüfen şahit olduğu bir psikiyatri seansı sayesinde Paris’te işlenen tüyler ürpertici seri cinayetlerin failini keşfetmiştir. Ama elinde hiçbir kanıt yoktur ve katilin peşine tek başına düşmek zorundadır.
Böylece Guatemala, Nikaragua ve Arjantin’de soluk soluğa ve kanlı bir takip başlar.
1234

1234

@ercandurak - Trabzon

Yazarın şimdiye kadar okuduğum en kötü kitabı. Tamamen ticari kaygılarla yazıldığını düşünüyorum. Kitapta Fransa'da geçen bölümler fena değil, lakin daha sonra Güney Amerika'ya başlayan yolculukla birlikte, zorlama bir şekilde konu üretmeye çalışılmış gibi geldi. Beğenmedim. Okuyun karar verin. Bir Kızıl Nehirler, Taş Meclisi gibi kitaplarından aldığınız tadı bulamayacaksınız.
ataç ikon Ölü Ruhlar Ormanı
kitaba puan vermedi
0 yorum
Kübra Güven

Kübra Güven

@kubraguven - Ankara

Okuduğum ilk Grange romanı.
Okuduğum ilk Grange romanı ve çok beğendiğimi söylemeliyim. Gerilim tüm kitap boyunca üst seviyede değildi fakat son sayfalar oldukça gerilim yüklüydü. Yazarın dili çok akıcı, olaylar ise merak uyandırıcı. Dolayısıyla kısa bir sürede bitirdim kitabı. Yazarın diğer kitaplarını mutlaka okuyacağım. Herkese tavsiye ederim.
ataç ikon Ölü Ruhlar Ormanı
kitaba 9 verdi
2 yorum
Dr.Mavi (@drmavi)
Siyah Kan'ı da mutlaka oku en iyi kitabı diyebilirim :)
29.07.16 beğen cevap
Kübra Güven (@kubraguven)
Listeme ekledim, teşekkürler :)
29.07.16 beğen cevap
inci öztürk

inci öztürk

@inciozturk - Yalova

Grange için gerçekten muhteşem bir yazar diyorum her kitabını okudum bir solukta bitirmeye çalıştığım kitapları oldu. ama bu sanki dozu ilk kitaplardakine göre biraz düşürülmüş geldi yine de çok heyecanlıydı çok iyiydi Grange kaleminden çıkan her kitabı okurum tereddütsüz alırım.
ataç ikon Ölü Ruhlar Ormanı
kitaba 8 verdi
0 yorum
Özge Yıldırım

Özge Yıldırım

@Yldrmzge

Grange ' i okumaya yeni başlayan okurlar için çok da tercih edilmemesi gereken bir kitaptır kendisi . Kolay sıkılmayan ve her romanı özenle okumaya çalışan biri olarak sıkıcı ve sonlara doğru sadece bitirmek amacıyla okuduğum romandır.
ataç ikon Ölü Ruhlar Ormanı
kitaba 6 verdi
0 yorum
Mustafa Bayar

Mustafa Bayar

@mustafabayar - İstanbul

Sanırım en sıkılarak okuduğum Grange romanıdır, kötü değildir ama sıkar bunaltır, tabi ki şahsi fikirlerim bunlar ama Grange'e hayran olmamızı sağlayan o ilk kitaplarındaki tadı alamıyorum
ataç ikon Ölü Ruhlar Ormanı
kitaba 8 verdi
0 yorum

Ölü Ruhlar Ormanı - S41

Jeanne ile Marie'nin babaları aynı değildi. Marie'nin babası gitmişti: Ondan hiç söz edilmezdi. Jeanne'nin babası da onları terk etmişti; ondan daha az söz edilirdi. Bıraktığı tek miras, adıydı: Korowa.Yıllar sonra Jeanne öğrenmek istemişti. Annesine sormuştu. Babası Polonyalıydı. Sinemacı olduğunu iddia eden ve Roman Polanski, Jerzy Skolimowski, Anrzej Zulawski gibi yönetmenlerin yetiştiği Lodz Sinema Okulu'nda eğitim gördüğünü söyleyen bir uyuşturucu müptelası. Gerçek bir kadın avcısı. Ve ağzı laf yapan biri. Yetmişli yılların sonunda ülkesine dönmüştü. Bir daha da ondan haber alınmamıştı.
Banu Erdoğan tarafından eklenmiştir.
superisi

superisi

@superisi - Aydın

ve mutsuzluk,hiçbir zaman tek başına gelmediğinden şüpheleri de yanında getirmişti.
ataç ikon Ölü Ruhlar Ormanı
kitaba 9 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Banu Erdoğan

Banu Erdoğan

@banuerdogan944

Şu an neyim var bilmiyorum,olan biten herşeyi siktir etmek istiyorum.
ataç ikon Ölü Ruhlar Ormanı
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
mediha

mediha

@daily

Sadece yaşamak. Her şeye rağmen, hiç de o kadar kötü değildi...
ataç ikon Ölü Ruhlar Ormanı
kitaba 10 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Züleyha

Züleyha

@zuleyha

Dünyanın en eski, en sıradan ve en çok tüketilmiş kelimeleri: büyük aşk, hayatımın erkeği, güzel bir hikâye...
ataç ikon Ölü Ruhlar Ormanı
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Züleyha

Züleyha

@zuleyha

Alzheimer hastalığının ve tüm bu bilinç kayıplarının, yaklaşan ölümü hissetmemek için Tanrı’nın bir lütfu olduğunu düşünmüştü. Bu yaşta, mutluluk, hiçbir şeyin farkına varmamaktı. Ne yılların. Ne günlerin. Ne de saatlerin. Her saniyesi bir ömür olan bitkisel bir yaşam.
ataç ikon Ölü Ruhlar Ormanı
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
182
KİTAP
En İyi Polisiye Romanlar
Seri katil, cinayet, gizem, dedektif, kovalamaca, aksiyon, intikam ve daha fazlası en iyi polisiye romanlar listesinde. Sen d...
293
KİTAP
Filmi Çekilmesi Gereken Kitaplar
Bu kitapların acilen filmi çekilmeli! Kurgusuna bayıldığımız ve sinemada da görmek istediğimiz, senaryolaştırılması mümkün ol...
35
KİTAP
11 Yıldızlı Kitaplar
Bu kitaplara 10 yıldız bile az dediğimiz, 11 yıldızı hak ettiğini düşündüğümüz kitapları bu listede paylaşıyoruz....
313
KİTAP
En Sürükleyici Kitaplar
Yemek yemek, uyumak gibi doğal ihtiyaçlarını unutmana sebep olacak en sürükleyici kitaplar bu listede! Sen de en sürükleyici ...
11
KİTAP
Mutlaka Okunması Gereken Jean-Christophe Grange Kitapları
Polisiye-gerilim severlerin yakından takip ettiği Fransız yazar Jean-Christophe Grange'ın mutlaka okunması gereken en iyi kit...