up
ara
‹ Böyle Buyurdu Zerdüşt

Böyle Buyurdu Zerdüşt Kitap İncelemeleri

burak yıldız

burak yıldız

@burakyildiz198

BÖYLE BUYURDU ZERDÜŞT
Bu cümlelerden Nietzsche’yi anlamaya çalışmayın kendinizi arayın.
ataç ikon Böyle Buyurdu Zerdüşt
kitaba puan vermedi
1 beğen · 0 yorum
Nur

Nur

@bibliophilenur

Lutzen doğumlu Alman filozoftur. 19 yaşına gelince papaz olmak için Bonn üniversitesi ilahiyat ve filoloji öğrenimine başladı , hayatı ailesi tarafından planlanmıştı ve bu durumdan memnun olmayan Nietzsche isyan duygusu edinmistir. Bonn üniversitesi yıllarında girişken bir kişiliğe bürünmüş ve bu dönemde “tanrı öldü” düşüncesini edinmistir. Buyuzden bir daha kiliseye gitmemeye karar vermistir. Sonraki yılllarda  üniversitesini değiştirerek Leipzig’e yerleşmis ve klasik filolojiye odaklanmistir. Hayatında bircok zor zamanlardan geçen Nietzsche göre Tanrı ölmüştü
.


.
Aşırı çalışma, yalnızlık ve çektiği acılar ile birlikte hastalanmis ve kısa bir süre sonra da ölmüştür . Geride edebiyat ve felsefe için önemli eserler bırakmıştır .Hayatını araştırırken insan birçok önemli bilgiyle karşılaşıyor , hepsini yazmak mümkün değil maalesef ama hayatına bir göz atmanız yarariniza olur bence.
.

Yazmış olduğu "Boyle Söyledi Zerdüşt "eserine gelecek olursak yazarımızın da dediği gibi " Herkes" ve "Hic Kimse" ıçin bir kitap...
İlk olarak bana biraz ağır bir kitap geldi ,bazı söylemleri çok güzel ve anlamlı olsada bazi kisimlarini sevemedim . Felsefi olarak insanı zorlayan ve düşündürmeye sevk eden bir kitap . Ana karakterimiz Zerdüşt . İnsanların arasında dilediğini bulamayan ve insanlarin bir amacının olmadigini gören karakterimiz dağlara çıkar. Yalnızlığıyla kalır ve düşünmeye başlar her şeyi . Erdemi ,merhameti , dostluğun ne olduğunu , acıyı ,mutluluğu ... Aklınıza gelebilecek birçok konu üzerinde duruyor .
.
.
Ayrıca "tin" ve "üst-insan" kavramlarını vurguluyor kitabında . Kitap ilk başka üç bölümden oluşmasına rağmen Nietzsche daha sonradan bir bölüm daha ekliyor . Sevdiği kadına evlenme teklifi edip red cevabı alınca kitabı on gün içersinde yazmış olması da beni ayrı bir şaşırttı . Eserinde sürekli ust-insan kavramı üzerinde duruyor , anladığım kadarıyla demek istediği insanın tamamlanmamış bir varlık olduğu ve insanın bunu aşması gerektiğidir . Yani insan ne zaman yanilgilarindan ve yucelttigi yansimalardan kurtulursa ust-insan olma yolunda ilerleyecektir .
.
.
Kötülükleriniz değil birçok iyilikleriniz bana bulantı veriyor.... İsterdim ki cinnetiniz gerçek adalet ve bağlılık olsun. Halbuki sizin erdeminiz yalnız uzun yaşamak ve acınacak bir rahata kavuşmak içindir.

Böyle söyledi Zerdüşt .
.
Okumanız dileğiyle. 😊
ataç ikon Böyle Buyurdu Zerdüşt
kitaba 9 verdi
8 beğen · 0 yorum
Fâtıma

Fâtıma

@yitiktheology

Zihinsel bir yolculuk ve de sorgulama mahiyetinde değerlendirebilecek bir eser. Parçalanmış bir zihin dünyasında, parçalardan bağımsız bir yolculuk yapmak, Nietzsche' nin dünyasına konuk olmak isteyenler için tavsiye bir eser niteliğinde. Sadece dinleyici olarak konuk olabileceğiniz bir okuma. Tabi dilerseniz dinlene de bilirsiniz.

İyi ki kitaplar var. Feyizli Okumalar Dileriz Efendim📚📝
ataç ikon Böyle Buyurdu Zerdüşt
kitaba 6 verdi
8 beğen · 0 yorum
Yaser

Yaser

@yaserarslan

Nietzsche
Onu anlamak çok zor. Bir keresinde onun, çağından yüz yıl ilerde olan bir yazar olduğunu okumuştum.
Zerdüşt; tam anlamıyla bilge bir kitap. Sorgulayan sorgulatan bir kitap. Okumanın insana zor geldiği ve ilerlemesi yavaş bir kitap. İkinciye okuduğumda atladığım pek çok düşünce olduğunu fark ettim.
Her insanın beş yılda bir okuması gerektiği kanaatindeyim.
ataç ikon Böyle Buyurdu Zerdüşt
kitaba puan vermedi
8 beğen · 5 yorum
Fatih yeğin (@mirza)
Kendini yenilemek gibi bi özelliğimi var.Anlamadıysan anlayıncaya kadar oku bence
16.12.17 beğen cevap
Emine 🍁 (@solukbirgolge)
Ben de bu kitap hakkında inceleme eklemiştim ve o yüzden bu inceleyi gördüm ve nacizane bişey sormak istiyorum : bu kitabı Nietzsche değil de senin gibi benim gibi biri yazsa idi yine böyle olumlu eleştiriler gelir miydi ! Bunu şuna benzetiyorum ; 5 yaşındaki bir çocuğun yaptı resimden daha berbat olmasına rağmen sırf ünlü biri yaptı diye milyon dolara satılan tablolar var ya hani ! Hah işte bazı kitaplar da öyle bana göre. Yanlış anlamayın sakin ama sırf çok okunan , ünlü bir yazarın kitabı diye anlamasalar bile süper diyen insanları anlamıyorum. Daha mı havalı oluyor acaba böyle yapınca!!!
16.12.17 beğen 2 cevap
Gülşah Sönmez

Gülşah Sönmez

@gulsahsonmez

Böyle Buyurdu Zerdüşt
Uyanık bir zihinle okunması gerektiğini düşündüğüm bir kitap. Zaman zaman anlamak için birden fazla okuduğum cümleler oldu kitapta. Birden fazla okudum ve düşündüm bazı cümlelerin neden söylendiğini anlamak için. Sonunda kendimce yorumladım ve devam ettim okumaya. Bazı cümleler çok kısa olmasına rağmen oldukça anlamlıydı ve alıntıladım hem zihnime hem de defterime. Alıntılarımdan birine yer vermek istiyorum burda.
“İnsanı büyük yapan onun bir amaç değil, bir köprü olmasıdır: İnsanın sevilebilecek yanı bir öteye geçiş ve bir batış olmasıdır.”

Pazaryerindeki sinekler, dostluk, yaşlı ve genç kadınlar, kendi rızasıyla ölmek, merhametliler, zehirli örümcekler konuları Zerdüşt’ün söylev başlıklarından bazıları. Her bir başlıkta farklı bir konu ele alınarak açıklanmış.

Kendisini anlamayan insanlar olduğunda “Ben bu kulakların dinleyeceği ağız değilim” diyor Zerdüşt. Böyle diyerek de aslında oldukça özgüvenli bir insan olduğunu belirtiyor.

Kitaptan kendimce istifade ettim. Birkaçına burda yer vermek istedim.
-Günde; on kez barışmak kendimle, on kez gülmek, on kez kendini yenmek, on hakikat bulmak...
-Kibirlilerin alçakgönüllülüğündeki derinlik konusu oldukça ilgimi çekti. Bu konuyu daha önce hiç bu açıdan düşünmediğimi fark ettim. Meğer kibirli insanlar kendi kibirlerini gizlemek için alçakgönüllülüğü bir perde olarak kullanırmış.
-Kötüler ne kadar zarar verirlerse versinler, iyilerin verdiği zarar kadar olmayacağını söylüyor. İyilerden zarar gelmesini beklemediğimizden dolayı, beklenmeyen her türlü şey bizleri daha çok şaşırtıyor ve üzüyor.

Bana göre anlamları derinlerde gizli birçok cümle var kitapta. Bu kitabı okunur kılan da bu bence. Bulmaca misali, anlamlar üzerinde kafa yormak keyifli geliyor insana. Okunması gereken bir kitap olduğunu düşünüyorum. İyi ki okumuşum diyorum. Keyifli okumalar dilerim.
ataç ikon Böyle Buyurdu Zerdüşt
kitaba 8 verdi
13 beğen · 22 yorum
Hayata Gülümse (@hayataagulumse)
Cokkk güzel yazmışsın @gulsah-sonmez ?? düşüncelerine sağlık.
13.12.17 beğen 2 cevap
Lilith's (@halimesimsek)
Güzel inceleme olmuş teşekkür ederim :)
14.12.17 beğen 1 cevap
Hayata Gülümse

Hayata Gülümse

@hayataagulumse

Bu hayatta şüphe etmeyeceğim tek ve yegane şey ise İNANCIMDIR. Onun dışında her şey sorgulamaya ve şüphe etmeye açıktır benim icin. Ve bütün kitapları okuma isteğim, bir tek kitabı anlamak içindir.
Kitabı ilgiyle okudum ve beğendim. Bir çok şey düşünüp, keşfettiğimi söyleyebilirim. Ne var ki, yazılanları gerçekten anlayabilmek için bazı bölümleri birkaç kez tekrar okumak okumak zorunda kaldım ?

"Alman dilinin gelenekçi söyleyiş tarzının dışına çıktığı, söylenen anlatımıyla sert üsluplu edebi bir eser olarak kabul ediliyor ‘Böyle Buyurdu Zerdüşt’. Nietzsche’nin 1883-1885 yılları arasında kaleme aldığı esere, başından sonuna kadar bir şiir havası hakim. Alaycı ve iğneleyici üslubuyla da dikkati çekiyor. Yazar Nietzsche olunca, pek tabi her cümlenin üstüne düşünmek gerekiyor. Kitaba hakim olan iki fikir; her şeyin yeniden dünyaya geleceği ve insan üstünün macerasıdır. Nietzsche, yarattığı insanüstü için meşhur İran filozofu Zerdüşt’ü sembol olarak seçmiştir. Bu konu kitabın esasını oluşturur. Zerdüşt, fiziksel sağlığın ve olgunlaşmış bir iradenin temsilidir"

Dağlardaki uzun yaşamından sonra kendisine acı veren fikirlerini insanlarla paylaşmak isteyen Zerdüşt insanların sözlerine gulmelerinden sonra tekrar dağa çıkar ve bu defa telkinlerini kalabalığa değil havariler ile yapmaya karar verir. Çünkü kitle ancak böyle harekete geçirilir. İlk olarak fikirlerini insanüstü olarak adlettigi kişilerle paylaşır ama onlardan da memnun kalmaz. Cemiyete hakim olabilmek için insanüstü grubununda ortadan kalkmasi gerekmektedir. Zerdüşt insan üstünü tanımlarken ; arkadaşlık , kadın ve erkek, terbiye, inanc, yönetim ve daha bir çok konularda kendine ait fikirlerini paylaşır.
Halka hitap ettiği ilk cümlesi ise şöyledir: ‘’Ben size insanüstünü öğretiyorum. İnsan, aşılması lazım gelen bir şeydir. Onu yenmek için ne yaptınız?’’

Eser birçok konuda yeni şeyler keşfedilmesini sağlayacak bir kitap.

Okunmaya değer miydi ? Kesinlikle.

OKU'yunuz
ataç ikon Böyle Buyurdu Zerdüşt
kitaba 9 verdi
9 beğen · 35 yorum
Fatih yeğin (@mirza)
Bu hayatta şüphe etmeyeceğim tek ve yegane şey ise İNANCIMDIR. Onun dışında her şey sorgulamaya ve şüphe etmeye açıktır benim icin. Ve bütün kitapları okuma isteğim, bir tek kitabı anlamak içindir Bu cümleler zerdüşt tenmi alıntı yoksa sizinmi duruş yada düşünceniz çok merak ettim.
10.12.17 beğen cevap
Fatih yeğin (@mirza)
Yine kendini göstermiş bitiri vermişsin hemen kitabını helal olsun tebrik ediyorum Başlığa takılınca kitap hakkındaki incelemeni unutu verdim yüreğine sağlık yapmışsın yine yapacağını ?bakalım diğer arkadaşlar ne diyecekler kitap hakkında.??
10.12.17 beğen cevap
Gülşah Sönmez (@gulsahsonmez)
İncelemeyi eklemişsiniz bile maşallah. ??Ben henüz bitiremedim. Bitirdiğimde paylaşırım ben de. Şimdilik iyi gidiyor. Dediğiniz gibi bazı cümleleri birden fazla okuyorum anlamak için.
10.12.17 beğen 2 cevap
Nekropol

Nekropol

@nekropol

bu kitap hakkında eminim çok güzel incelemeler yapılmıştır ancak ben iki kelime edeceğim, zeki bir adamın toplumun deliliklerini ortaya koymaya çalıştığı delilik hali !!!
ataç ikon Böyle Buyurdu Zerdüşt
kitaba 9 verdi
3 beğen · 0 yorum
Mert Yitmen

Mert Yitmen

@mertyitmen

Çok ağır
Kitap hakkında yazmadan önce şunu söylemek gerekir Niçe'nin Zerdüşt'ü Mecusiliğin peygamberi olan Zerdüşt değildir. Zarathustra " Işığı taşıyan kişi" anlamına gelir özel bir isim değildir örneğin "molla" veya "kadı" gibi.

Peygamber olan Zerdüşt'ün getirdiği inanç iyinin ve kötünün temelindeki çatışmalara dayandığından ahlakçı filozofumuzun baş kahramanına bu ismi vermiş olması anlaşılabilir.

Kitabı genel olarak beğenmedim oysaki bir umutla almıştım, bariz bir şekilde Hristiyan akidelerine çatıyor, bunu yaparken ortaya koyduğu anlayış bana çok saçma ve gaddarca geldi.

Kitabın çevirisinin orijinalinin tadını vermediğini farkettim Almanca bilen ebediyat severlerin kesinlikle okurken zevk alacağından eminim.
ataç ikon Böyle Buyurdu Zerdüşt
kitaba 5 verdi
3 beğen · 1 yorum
Cerenis (@defacto)
Hmm
13.03.17 beğen cevap
Uğur Çam

Uğur Çam

@ugurcam967

Yoğun İmgeleme ve Dolaylamanın Anlam Karmaşası
Frederick Nietzsche'yi anlamak için öncelikle onun temel felsefesini oluşturan Nihilizme hakim olmak gerekmektedir. Burada uzun uzun Nihilizmin tarihçesinden bahsetmeyeceğim ancak en yalın anlamıyla söz etmek gerekirse nihilizm bütün anlamları yadsıyan, ahlakın evrensel oluşuna karşı çıkan ve bilginin erişilebilirliğine karşı duran felsefi akımdır. Nietzsche bu akımı geliştirmiş ve kendine göre yorumlamıştır.
Böyle Buyurdu Zerdüşt kitabı, yazarın Nihilizmi aştığı kitap olarak kabul görür. Nihilizmin aksine Nietzsche yaşamı olumsuzlamak yerine olumlamayı salık verir. Bu şekilde üst-insana hizmet eden köleler, nihilizmi bir ahlak olarak benimseyeceklerdir. Ona göre bütün insanların amacı, üst-insana hizmet etmektir. Filozof, bu kitabında en çok yankı bulan önermelerinden biri olarak "Tanrı öldü" önermesini kullanır. Bu önerme ile aslında tanrının insan algısındaki anlamlarının yozlaştığına dikkat çekmeye çalışsa da kitabında kullandığı üslup, Zerdüşt'e yüklediği anlam ve üst-insan alegorisi yazarın kendi içinde çelişkili görünmesine sebep olur. Yazar, kutsal metinlerin anlamsızlığını kanıtlamaya çalışırken onların baş vurduğu imgeleme yöntemini seçer. Bu yanıyla Böyle Buyurdu Zerdüşt, her okuyanın anlamlandıramayacağı bir yığın imgelerle dolar. Aynı zamanda üst-insan alegorisi yine yazarın karşı durduğu dinlerdeki peygamber imgesine çok benzemektedir. Nasıl ki dinlerde peygamber imgesi kusursuz insan, bütün ahlaki ve duygusal eylemleriyle insanın en doğrusu olarak anlatılıyorsa, bu çalışmada da Zerdüşt ve dolayısıyla üst-insan da aynı ahlaki ve duygusal kusursuzluk nitelemelerini taşımaktadır.
Filozofun Nihilizmi tanımlama biçimi ne kadar tartışmaya açık olsa da Böyle Buyurdu Zerdüşt'teki anlatımlarıyla diğer kitaplarında bahsettiği nihilizmin birbiriyle uyuşmadı bariz bir gerçektir. Sonuna kadar kavramsal imgeleme yoluyla anlatılmaya çalışılan düşünceler, insanın akli sağduyusunun dışında bir takım eylemleri olumlamaktan da geri durmaz. Özellikle iki cambazın aynı ipte olduğu ve birinin diğerini düşürdüğü sahnede Zerdüşt'ün yaklaşımı, üst-insana hizmette her şey mübahtır anlayışının ortaya konulması olarak anlamlandırılabilir. Bu haliyle de yine karşı durduğu kutsal metinlerle ortaklaşmaktadır.
Bana göre felsefeyle ilgilenenlerin, felsefe tarihinde büyükçe bir yere sahip olmuş bu düşünceden bağımsız felsefeyi yargılamaları olanaksız olsa da felsefeyi derinlemesine irdelemeyenler ve ya felsefeyle alakası bulunmayanlar için vakit kaybı olacak bir kitaptır. Filozofun düşüncelerini merak edenler için de pek tatmin edici bir kaynak olduğu söylenemez. Zira yoğun imgeleme ve dolaylamalarla kitap, zihinlerde zaman zaman içinden çıkılamaz anlam karmaşalarına sebep olmakta.
ataç ikon Böyle Buyurdu Zerdüşt
kitaba puan vermedi
10 beğen · 0 yorum
Emine 🍁

Emine 🍁

@solukbirgolge

Gereksiz Kitap
Nasıl buyurdu?
-böyle!
yani diyor ki çok merak ediyorsan kitabı al da oku. insanı adeta meraktan çıldırtıyor.Aldık okuduk da ne oldu !!!
''Ben bu kulaklara göre ağız değilim'' cümlesini çok doğru söylemiş . 70 sayfa okudum ama hiç bir şey anlamadım ve anlamayanın gerizekalı olmadığı kitap bana göre.
Bazen şiir gibi bazen düz yazı. aforizmalardan oluşan kitap size açıkça kendini sunmuyor.
''Biraz daha okuyayım '' dedim ama vakit kaybından başka birşey olacağını sanmıyorum ve hatta eminim. Okunan şeyler insana bir şeyler katmalı diye düşünürüm ,o yüzden okumayı bıraktığım ilk kitap olarak hep hatırlayacağım seni malesef.
Ve okuduğum bir bölümde, hakkettiğini düşündüğüm bir cümleyi de bırakayım buraya:
'' Zerdüşt yüreğine bunu söyledikten sonra, cesedi sırtladı ve yola koyuldu. Daha yüz adım bile atmamıştı ki, biri geldi, sokuldu yanına.
'' Bu şehirden git ey zerdüşt!'' diyordu kulağına fısıltıyla. '' Senden nefret etmeyen yok buralarda. Ne iyiler seviyor seni, ne de kötüler. Herkes seni düşman, kendilerini küçümseyen biri olarak görüyor; hak dinin inançlıları, toplulukları için bir bela olarak bakıyorlar sana.''
ataç ikon Böyle Buyurdu Zerdüşt
kitaba 1 verdi
9 beğen · 4 yorum
ayse gülce (@aysegulce)
Her kitabın kendini okutturma zamanı vardır, belki ilerde böyle düşünmezsiniz @hercai :)
24.02.17 beğen cevap
Emine 🍁 (@solukbirgolge)
@aysegulce Düşüncemin değişeceğine asla ama asla inanmıyorum. Beni mahvetti bu kitap :)))
24.02.17 beğen 1 cevap
Duygu Hatinoğlu (@duyguhatinoglu)
Insanlarin okumadigi bir kitap hakkinda yorum yapmasi ne derece dogru acaba
09.03.17 beğen cevap
Emine 🍁 (@solukbirgolge)
@duyguhatinoglu okuduk dedik ya :)
09.03.17 beğen 1 cevap
Gökhan Bayar

Gökhan Bayar

@gokhanbayar

Tekrar tekrar okunmali
Kime sorsam ilk okuduğunda kitabı tam anlayamadığından şikayet ediyor.Cumlelerin yapisi olsun,kelimelerin icerdigi benzetmeler ve derin anlamlar olsun kesinlikle harika.Her okunduğunda yeni bir şeyler öğretiyor.
ataç ikon Böyle Buyurdu Zerdüşt
kitaba 10 verdi
2 beğen · 0 yorum
Nazlı

Nazlı

@selamalbatros

Bitti...
Aslında yeni başladı desem daha doğru olur..
Çünkü bu büyük üstad bir kere okumayla anlaşılacak biri değil. Ama en azından diğer okumalara zemin hazırladım. Şimdilik kitaplığımda böyle bir eser olduğu için avunacağım ve kendimi her hazır hissettiğimde tekrar tekrar okuyup yeni anlamlar bulacağım..
Harika bir yolculuktu...
ataç ikon Böyle Buyurdu Zerdüşt
kitaba 9 verdi
1 beğen · 2 yorum
selin (@porto)
Bunun gibi felsefe kitaplarında yayınevi ve kimin çevirdiği de çok önemli anlatılanı anlayamaman seni kitaptan hatta felsefeden bile soğutur.Buna çok dikkat etmen gerekir hiçbir felsefe kitabı bir kere okununca anlaşılacak gibi değil zaten defalarca okuman gerekir.Benim Nietzsche ile tanışmam Irvin D. Yalom 'ın Nietzsche Ağladığında romanıyla başladı böylece felsefeye yumuşak bir geçiş yaptım.Bu Nietzsche'yi anlamana biraz daha yardımcı olucak. Daha sonra Nietzsche'in kendi kitaplarını okumaya başladım.
15.12.16 beğen cevap
Nazlı (@selamalbatros)
Bende aynı şekilde tanıştım ;)
16.12.16 beğen cevap
mehmet duygulu

mehmet duygulu

@mehmetduygulu

NİETZSCHE Yİ OKUMADAN ÖLMEYİN...!
NİETZSCHE HAKKINDA KISA BİLGİ:
-Nietzsche 1844 te prusya da doğdu. 1900 de öldü.
-alman filozoftur.
-babası ve dedesi rahiptir. hatta kendisi ailesinin zoruyla ilahiyat fakültesi okumuş fakat bu durum hoşuna gitmediği için ilahiyat fakültesini bırakarak klasik filoloji eğitimi üzerinden devam etti.
-schopenhauer den inanılmaz etkilenmiştir. özellikle 'isteme ve tasarım olarak dünya' kitabından.
-Gözleri iyi görmüyordu. Şiddetli ve felç edici bir baş ağrıları çekiyordu. Bu ağrılar onu zaman zaman günlerce yatağa bağlıyordu ama o 'öldürmeyen yara güçlendirir' diyordu.
-kitapları yaşadığı zamanlarda okunmuyordu. bu durum nietzsche yi hiç üzmüyordu çünkü fikirlerinin sonraki yüzyıllarda anlaşılacağını söylüyordu.
-nihilizmin kurucusudur.
-hristiyanlığın düşmanıdır.
-ölümü hakkında farklı söylentiler vardır.
-nietzsche nin kitaplarını okuyacaksanız kaliteli yayınlardan okumalısınız. aksi takdirde fikirlerini yanlış anlar ve nietzsche yi hiç beğenmezsiniz.
-kaliteli yayınlar: say, iş bankası kültür, kabalcı,

BÖYLE BUYURDU ZERDÜŞT HAKKINDA BİLGİ:
-nietzsche nin en beğendiğim kitabı.
-friedrich nietzsche'nin son kitabı. aynı zaman da bilgeliğini harmanladığını ve bütün görüşlerinin tek bir çatı altında topladığını iddia ettiği kitabıdır.
-kitapta üstinsan nasıl olunur konusu detaylı bir şekilde anlatılmıştır.
-nietzsche bu kitapta fikirlerini zerdüşt ün ağzından söylemiştir.
-kitap bir hikaye var ama nietzsche nin sözleri ve fikirleri ağırlıklı. yani sözlerin altını çizmeye kalkarsanız %80 ninin altını çizebilirsiniz :D
-kitaptaki zerdüşt bildiğimiz zerdüşt peygamber değildir.
ataç ikon Böyle Buyurdu Zerdüşt
kitaba 10 verdi
0 beğen · 0 yorum
Buğlem Öner

Buğlem Öner

@buglemoner07

Kitaptaki dil kullanımı okuyucunun zihinsel faaliyetlerini canlandırıcı nitelikte. Varlık ve oluş ikilemini yazımında ele almis nietzche.
ataç ikon Böyle Buyurdu Zerdüşt
kitaba 10 verdi
0 beğen · 0 yorum
furkan polat

furkan polat

@mrpolat

''Gülüyorlar ve anlamıyorlar. Bu kulaklara uygun ağız değilim''
Friedrich Nietzsche, İmgeleme ve aforizma da üstad. Okumak için aldığınız ama kendinizi bulmaca çözerken bulduğunuz, o çok çok nadir kitaplardan biri böyle buyurdu Zerdüşt. Onun da dediği gibi böyle buyurdu Zerdüşt; “Yazılmış en yüce kitap, insanlığa şimdiye dek verilen en büyük armağan”dır.
ataç ikon Böyle Buyurdu Zerdüşt
kitaba puan vermedi
8 beğen · 0 yorum
/ 5