up
ara

Bir Soru Bir Aşk

Bir Soru Bir Aşk Konusu ve Özeti

Bir Soru Bir Aşk
Biz kitabının da yazarı David Nicholls tarafından kaleme alınan Bir Soru Bir Aşk kitabı Roman, Roman (Çeviri) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Pegasus yayınevinden 2011 yılında 9786055289409 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Bir Soru Bir Aşk isimli kitap 464 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Sevinç Seyla Tezcan çevirmiştir. Kitap Beyaz Perdeye Aktarılan Kitaplar listesinde de yeralmaktadır. Bir Soru Bir Aşk kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Çevirmen: Sevinç Seyla Tezcan
Yayınevi: Pegasus
ISBN: 9786055289409
Sayfa: 464 sayfa Basım Tarihi: 2011
Bir kadın bir erkekte aslında ne arar?

Çok Satan Bir Gün Kitabının Yazarından Kalpleri Fethedecek Yeni Bir Roman

Brian Jackson üniversiteye büyük umutlar, hedefler ve gizli bir de arzuyla gelmiştir: Üniversiteler Düellosu'na katılmak. Şimdi bu şansla birlikte aşkı da bulan Jackson, hem yarışmayı hem de sevdiği kızın kalbini kazanabilecek midir?

"Bize güvenin, bayılacaksınız."
Arena

"Elimden bırakamadım. Bayıldım."
Alan Cumming

"Dokunaklı, sıcacık ve eğlenceli… Bu kitabı okuyun."
Daily Mail

"Enfes! Herkese öneririz."
Paul Morley, Richard&Judy's Book Club

Bir Gün isimli kitabı ile bir anda en çok satanlar listesinin tepesine yerleşen ünlü yazar David Nicholls'un aslında bu kitabından daha eski fakat onun kadar güzel olan Bir Soru Bir Aşk adlı kitabı var.

Üniversiteye yeni başlayan bir gencin en büyük hayali üniversiteler düellosuna katılmaktır fakat bunu başaramaz. Kader ona yardım eder ve hastalanan birinin yerine o çağrılır.

Şimdi gencin karşısında kazanması gereken zor bir yarışma ve dahası her gün daha da yakınlaştığı bir takım arkadaşı vardır. Zamanla kazanılması gereken yarışmadan bir kalbe doğru kaymaktadır.

David Nicholls için artık romantik romanların ustası diyebiliriz sanırım. Bir Gün kitabını okuduysanız ve hoşunuza gittiyse Bir Soru Bir Aşk kitabı da oldukça hoşunuza gidecektir.
Misafir

Misafir

@misafir000

Bu kitabı çok önceden okumuştum ama hala aklımda yanlış anlamayın hiç beğenmediğim için aklımda kalmış. Yazar 80'li yılları o dönemi güzel yansıtmış ama sadece bu kadar.Tek bir sebepten dolayı ne zamanınızı ne de paranızı harcayın.
ataç ikon Bir Soru Bir Aşk
kitaba 10 verdi
0 beğen · 0 yorum
Merve K:

Merve K:

@mervek0

Kitabı beğenmedim bitsin diye okudum.Yapılan yorumlar çok komik olduğunu söylüyor fakat bence yapılan espriler İngiliz kültürüyle alakalı olduğu için ben pek gülemedim.Tam bir vakit kaybı.
ataç ikon Bir Soru Bir Aşk
kitaba 4 verdi
0 beğen · 0 yorum
eda önbey

eda önbey

@edaonbey

saçma
Yazarın bir önceki kitabı birgün çok daha güzelmiş duyduğuma göre.Hiç birşey anlamadım saçma sapan bir kitaptı
ataç ikon Bir Soru Bir Aşk
kitaba 2 verdi
0 beğen · 0 yorum
İlayda Üzümcü

İlayda Üzümcü

@ilaydauzumcu

Aynı yazarın Bir Gün adlı kitabı daha iyiydi. Bu kitap da romantik ve komik. Ama pek beğendiğimi söyleyemem.
ataç ikon Bir Soru Bir Aşk
kitaba 6 verdi
0 beğen · 0 yorum
Şule Demir

Şule Demir

@suledemir

Yazarın Bir Gün romanından sonra hevesle aldığım ama hüsranla bitirdiğim, olmasada olur bir kitap.
ataç ikon Bir Soru Bir Aşk
kitaba 4 verdi
0 beğen · 0 yorum

Bir Soru Bir Aşk - S41

"Yazı tura attık. Valizlerimizi açmaya, yerleşmeye başlamak istedik, anlarsın ya."
CEREN BİLGİN tarafından eklenmiştir.
Nutellabrain

Nutellabrain

@nutellabrain

" Bağımsızlık " bildiğimiz " yalnız " olmak için fazla kendinden emin , meşgul ve popüler ve çekici bütün o insanların lüksüdür. Ve hiç şüpheniz olmasın , " yalnız " olunabilecek en beter şeydir. Birine yalnız olduğunuzu söylediğinizde elbette duygudaş görünürler , ama çok dikkatli baktığınızda bir ellerinin arkalarına uzandığını ve yalnızlığın kendisi bulaşıcı bir şeymiş gibi , kaçmaya hazırlanarak , kapı tokmağını aradığını görebilirsiniz. Yalnız olmak çok banal , sıkıcı , utanç verici , yavan ve çirkindir.
ataç ikon Bir Soru Bir Aşk
kitaba 4 verdi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 0 yorum
Erkin Çoban

Erkin Çoban

@erkincoban

Edebiyatın ya da herhangi bir sanatsal çabanın yazılı takdiri ve anlayışı, düzgün bir toplum için kesinlikle esastır.
Sence faşistlerin yaktığı ilk şey neden kitaplar?
ataç ikon Bir Soru Bir Aşk
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 beğen · 0 yorum
nihal baysal

nihal baysal

@nihalbaysal

Politik açıdan, elbette, fiziksel güzellik kavramını gerçekten onaylamıyorum. Kadın ya da erkek, herhangi bir insanın bir genetik rastlantı ve biraz keyfi, erkekler tarafından tanımlanmış öznel bir 'güzellik' görüşü sonucu ekstra dikkat ya da popülerlik veya saygı kazanması ya da pohpohlanması fikri, bana özünde yanlış ve kabul edilemez geliyordu.
ataç ikon Bir Soru Bir Aşk
kitaba 6 verdi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum
FEBİHÂ

FEBİHÂ

@kadimcumleivecize

''Edebiyatın ya da herhangi bir sanatsal çabanın yazılı takdiri ve anlayışı, düzgün bir toplum için kesinlikle esastır. Sence faşistlerin yaktığı ilk şey neden kitaplar..?''
ataç ikon Bir Soru Bir Aşk
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 beğen · 0 yorum
48
KİTAP
Beyaz Perdeye Aktarılan Kitaplar
Konuları senaryolaştırılarak beyaz perdeye aktarılan kitaplar listelenmektedir. İzlemeden önce okumanızı tavsiye ederiz....
195
KİTAP
Zaman kaybı olan kitaplar
Bitse de kurtulsam dediğiniz, okuduktan sonra kendinize bir şey katmadığını düşündüğünüz, zamanımı keşke başka bir kitaba ver...
328
KİTAP
Filmi de Çekilen Kitaplar
Edebiyat dünyasından sinema dünyasına taşınan unutulmaz eserler bu listede! Film uyarlamaları mevcut olan tüm kitapları bu li...