up
ara

Mavi Marmara Risalesi

Mavi Marmara Risalesi Konusu ve Özeti

Mavi Marmara Risalesi
Güzel Susma Sanatı kitabının da yazarı Bülent Akyürek tarafından kaleme alınan Mavi Marmara Risalesi kitabı Deneme (Yerli) , türünde okuyucusu ile buluşuyor. C4 Kitap yayınevinden 1970 yılında 9786058835702 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Mavi Marmara Risalesi isimli kitap 128 sayfadan oluşuyor. Mavi Marmara Risalesi kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yayınevi: C4 Kitap
ISBN: 9786058835702
Sayfa: 128 sayfa Basım Tarihi: 1970
Onlar ki; karada batan bu ümmete, denizde yürümesini, suda koşmasını öğrettiler...Mavi Marmara İnsani Yardım Gemisi, İsrail ile savaşmaya gitmedi... Dünya'nın dikkatini İsrail ablukasındaki Gazze'ye çekeceklerdi, kazanmak, kaybetmek değildi dertleri, bırakın öldürmeyi ölmek de yoktu planlarında, zaten planları da yoktu. Sadece erkek gibi, zalim sultana "Zalimsin!" demeye gitmişlerdi, hepsi bu!İHH'nin insani yardım yüklü Mavi Marmara Gemisi, Gazze'ye giderken, henüz Gazze sularına 73 mil kala, 31 Mayıs 2010'da İsrail ordusu tarafından baskına uğradı. Geride onlarca yaralı ve dokuz şehit kaldı, hepside silahsızdı...O günden sonra, kılıbıklar erkek oldu. Kadınlar, çocuklarının yüzüne bakmadı, saçlarını taramadı. Delikanlılar yirmi yaş büyüyüp yiğit oldular. Diyarbakırlıyla Kayserili aynı camide dua ediyor...Tek takımı tutuyoruz artık: Mavi Marmara.... Dokuz kişiyi oyundan attılar ama milyonlarca taraftarımız oldu çok şükür! Bir dahaki maçta görecekler bizi... Yer, gök mavi olacak, her yer Marmara olacak.... Balkonlarda ısınan yedekler de inecekler sahayai Allah büyük....
Serap

Serap

@serappamuk

Adından da anlaşılacağı gibi Gazze için yola çıkan insani yardım gemisi olan Mavi Marmara şehitleri için kaleme alınmış bir eser.
Bülent Akyürek gerçekten farklı bir yazar.Her ne kadar dili, argo konuşma ağzı gibi kullansa da,tespitleri oldukça yerinde.Düşüncelerini muzip bir dilin altına gizlemesi de kitaplarının okunmasını eğlenceli hale getiriyor.Aslında oldukça ciddiye almak gerekiyor söylediklerini.Sanırım eğlendirirken düşündürmeye çalışıyor okurunu.
ataç ikon Mavi Marmara Risalesi
kitaba puan vermedi
3 beğen · 0 yorum

Mavi Marmara Risalesi - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle