up
ara

Zengin Babanın Zenginlik Komplosu Kitap İncelemeleri

Hakan Eröztekin

Hakan Eröztekin

@cikolataadam

Eh işte
Robert Kiyosaki'nin bilgisi ve vizyonu, ekonomik durumunu sıfırdan göklere çıkarmak isteyen bizim gibi insanlar için harika bir kaynak. Özellikle meşhur kitabı Zengin Baba Yoksul Baba'da hiç fark etmediğimiz ama basit bir analizden bahsetmişti; nakit akışı.
Bunun üzerine Nakit Akışı Ölçüm Çeyreği kitabında tüm iş türlerini dörde ayırmıştı: Çalışan, Serbest meslek, İş sahibi, Yatırımcı. Ardından bunları birbiriyle karşılaştırıp hangilerinin en iyisi olduğundan bahsetmişti.
Bu kitaptaki amaç ise can alıcı bir soruya cevap vermek: Neden okullarda finansal eğitim yok? Robert'ın Zengin Baba Yoksul Baba kitabını okuyanlar finansal eğitimin ne kadar önemli olduğunu ama niye bize hiç öğretilmediğini merak edeceklerdir. Bu konu derinlemesine, harika bir biçimde inceleniyor.

Kitabın ilk 80 sayfası çok önemli, büyük resmi görmenizi sağlayacak. Kalan kısımlarında ise pek bir şey bulduğumu söyleyemem. Robert genelde kendi ürünlerinin ve kitaplarının tanıtımını yapmakla geçirmiş; ya da anlattığı şeylerden tekrar tekrar bahsetmiş. Bu kitaba biraz da pratik bilgi bulmak için başlamıştım, hayal kırıklığına uğradım.

Ancak kitabın ilk 80 sayfasını okumanız size çok şey katacaktır.

İyi okumalar.
0 yorum