up
ara

Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı

Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı Konusu ve Özeti

Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı
Geçmişe Mazi kitabının da yazarı Rıfat Ilgaz tarafından kaleme alınan Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. İş Bankası Kültür Yayınları yayınevinden 1970 yılında 9786053600343 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı isimli kitap 121 sayfadan oluşuyor. Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları
ISBN: 9786053600343
Sayfa: 121 sayfa Basım Tarihi: 1970
7 Mayıs 1911, Rıfat Ilgaz'ın doğum günü. 7 Mayıs 2011'de tam 100 yaşında olacak babam.

Okurları ona "Koca Çınar" diyor. Kolay değil tam 100 yıldır yaşıyor olmak...

Rıfat Ilgaz, eğitimsiz bir toplumda yaşayan bireylerin şiddet ve baskı kullanarak hedeflerine varmak isteyeceklerini vurgulardı her zaman. Sanata, kültüre ve eğitime önem veren toplumların çağdaş olabileceğine inanırdı. Sanatçı onun için toplumun yol göstericisiydi. Bu yüzden, kendi deyimiyle, "gözü toplumda, kulağı halkta"ydı. O, benim için bir baba olmaktan öte, bilge bir kişiydi. Bugün bile bu yönünün az bilindiği düşüncesindeyim.

Edebiyatın her türünde ürün vermiş olan Rıfat Ilgaz'ın 70'e yakın yapıtı var. Şiir, roman, öykü, tiyatro oyunu, çocuk kitapları, anı, makale... Yazarlığının yanı sıra dergici, basın şeref kartı sahibi bir gazeteci ve dizgiciydi de...

Bugüne kadar milyonlarca kitabını okurlara ulaştırdığımız Rıfat Ilgaz'ın 100. doğum yılında onun tüm yapıtlarını yeniden ele almak ve daha geniş kitlelere ulaştırmak için Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları ile el ele verdik. Onun sıcaklığını sizlere birlikte taşıyacak ve son sözünü yerine getirmeye devam edeceğiz...
-Aydın Ilgaz-

Son Şiirim

Elim birine değsin
Isıtayım üşüdüyse
Boşa gitmesin son sıcaklığım
19/ 11/ 1991
-Rıfat Ilgaz-
Fatih Can

Fatih Can

@fatihcanyayinda

bunu izlerken ne zaman sıkılacağız !
1 beğen · 0 yorum

Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Gülcan

Gülcan

@gulcann

Neokurun Gülcan yüzü  paylaşım fotoğrafı
Neokurun Gülcan yüzü
Biraz çerez ve biraz hababam sınıfı ?işte huzur bu. Tv de izlenecek bir şey yok. İnternetten tüm yeşilcam filmlerini severek takip ediyorum. Herkese tavsiye ederim. ?
ataç ikon Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
26 beğeni · 1 yorum beğen ikon
Demet (@demet396)
Keyifli izlemeler ?
30.11.17 beğen 2 cevap