up
ara

İmkansızın Şarkısı Kitap İncelemeleri

nlgnycydncr

nlgnycydncr

@dunyasnilzehes

Imkansizin Şarkısı Haruki Murakami den okudugum ikinci kitap.Yazarin yazdıkları , anlatis tarzı beni yorar diye düşünüyordum ki tam tersi çıktı.Konu olarak size kitabi nasıl tanitsam ya da Yazarin daha farklı kitaplarını okuyanlara sormak istiyorum kitaplarında genellikle hangi konuları işliyor Murakami?
Imkansizin Şarkısı konu itibariyle beni pek sarmadi.Vatanabe adındaki doğuştan iyimser delikanlının ,üniversite yıllarında karşısına çıkan ve hepsi birbirinden entresan olan bayanlarla arasindaki iliski,yurt arkaslariyla olan durumlari vs.okuyacaksiniz.Ve kitabi okuyacak olanlar için yazmalıyım içerisinde bol miktar erotizm var. (+18 )
Vatanabe 'nin karşısına çıkan insanların karmasikligindan ziyade kahramanımız çok doğal biri gibi görünüyor. Buna karşın bana aslında psikolojik açıdan incelenmesi gereken varsa o da Vatanabe'dir.Hep başkalarının yönlendirmesiyle hayatına yol veren , başkalarını mutlu edince mutlu olan, kendi arzularinin pek önemi yokmuş gibi hissettiren biri.

Kitabın ana temasi neydi peki bilemedim.Yazar bu kitabi yazarken ne vermek istemiş biz okuyucuya.Psikolojik açıdan değerlendirmeye çalıştım bir _iki çıkarım sağladım gibi gibi 😒😒 ama net degil.
ataç ikon İmkansızın Şarkısı
kitaba 7 verdi
16 yorum
Batuuu (@batuuu)
Ayni zamanda okumusuz. bende dün kitaba ilişkin bir inceleme biraktm ve kitabı beğenmediğini ifade ettm. kitapta biraz gizem ve herzamanki gibi mistik olaylar bekledim ama kitap bir günlükten öteye geçmedi. Erotizme ilişkin olarak vardi ama bilmiyorum sanki okudugum diger kitaplarina göre erotizmin betimlemesi biraz daha az tutulmuş. Kısacası yazar bir günlük tutmuş sonra aha buldm benim ismim çıkmış dokuza inmez sekize deyip günlüğü imkansizn şarkısı olarak paylaşmış. diğer bir konu kitabin ismi neden norwegian woods onu da çözemedim. soz konusu isim iki defa sarki olarak gecti ama bağlantıyı kuramadim:(Başarısız bir eserdi
08.01.19 beğen 1 cevap
nlgnycydncr (@dunyasnilzehes)
@semihoktay günaydın okudum bitti imkansizin şarkısı adli kitabi 😊
08.01.19 beğen 1 cevap
zemberek kuşu (@zemberekkusu)
Murakami’nin kitapları genelde mistik bir havada geçiyo. Karakterlerin ruh halleri ağırlıklı işleniyor. Ben onun tarzını seviyorum. Okuması o yüzden keyifli benim için. Zemberekkuşunun güncesini de denemelisin.
08.01.19 beğen 3 cevap