up
ara

İmkansızın Şarkısı Kitap İncelemeleri

Batuuu

Batuuu

@batuuu

Harukinin bir kitabının daha sonuna gelmiş bulunmaktayım. Açıkçası kitap yazarın diğer kitaplarına gore biraz sönük kalmış.Yazar normalde çoğu kitabında mistik ve gizemli öğeler kullanmayı çok seviyor. Bu eserde bildiğiniz öyle şeyler neredeyse hiç yok. Kitabı okurken ayrıca acaba eser biyografi olabilir mi diye düşündüm ama onda da kararsız kaldım.

Kitap konusuna deginmek gerekirse Üniversite okuyan ve ayni zamanda üniversite yurdunda kalan bir gencin gönül eğlenceleri üzerine yazılan bir eser olmuş biraz. Kahramanımız okuldaki hayatinda bahsederken Japonyadaki sağ-sol çatışmalarına benzer olaylardan biraz bahsetmiş ayrıca.Bunun yanı sıra aşık olduğu kız ile ona aşık olan kızla olan konuşmalarına yer vermis
Okunmasa da olur diyorum bu esere
ataç ikon İmkansızın Şarkısı
kitaba 6 verdi
2 yorum
nlgnycydncr (@dunyasnilzehes)
@batuuu Kitap sizin de yapmış olduğunuz inceleme gibi bende istediğim etkiyi bırakmadı. Içerisinde ne kadar biyografik ve bunu erotizmle bağlamak söz konusu olsa da daha iyi bir eser olabilirdi diye düşünüyorum. Nice günlük tarzında kitaplar okuduk mesela Gorki nin Çocukluğum adli eseri çok farklıydı içerik olarak.Yanlış bir kıyaslama veya yanlış bir bakış açısıyla yaklaşmış olabilirim ama kitabın bana uyandırdığı izler tam olarakta bu.
08.01.19 beğen 2 cevap