up
ara

Bir Kadın

Bir Kadın Konusu ve Özeti

Bir Kadın
Bir Kadın kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yayınevi: Telos Yayıncılık
ISBN: 9789755450940
Sayfa: 155 sayfa
Peter Esterhazy Bir Kadın'da birbirinden farklı 97 kadını anlatıyor. Ama kitabın adı Bir Kadın olduğu için, biz de aptal olmadığımız için, bu kitapta tek bir kadının 97 farklı yönü, görünüşü, yüzü sözkonusu olduğunu ve sonunda bütün bu sözcüklerin bir ilan-ı-aşk yerine geçtiğini sanıyoruz. Gene de 97 kadın birbirinden farklı olduğu için, ayrıca biz de sandığımız kadar zeki olmadığımız için, kitapta acaba 43, 16 ya da 3 kadın olup olmadığını düşünmeye başlıyoruz: anne, sevgili ve -yok bu çok basit olurdu. Bu yüzden bütün bu hesaplamalardan vazgeçip bu kitabı oluşturan duyuların tiyatro oyununa bırakalım kendimizi. Yazar kendini bir kadın uzmanı olarak göstermiyor, o daha çok kadınları yaratıyor, yani bir sevgili. En azından erkek olarak.Peter Esterhazy bir yandan da bir kadın futbol takımının maç sırasında erkek defans oyuncusu gibi davranıyor. Ama belki de bu takımın antrenörüdür. Ya da eski antrenörü, işine daha yeni son verilmiş bir antrenör, ya da bütün seyirciler gibi kendini beğenmiş bir antrenör.Bir rüya kitabı bu, bütün rüyalar gibi de gerçekten başka bir şey değil.

Bir Kadın - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Arif Boğaç

Arif Boğaç

@bogac

Onun kendi ülkesi diye bir şey yok, ülkesi benim bedenim.

Sayfa : 15
ataç ikon Bir Kadın
0 (0 oy)
0 yorum
Arif Boğaç

Arif Boğaç

@bogac

Onun bir an için bütün azmışlığıyla, kımıldamadan, gerilmiş bir halde üzerimde oturması, ya da benim perişan bir halde onun mermer beyazı kıskaç baldırlarının arasında, okyanusların sonsuz ritimlerinde çırpınmam harika oluyor. Birlikte var olduğumuz sürece neşeden başka bir şey olmuyor, yalnızca haykırma sesleri kalıyor.

Sayfa : 21
ataç ikon Bir Kadın
0 (0 oy)
0 yorum