up
ara

Can Dostum

A Dog's Purpose -1 - A Dog's Purpose (A Dog's Purpose #1)

Can Dostum Konusu ve Özeti

Can Dostum
Canım Köpeğim kitabının da yazarı W. Bruce Cameron tarafından kaleme alınan Can Dostum kitabı Kuzey Amerika, Roman (Çeviri) türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yabancı Yayınları yayınevinden 2012 yılında 9786056370847 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Can Dostum isimli kitap 376 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Seda Çıngay çevirmiştir. Kitap Tüm Zamanların En Çok Satan Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Can Dostum kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Çevirmen: Seda Çıngay
Yayınevi: Yabancı Yayınları
ISBN: 9786056370847
Sayfa: 376 sayfa Basım Tarihi: 2012
Köpekler hakkında bir roman, insan hayatının en derin meselesi olan "Neden buradayız?" sorusuna cevap verebilir mi?

Can Dostum, bir köpeğin birkaç farklı yaşam boyunca varlığının amacının peşinde koşmasının hikâyesi... 2006'da Ulusal Köşe Yazarları Derneği'nden En İyi Mizah dalında ödül alan ve 2011'de YILIN KÖŞE YAZARI seçilen W. Bruce Cameron'ın bu iç açıcı ve komik romanı, bir köpeğin pek çok hayatının duygusal ve eğlenceli hikâyesi olmakla kalmıyor, aynı zamanda insan ilişkilerine ve insanla en iyi dostu arasındaki kopmaz bağa köpeğin bakış açısından bir yorum getiriyor.

"Muhteşem bir kitap. Hem güldüm hem gözyaşlarına boğuldum..."
Alice Walker, Pulitzer ödüllü yazar

"Hayatında bir köpeği sevmiş olan herkes, bu bilgelik dolu, dokunaklı ve çok eğlenceli kitabı okumalı."
Dr. Marty Becker, Good Morning America

"Elimden bırakamadım. Bitirdiğimde, kısa süre önce ölmüş olan köpeğimin bu kitap aracılığıyla benimle konuştuğu hissine kapıldım."
Dina Zaphiris, Animal Planet

"Bir köpeğin komik, büyüleyici ve kesinlikle inandırıcı birkaç hayatının hikâyesi olan bu kitap, reenkarnasyonun olduğuna ve yazar W. Bruce Cameron'ın bundan önceki hayatında bir köpek olduğuna ikna etti beni. Başka türlü, dört patili bakış açısından hayatı, sevgiyi ve sadakati bu kadar dokunaklı bir biçimde nasıl anlatabilirdi ki?"
Victoria Moran
Zeynep Bozkürk

Zeynep Bozkürk

@zbozkurk

Okuduğum kitaplar arasında bir sıralama yapacak olursam kesinlikle zirvem de Can Dostum olur. Severek ve keyifle okumamın yanı sıra köpek dostumun her ölüşün de ve doğuşunda çok gözyaşı dökmüşümdür. Ayrıca bir köpek sahibi olarak da gerçekten bu kitabı okurken çok etkilendim. Benden kendisine kitap önermemi isteyen kişilere kuşkusuz önereceğim ilk kitaptır. Bu önerimi dikkate alacaklar için söylüyorum Keyifli Okumalar.. :)
ataç ikon Can Dostum
kitaba 10 verdi
0 yorum
Kübra Güven

Kübra Güven

@kubraguven - Ankara

Okuduğum en iyi kitaplar arasında kesinlikle... Dünyaya bir köpeğin bakış açısından bakmak oldukça ilginç. Köpekleri zaten çok severdim fakat bu kitabı okuduktan sonra sevgim daha da arttı ve köpeklerin önceden anlamsız gelen bazı hareketlerini anlamaya başladım. Kitaptaki tek olumsuz şey (ben inanmadığım için) reenkarnasyon olayı. Herkese okumasını tavsiye ederim.
ataç ikon Can Dostum
kitaba 10 verdi
0 yorum
silaes

silaes

@silaes - Ankara

Mükemmel bir öykü. İçinizi sıcacık bir hisle kaplayacak gelişmeler. Hayatta Herşeyin ve herkesin bir rolü, yaşam sebebi var. Köpek bile olsa.. Bir yandan gülerken, bir yandan da göz yaşlarıma hakim olamadım. Çok güzel.
ataç ikon Can Dostum
kitaba 10 verdi
1 yorum
Nehir (@nehir743)
Benim bir köpeğim var ve ben çok isteyerek aldım. Bu kitapta görünüş açısından bu şekilde dikkatimi çekti ardından köpeklerin hayatlarına onların gözünden bakmayı hep istemiştim. Bu romanı okuduktan sonra en sevdiğim kitap haline geldi
04.09.16 beğen cevap
Cessie Balık

Cessie Balık

@cessiebalik

İlginç bir roman sadece. Bir köpeğin birden çok kez yaşama şansı elde etmesi ve her bir yaşamda edindiği bir görevinin olması falan filan. Kapıp götüren bir kitap olduğunu düşünmüyorum. İdare eder.
ataç ikon Can Dostum
kitaba 4 verdi
0 yorum
Sevgi
Köpeklerin nasıl düşündüğünü, nasıl hissettiğini, neye nasıl tepki verdiğini anlatan harika kitap. Köpeklere bakış açımı değiştirdi. Zaten çok severdim. Artık anlayarak seviyorum..
ataç ikon Can Dostum
kitaba 10 verdi
0 yorum

Can Dostum - S41

Kadının elini yaladım.
Kübra Vural tarafından eklenmiştir.
212
KİTAP
Tüm Zamanların En Çok Satan Kitapları
Aşk, fantastik, polisiye, bilim kurgu ve diğer kitap türlerini kapsayan ve zirveyi kolay kolay kaptırmayan tüm zamanların en ...
538
KİTAP
Ölmeden Önce Okunması Gereken 1001 Kitap
Neokur üyelerinin katkılarıyla ortaya çıkmış olan, ölmeden önce okunması gereken kitapların toplandığı listedir. Ölüm de ner...
10
KİTAP
Hayvan Sevgisi Aşılayan Kitaplar
Hayvanlar hakkında yazılmış sevgi dolu sıcacık hikayelerden oluşan ve insanlara hayvan sevgisini aşılayan en iyi kitaplar lis...
264
KİTAP
Hazinem Dediğim Kitaplar
Kitap hazineleri ortaya çıksın! Hazine değerindeki kitaplarımızı bu listede paylaşıyoruz. Sen de en değer verdiğin ve herkesi...