up
ara

Kayda Geçsin

Kayda Geçsin Konusu ve Özeti

Kayda Geçsin
Kayda Geçsin kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yayınevi: Everest Yayınları
ISBN: 9789752899933
Sayfa: 336 sayfa
Ece Temelkuran "inatla" kayda geçsin diye tarihe not düşüyor!.."Umut pek güven duyduğum bir sözcük değil, ben inadı tercih ederim. Umudum yok olsa bile inadım var. İnsanın, yine de, her şeye rağmen iyi olabileceğine, bu ülkenin içinde, dövüldükçe içinin çok derinine kaçmış bir iyilik tohumu olduğuna dair bir inatçı imanım var.Benim de, benim gibilerin de bu ülkeye dahil olduğunu söylemek, sonra yeniden söylemek için sağlam tutmaya çalıştığım bir inadım var. Biz varız. Yani biz de varız..."Ece Temelkuran, kayıtları çok titiz tutulması gereken zamanlardan bildiriyor bu kitapta. Son iki yıllık tarihine o titizlikle bakıyor. Artık yazamaz hale getirilmenin, kaçınılmaz bir keskinleşmenin tarihine yani."Kayda Geçsin" çünkü; bu zamanlar, o zamanlar...
Kıymet Ceviz

Kıymet Ceviz

@kiymetceviz

Velev ki... 04 Ocak 2012 tarihli yazısının girişinde şunlar yazılıdır: "Velev ki biz çok terörist insanlarız. Çok korkuncuz biz, çok fenayız. Aman yaklaşmayın bize ha ! Mesela, öyleyiz yani. Ama çocuklar ölmüş. 19 adet." Roboskî'nin kaydını tutar, kayda geçsin diye yazar. Yakın zamanda olan bitenin kaydını geçer bu kitapta... Aralarında daha önce okumuş olduğum yazılar da vardı, köşe yazılarını, denemelerini tek bi kitapta toplayarak yazmıştır, "Kayda Geçsin".
ataç ikon Kayda Geçsin
kitaba 8 verdi
0 yorum
Jagermeister Chrysalis

Jagermeister Chrysalis

@jagermeisterchrysalis

Ece Temekkuran'ın gündeme ve olaylara ilişkin yayınlanmış dergi ve gazetelerde ki köşe yazılarından oluşan bu kitap, son derece akıcı ve anlatımı yalın. Genel manada Ece Temelkuran dili ve uslubu hakim. Dünyadan haberi olmayan, aman bana dokunmayan yılan bin yaşasın zihniyetindeki kişilere özellikle önermem zira kafanızı fazlasıyla karıştırabilir allah muhafaza düşünüp sorgulamaya başlarsınız :))
ataç ikon Kayda Geçsin
kitaba 8 verdi
1 yorum
AFD (@afd)
Dunyadan haberi olmayan ben icin iyi olabilir ,) bir suru dunya var dunyada hepsine yetisemiyorum :)
09.04.14 beğen cevap
Mehdi TOKAR

Mehdi TOKAR

@mehditokar

ece temelkuran'ın köşe yazılarından oluşuyor. çok sağlam yazılar var. oldukça politik bir kitap ve ülkenin görülmeyen, görülmek istenmeyen tarihsel gerçekliklerine ışık tutuyor. Ece Temelkuran'nın çalıştığı gazeteden atılmasına sebep olan "Emret komutan" ve ''Velev ki'' isimli yazılarının da bulunduğu kitap.
ataç ikon Kayda Geçsin
kitaba 10 verdi
0 yorum
Zekiye Alageyik Saydam

Zekiye Alageyik Saydam

@saydamfahri

Ece Temelkuran ın makalelerinden alınmış kitap Türkiye nin gerçeklerini akıcı bir şekilde anlatmış.
ataç ikon Kayda Geçsin
kitaba 4 verdi
0 yorum
Kadir

Kadir

@sociologistkadir

Kesinlikle okunmalı diye düşünüyorum.
ataç ikon Kayda Geçsin
kitaba 10 verdi
0 yorum

Kayda Geçsin - S41

Herhalde bu kadar iyi kalpli olmanın da bir cezası olacağını düşünmemişti.
Kıymet Ceviz tarafından eklenmiştir.
Kıymet Ceviz

Kıymet Ceviz

@kiymetceviz

Yaratılan siyasal şiddet müthiş bir kafa karışıklığı doğurarak en yakın dostlukları bile parçaladı. Bahse girerim etrafınızda son beş yılda sadece gündemdeki olaylarda alınan farklı pozisyonlar sebebiyle birbirine selam vermeyi kesmiş insanlar vardır. Herhangi bir dayanışmayı imkânsız kılan bu ilişki çürümesi bizi bugün en makul asgari talepler için bile bir araya gelemez insanlar yaptı. Herkes birbirinin samimiyetini, güvenirliliğini saplantılı biçimde sorgular hale geldiği için yan yana durmak artık yor. Artık herkes birbirinden şüpheleniyor. Artık herkes tek başına.
ataç ikon Kayda Geçsin
kitaba 8 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
538
KİTAP
Ölmeden Önce Okunması Gereken 1001 Kitap
Neokur üyelerinin katkılarıyla ortaya çıkmış olan, ölmeden önce okunması gereken kitapların toplandığı listedir. Ölüm de ner...
14
KİTAP
Mutlaka Okunması Gereken Ece Temelkuran Kitapları
Ünlü yazar ve gazeteci Ece Temelkuran'ın mutlaka okunması gereken en iyi kitapları listelenmektedir. ...
Elsa Rose

Elsa Rose

@elsarosee

 paylaşım fotoğrafı
Ece Temelkuran’nın ikinci kitabı okumaya karar verdiğim. 🌸🦋😌
ataç ikon Kayda Geçsin
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
5 yorum
Ahmet (@ahmet660)
Hakimle ilgili kitap veya hukuki kitap mı
25.06.19 beğen 1 cevap