up
ara

Amerigo - Tarihsel Bir Yanlışlığın Hikayesi Kitap İncelemeleri

Kübra

Kübra

@1905keresevdim

İlk kez Stefan Zweig ayrıcalığı olacağını düşünerek tarihsel bir kitabı elime aldım.
Ama tarih bana göre değil, tekrar anladım.
Özellikle de Amerikanın oluşum süreci beni hiç ilgilendirmez, vizelerin iptalinden sonra çok pis sövüyorum onlara. Adları batsın..
Sadece kitabın başlangıcın da Müslümanları övmesi hoşuma gitti. Gerçekleri kendi aralarında paylaşıyorlar ve çok da iyi biliyorlar.
Bu durum beni tatmin etti. (Alıntı sa paylaştım)
Iyi okumalar ??
0 yorum
Sezgi

Sezgi

@sezgii

Kim Sahtekar? Kim Masum?
Amerigo Vespucci ve Kolomb'un Amerika üzerine yorumları, keşifleri
üzerine yayılan yanlış fikirleri ve ölümlerinin ardından şöhretlerinin yarışmasını akıcı bir dille anlatan kısa Zweig eseri. Kısa olmasına rağmen birçok bilgiyi ve özellikle tarihsel gelişimi aktarımı harika. Kronolojik biçimde iddiaları değerlendirmiş, kısa bir Amerika tarihçesi desek yanlış söylemiş olmayız.
0 yorum
Nvn

Nvn

@birokuyucununnotlari

Amerika'yi kim keşfetti? sorusuna cevap arayan Zweig, okuru da hiç sıkmayacak bir şekilde anlatiyor. Tarihte ismi haksız yere karalanan Vespuci'ye uzulmedim değil. En büyük kızgınlığım tarihi saptirarak anlatan ve basan o küçük kasaba sakinlerine oldu. Keyifle okuduğum kitaplar arasına girdi.
0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

Amerika kıtasını kim keşfetti? Amerikaya neden Amerika dendi? Amerigo Vespucci kimdir ve bir sahtekar mı yoksa masum bir insan mı? Kitap bu soruların cevabını verirken insanı düşündürüyor da. Tarihi bir yanlışlığın hikayesi ne de olsa.
0 yorum
Tuğba Koç

Tuğba Koç

@tugbakoc

Amerika kıtasını keşfeden kimdir? Amerigo Vespucci kıtayı Kolomb'dan önce mi keşfetmiş? Yoksa Kolomb'un ününü çalan bir hırsız mı? Yazar tüm bu soruların cevaplarına uzatmadan ve sıkmadan akıcı anlatımla biyografik öyküsünde yer vermiş.
"Tarihsel bir yanlışın hikayesi" okunması gereken biyografiler arasında.
0 yorum