up
ara
‹ Tüm Uçurtma Avcısı İncelemeleri

Uçurtma Avcısı Kitap İncelemeleri

SHADOWMAN

SHADOWMAN

@melankolikruhum

Hangi dostluk?
BABA; oğlunun sandığı kadar onurlu bir adam olsaydın, oğlun için sözde onurunun arkasına saklanmazdın.
RAHİM HAN; Suçlusun, ama iyisin.
SÜREYYA; İyisin ama yeterince değilsin.
ALİ; Belki de en masumsun.
HASAN; Maalesef sadece kitaplarda var olacak bir karaktersin. Keşke gerçek hayatta da olsan. Ya da iyi ki yoksun. Emin olamadım. Ama asla senin gibi bir arkadaşım olmasını istemezdim. Her gün sana baktikça ne kadar kötü birisi olduğumu hatırlamak istemem. Bilmiyorum , emin değilim aslında. Belki de isterdim.
SOHRAB CAN; Bu kadar az beraber olabildiğin ailenden ne kadar iyi bir insan olabilmeyi öğrenmen, ailenin mi , senin mi başarın bilemedim. Ama keşke senin kadar cesur, senin kadar kararlı ve senin kadar güçlü olabilseydim. Tek kıskandığım sensin.
EMİR;Yaptığın hiç bir iyilik yaptığın kötülüklerin kefaleti olmayacak. Sen kötüsün ve hep öyle olacaksın. Hatta Asef ten daha kötüsün. Onun kötü olduğunu herkes biliyordu ama sen hiç göstermedin. Sen kötüsün Emir. Ve bir kötünün sahip olmamasi gereken seylere sahipsin. Hasan iyi olduğu için iyilik yaparken, sen borçlu ve vicdanen rahatsız olduğun için yaptın. Bu yüzden hem kotü, hem bencilsin. Baba'ya benzemesiğini sanıyorsun ancak birebir aynısınız. Ve bu dünya da senin gibilerden çok var.
ataç ikon Uçurtma Avcısı
kitaba 9 verdi
0 yorum