up
ara

Uçurtma Avcısı Kitap İncelemeleri

Günay ilgar

Günay ilgar

@gunayilgar

Yeniden iyi biri olmak mümkün-Senin için binlerce kez...
Senin için binlerce kez...
Okuduğum en mükemmel, en etkileyici, en sürükleyici kitaplardan ve tavsiye ettiğim kitaplarda en başta gelenlerden ve hep tavsiye edeceğim.
Önce filmini izledim sonra kitaba başladım ve kitapta anlatılanları filmde gözümde canlandırarak yaşadım ki beni ağlatan kitaplardan biridir...Genelde filmi yapılan kitapları tereddütte izlerim. Çünkü çoğu başarılı değil ama bunun filmi ayrı kitabı apayrı güzel diğer uyarlamalara kıyasla. Ama bana göre Hasan tam da kitaptaki karaktere uygun, güzel Hasan... Kitapla ilgili çok şey yazmaya gerek yok okuyanlar zaten kitabın güzelliğini dile getirmişlerdir. Okumayanlar da bir an önce Kabil yolbculuğuna çıksın bence.
Yalnızca şunları yazmadan geçemeyeceğim; burarda çocuk olmak zor, kadın olmak da zor...
Okurken kendinizi ve ülkenizi bulabilirsiniz bulmak istediğiniz cümlelerde. Şeriat isteyenlerin okuması gereken bir kitap. Körü körüne istemek değil bilerek, severek istemek önemli, yaşayanları görüp, düşünüp, hissederek istemek önemli... ki böyle düzenin ne sevilecek ne de yaşanılacak bir tarafı var... islamı yobazlardan koruyun, aksi takdirde dünyayı islamdan koruyun (Mevlâna)
Laik! hukuk! ve adaletin! olduğu devletlerin değerini yalnızca orda yaşayanlar değil, yaşamayanlar da bilebilir. Eğer düşünebilinirse...
ataç ikon Uçurtma Avcısı
kitaba puan vermedi
1 yorum
ferdamf (@ferdacelik)
[silindi]
03.12.18 beğen cevap