up
ara
‹ Küçük Mucizeler Dükkanı

Küçük Mucizeler Dükkanı Kitap İncelemeleri

Aycan Atik

Aycan Atik

@aycanatik

Konu olarak güzel bir kitap olmasına rağmen, bir kitabı okurken sürekli tekrarlanan cümlelerden hoşlanmadığımı fark ettim. Kişisel özellikleri bir bölümde anlatmışken neden tekrar tekrar başka bölümlerde de açıklama yapma gereği duydu ki yazar? İnşallah beş kitaptan oluşan setimin ilk kitabı böyledir sadece..
5 beğen · 3 yorum
Zeynep Zengin (@zynpzngn)
[silindi]
21.12.18 beğen cevap
Zeynep Zengin (@zynpzngn)
Sizinle aynı fikirdeyim. Küçük Mucizeler Dükkanını bir hevesle okuyup bitirdim, hemen ardından Bahçemde Yeşeren Umutlara başladım. Ve sanırım 6 yıl kadar oldu kütüphanemde yarım bir şekilde duruyor.
21.12.18 beğen cevap
ölümlü (@basakspike)
O dönem kitap okurlarına tek lokmalık sunulan bir yumak mutluluk, küçük mucizeler dükkanı piyasadaki açığı doldurdu. Kimsenin yüksek beklenti de olmadan okuduğu kitaplardı. Bugün bir çok insanın kitap okuma alışkanlığı bu kitaplar sayesinde olduğu da yatsınamaz.
21.12.18 beğen cevap
Doğa Yumlu

Doğa Yumlu

@heirofvandetta

Vazgeçmeyin.
Bu kitabı okurken kadınların yaşam boyunca yaşayabileceği sıkıntılarla ve bunlarla başa çıkmak için seçtikleri o güzel yola hayran kalacaksınız..
2 beğen · 0 yorum
Merve Akpınar

Merve Akpınar

@littlebookstagram

Tavsiye ederim
Açıkçası ben bu kitabı geçen sene otelde görmüştüm ve canım sıkılana kadar kesinlikle okumam diyordum çünkü dışına bakınca saçma bir kitap çıkacakmış gibi gelmişti. Evet bir çok insan gibi bende kitapları kapaklarıyla yargılıyordum ama bu kitap benim yargılarımı biraz da olsa yıktı. O gün can sıkıntısına başladığım ve sevdiğim kitabı bir sene sonra satın alıp kendi kitabım olarak okudum. Kitaptan birbirinden ciddi anlamda çok farklı neredeyse zıt kutuplar olan dört kadının hayatının bir örgü kursu sayesinde birbirine bağlanışı ve insanların zamanla ön yargıları yıkıldıkça yanıldıklarını anlamaları çok hoşuma gitti. Zamanla dördünün de hayatlarının nasıl değiştiğini gördük. Aynı zamanda hiçbir zaman umudumuzu kaybetmememiz gerektiği de güzel bir şekilde anlatılmış. Kitap çok akıcı ve insanı kendine bağlıyor. Yazarın diğer kitaplarını da aldığıma çok mutluyum hemen devamına başlamayı düşünüyorum. Herkese tavsiye ederim.
0 beğen · 0 yorum
Betül ısınlık

Betül ısınlık

@betulisinlik

Güzel bir kitaptı. Sürükleyici bir kitap fakat bana göre bir süre sonra monotonlaştı ve olaylar beni etkilememeye başladı. Açıkçası atıştırmalık bir kitaptı. Çok beğendim diyemem ama kötü de değildi. Monotonluğu beni çok sıktı.
2 beğen · 0 yorum
inci öztürk

inci öztürk

@inciozturk

çokk güzel bir kitaptı duygusaldı hayatın her alanından bir parça vardı karakterlerde ve ilk kitabı olmasına rağmen olay örgüsü çok iyi işlenmiş karakterler oturmuştu ben okurken çok duygusal anlar da yaşadım güldüğüm sevindiğim anlar da oldu hayatın gerçekten mucizelerle dolu olduğuna inancım bir parça olsun güçlendi:))zaman geçirmek ve kafa dağıtmak için okunası bir kitap tavsiye ederim
2 beğen · 0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

akşamları insanın içini ısıtan sayfalar
Kış akşamlarında özellikle okumayı sevdiğim Debbie Macomber'in kitaplarından biri daha bitti. Her sayfasında samimiyetin ve gerçek arkadaş sıcaklığının sayesinde aşılan zorlukları anlatan kitabı; özlediğiniz samimi insanlar varsa okumanızı tavsiye ederim.
3 beğen · 2 yorum
selman bulut (@selmanbulut)
kitapta bile olsa samimi insanları bulmak güzel şey...
22.02.16 beğen cevap
(@)
Kesinlikle öyle...
22.02.16 beğen cevap
Buğlem Öner

Buğlem Öner

@buglemoner

Doğru karakterleri ve bu karakterlerin hikayelerini düzgün bir şekilde anlatmış. Dört kadının hikayesi benim hikayemi de etkiledi. Büyük umutlar ve dostluklarla sıcacık bir hikaye sizi bekliyor
1 beğen · 0 yorum
Elif  Seçkin

Elif Seçkin

@elifbursa

Güzel
İnsanın kafasını dağıtan, başka dünyalara götüren bir kitap..
ataç ikon Küçük Mucizeler Dükkanı
kitaba puan vermedi
1 beğen · 0 yorum
Ayşe Yılmaz

Ayşe Yılmaz

@ayseyilmaz

Hani bazen insan sadece kafası rahatlasın, olay akışı çok karışık olmasın ister. Benim tabirimle "hafta sonu" kitaplarıdır bunlar. İşte tam öyle adlandırdığım kategoriden olur kendileri. Bana bir şey katmayan, sadece vakit geçirmemi sağlayan.. Kapak tasarımı başarılı, sevimli ve ilgi çekici. Yazarın dili akıcı. Ama bunların yeterli olduğunu düşünmediğim için serinin geri kalanını okuma gereği bile duymadım.
0 beğen · 0 yorum
Sitting Panda

Sitting Panda

@sittingpanda

Anlatım basit, kafa yoran ya da düşünmeyi gerektiren bir konusu yok.. şezlong kitabı derler ya, tam o düzeyde bir kitap, tatildeyken vakit geçirmek için ideal. Ama benim genel olarak kitaplardan beklentimi karşılayacak bir kitap olmadı.
0 beğen · 0 yorum
Fatma

Fatma

@sosyolojiokuyanedebiyatsever

Küçük Mucizeler Dükkanı, kitap örgünün birbirine bağladığı dört farklı kadının hayatını anlatıyor. .
0 beğen · 0 yorum
Gamze Oklu

Gamze Oklu

@gamzeoklu

En güzel kitaplardan biriydi sanki bir köşe de oturup olanları izliyormuşum gibi bir etki yaratmıştı. Onca güzel cümleler sarf etmek isterim ki bu kitap hakkında.. KESİNLİKLE OKUNACAK KİTAPLARINIZA EKLEYİN...!
ataç ikon Küçük Mucizeler Dükkanı
kitaba puan vermedi
4 beğen · 1 yorum
Berenis'in saçı (@aozp)
bu kitap seri mi tek kitap mı bilgisi olan var mı ?
04.10.16 beğen cevap
duygu tarhan

duygu tarhan

@duygutarhan

Sıcacık bir kitap...insan arada böyle kitaplara ihtiyaç duyuyor.kitaptaki karakterleri de çok sevdim onların dertlerine ben de üzüldüm sevindiklerinde ben de mutlu oldum..:)
sanki taniyormusum gibi onları..öyle değişik hislere kapıldım.tavsiye ederim..
1 beğen · 0 yorum
Halil KOLAZLI

Halil KOLAZLI

@halilkolazli

Küçük Mucizeler Dükkanı konu akışı bakımından bir erkeğin dikkatini çekecek bir konuya sahip değil. Sırf okumak için okumaya başladığım ama elimden bırakamadığım bir kitap olup çıktı. Kadın dünyasını bir kadından okumak ayrı bir sürükleyici durumken bir de buna günlük ya da ömürlük dertler eklenince daha bir bağımlılık yaptı. Hayatım da konusuyla alakamın olmayıp da okuduğum en hızlı kitaplardan biriydi.
Söylemeden geçemeyeceğim betimleme sanatını harikulade kullanabilmiş biridir Debbie Macomber.
ataç ikon Küçük Mucizeler Dükkanı
kitaba puan vermedi
1 beğen · 0 yorum
Dilhun

Dilhun

@beyzan

Zaman her şeyin ilacı, lâkin umutsuz da nolmaz.
Ölüm gelmeden hiçbir şey henüz bitmemiştir.
Hayat umduğumuz kadar zor değildir.
Hastalıklar ve zorluklar önümüze engeldir ama bunlarla başa çıkmak tamamıyla bizim elimizdedir.

Umudu barındıran, hayata bakış açınızı değiştirecek, hayata tutunmanızı, hangi yaşta olursa olsun yaşadığınız hayatın güzelliklerini farketmenizi sağlayacak bir kitap.
Değişik bir yönü de benim ilgimi çekti. Arkadaş kavramının akran değil sizi anlayan,saygı duyan,fikirlerinize saygı gösteren insanlar olduğunu aranızda bu bağlar olduğu zaman senelerce yaş olsa bile - ki bu annaneniz yaşındaki insanlar için de geçerli - arkadaş olarak kabul edeceğiniz insanların olabilecegini gösteren bir kitap.
Dayanışmanın,insanlara hoş görüyle yaklaşıp onlara destek olmanın,sevgi göstermenin hem sizin hem de karşınızdakinin hayatını nasıl değiştirdiğini gösteren çabukcak biten ama bitmemesi istenilen güzel bir kitap.
Umut dolu okumalar... :))
1 beğen · 0 yorum
/ 8