up
ara

Akıl Oyunlarının Gölgesinde - Sherlock Holmes Kitap İncelemeleri

Senem

Senem

@kitapvekahve - Ankara

İlk okuduğum Sherlock Holmes kitabı. Hiçbir şekilde okuyucu sıkmıyor. Olaylar çok iyi kurgulanmış suçluları ise tahmin etmek kolay değil hatta imkansız bile.
Oturup saatlerce okunacak seni içine çeken bir kitap kesinlikle değil. Kısa kısa hikayelerden oluşuyor o yüzden oturup 4 yada 5 hikayeyi okuyayım dediğin zaman sıkılabiliyorsun. Yanında olup aklına geldikçe canın istediğinde tek tek hikayeleri okumak daha çok zevk verir diye düşünüyorum o yüzden diğer kitapları o şekilde okumayı düşünüyorum.
0 yorum
Hakan Eröztekin

Hakan Eröztekin

@cikolataadam - İstanbul

Bir dakika!
Bir romandan fazlası. Anlatılan olaylara dahil olup "Bir dakika.. Elimizdeki bilgilere göre suçlu bu evde yaşayan birisi olmalı" dediğiniz bir kitap. Tüm kanıtları Sherlock gibi dinliyor, onun çözümleme hızına yetişmeye çalışıyorsunuz. Gayet eğlenceliydi.
0 yorum
Nazan

Nazan

@nznsrhn

Polisiye sevlere tavsiye edilir. Serinin ilk kitabıdır. Muhtesemdi..
0 yorum
dilayça

dilayça

@dilay7

Sherlock holmes kitapları benim favori polisiye/dedektiflik kitaplarımdandır. Kısa hikayelerden oluşmuş bir kitap. Fazlasıyla ilginç ve şaşırtan olaylar var. Sherlock Holmes keskin zekasıyla hepsini çözüyor. İçindeki bazı hikayeleri önceden başka kitapta okumuştum ama tekrar okudum. Gayet ilgi çekici ve akıcı. Öneririm.
0 yorum
Seval Deveciler

Seval Deveciler

@nymphes - Seoul

Basit basit hikayelerden oluşturulmuş bir kitap .Sherlock Holmes deyince insan daha farklı bir kurgu ve heyecan bekliyor ama basit olaylar , zekice yazılmamış yavan bir kitap başka şeyler okuyun yaw
0 yorum
ayrıksı

ayrıksı

@ayriksi

Normalde polisiye roman ilgi alanıma girmiyor. Ama kardeşimin hediye etmesiyle okumak farz oldu. Beklediğimin tersine hayal kırıklığına uğramadım. Sürükleyici bir kitap.. Her bölümde insanda bir merak duygusu uyandırıyor. Dili sade, okurken yormuyor.. İnsanların gözlemleme yeteneğini sorguluyor ki bu konuda kendimi çok vasat kabul edebilirim.. :)
Sözün özü: okunulası bir kitap, tavsiye ederim..
0 yorum
Yo ye güzel kitap ama uzun zaman sonra hikayeleri unutucaksınız anın tadını çıkarın gençler :D tavsiye ediyorum
0 yorum
OnurSakarya

OnurSakarya

@onursakara - İstanbul

Sherlock
56 kısa hikâye olarak paylaşılan 5 kitaptan biriydi. Ve Benim Holmes'la ilk tanıştığım hikaye. İyi ki tanışmışım ** Bazıları her ne kadar tahmin edile bilse de (ben hiç tahmin edemedim) bir çok kez hayrette düşüyorsunuz. Polisiye kitaplarını seven ve Sherlock Holmes İle tanışmamış olan varsa Kesinlikle TAVSİYE EDERİM.

*****
0 yorum
BulgarGöçmeni

BulgarGöçmeni

@bulgargocmeni - Adana

Sherlock Holmes kitaplarını okumayı hep istemiştim ama okadar çok Sherlock kitabı ve serisi varki insan hangisiyle başlayacağını şaşırıyor vede insanın gözünü korkutuyor. Sherlock Holmes serisinin bu 56 eseri bu 5 kitap içine sıkıştırılmış ve her kitap 35-40 sayfalık birbirinden güzel sürükleyici hikayeler olarak anlatılmış. Bu seri sayesinde zevkle tüm Sherlock Holmes hikayelerini okuyabilirsiniz. Hikayelerin hepsi çok akıcı yazılmış vede bir o kadarda dinamik. Serinin 12 hikayeden oluşan, heyecanın bir nebze bile eksilmediği bu kitapı zevkle okuyacaksınız...
1 yorum
Eda Duru (@edaduru)
holmes kitapları çok ama hiçbirinde sıkılmıyorsun
04.07.17 beğen cevap
Serda Kayman

Serda Kayman

@serdakayman

Sherlock Holmes'e hayran olmamak elde değil sanırım. Yine çok keyif alarak okuduğum bir kitap oldu.
0 yorum
Onurr

Onurr

@onurr

En iyi hikaye : 5 Portakal Çekirdeği
En kötü hikaye: Benekli Kordon

Sherlock Holmes romanları ve hikayeleri güzel okuması da zevkli. Ama şimdilik bir John Verdon değil :)
0 yorum
Burak Doğukan

Burak Doğukan

@burakdogukan

Sherlock Holmes Hikayelerinden Oluşturulmuş Bir Kitap. Okunabilir.
0 yorum
SEVGİ

SEVGİ

@meriemsevgi - Mardin

Konu Sherlock Holmes ise söylenecek pek bir şey yok. İnsana ayrıntılı düşünmeyi öğretiyor. Detayların büyük önemini...
0 yorum
nihan avcioglu

nihan avcioglu

@nihanavcioglu

Hikayelerin çoğunda sonucu baştan tahmin etmek mümkün. Ancak ne kadar sıradan dediğiniz hikayelerde bile ince zekasıyla insanı koplekse sokan bu aykırı dedektifi okumak keyifliydi. Bu arada Sherlock Holmes merakımı başlatan Benedict Cumberbatch' a ayrıca teşekkür ediyorum. :)
2 yorum
OnurSakarya (@onursakara)
Robert Downey'de iyidir filmine bakmanı Tavsiye ederim.
10.05.15 beğen cevap
nihan avcioglu (@nihanavcioglu)
Katılıyorum çok başarılı ve karaktere de yakışmış. Dizinin günümüze uyarlanışı ve abartılı tarzı da farklı bir tat veriyor ama :)
11.05.15 beğen cevap
sç

@sametcelikbicak

Sherlock Holmes filmlerini ve Sherlock dizisini izledikten sonra kitabını ilk defa okudum ve herkese tavsiye ederim. Gerçekten sürükleyici ve akıcı anlatımı ile olayları oradaymışsınız gibi yaşayıp gözünüzde canlandırabiliyorsunuz. Dİğer Sherlock Holmes kitablarıyla seriye devam...
0 yorum
/ 2