up
ara

Uğursuz Kolye (Cep Boy)

Uğursuz Kolye (Cep Boy) Konusu ve Özeti

Uğursuz Kolye (Cep Boy)
Baştan Çıkaran Ölüm kitabının da yazarı Nora Roberts tarafından kaleme alınan Uğursuz Kolye (Cep Boy) kitabı Roman, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Epsilon Yayınevi yayınevinden 1970 yılında 9789944821438 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Uğursuz Kolye (Cep Boy) isimli kitap 450 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye İbrahim Kırkağaçlıoğlu çevirmiştir. Uğursuz Kolye (Cep Boy) kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Çevirmen: İbrahim Kırkağaçlıoğlu
Yayınevi: Epsilon Yayınevi
ISBN: 9789944821438
Sayfa: 450 sayfa Basım Tarihi: 1970
"Uğursuz Kolye" okuyucularını tropik denizlerin derinliklerine götürüyor. Yazar, hikayesindeki aşk ve tutkunun yanında gizem ve gerilimi de mükemmel bir şekilde kullanıyor. Deniz arkeoloğu olan Tate Beamont, babasının deniz dibindeki eski eser ve hazine arama tutkusunu paylaşan genç bir kızdır. Yıllar içinde batık gemilerde pek çok güzel şey buldukları halde, arkasında kana bulanmış bir efsane bırakan Anjelik'in Laneti ile yolları hiç kesişmemiştir. Baba kız böyle bir avın peşinde düşeceklerse, bunu Buck ve Matthew olmadan yapamayacaklarını görürler.Tate başlangıçta, bu ulaşılması güç hayali yabancılarla paylaşmayı öfkeyle reddettiği halde, sonra fikrini değiştirir. Derin suların altındaki ortak çalışma sırasında iki genç arasında gerilimli bir aşk doğar. Geçmişleri ve gelecekten beklentileri arasındaki büyük farklar onları ayırırken, babasının ölümündeki gizemide aydınlatma peşindedir. Ekip büyük bir uyum içinde çalışır, gençler arasındaki aşk la birlikte Ray Beamont ile Buck Lassiter arasında da büyük bir dostluk doğar. Ne yazık ki, beklenmedik rastlantılar olayların akışını değiştirecek, hayalleri erteleyecektir. Ancak çekilen tüm acılara rağmen, aşk, dostluk, dayanışma ve tutku, sonunda hepsinin mutluluğu bulmasını sağlar.
Müzeyem Adem

Müzeyem Adem

@conquerorssultan - Varna

Bu kitapta belki de hiç duymadığınız bir meslekle uğraşan kahramanlar ile tanışacaksınız - deniz arkeologları ile. Suyun altında olma hissini, kesfetme heyecanını güzel bir şekilde anlatmış yazar. Romanın aşk hikayesi çoğu kitaba benzer bir şekilde işlenmiş olsa da içine biraz gerilim ve gizem katılması ortaya güzel bir şey çıkmasına neden olmuş. Nora Roberts'a has yavaş anlatıma rağmen yine de merakınız ölmüyor. Bu türü sevenlerin keyifle okuyacağını düşünüyorum. Özellikle tatil günleri için ideal bir kitaptır. :)
ataç ikon Uğursuz Kolye (Cep Boy)
kitaba 10 verdi
1 yorum
Semih Oktay (@semihoktay)
,
01.04.16 beğen cevap

Uğursuz Kolye (Cep Boy) - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle