up
ara

Türlerin Kökeni

The Origin of Species

Türlerin Kökeni Konusu ve Özeti

Türlerin Kökeni
Seksüel Seçme kitabının da yazarı Charles Darwin tarafından kaleme alınan Türlerin Kökeni kitabı Akademik, Bilim türünde okuyucusu ile buluşuyor. Evrensel Basım Yayın yayınevinden 0 yılında 9786054156153 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Türlerin Kökeni isimli kitap 520 sayfadan oluşuyor. Kitap Mutlaka Okunması Gereken Evrim Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Türlerin Kökeni kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yayınevi: Evrensel Basım Yayın
ISBN: 9786054156153
Sayfa: 520 sayfa
Charles Darwin'in organik evrim kuramı bilime yaptığı katkı kadar, getirdiği tartışmalarla da önemli bir kitaptır. Onun yaptığı beş yıllık araştırma gezisi sonunda bulduğu canlı ve fosiller, saptadığı canlı özellikleri, gözlemlediği insan toplulukları ve bunlara dayanarak vardığı sonuçlar bir anda kitaplaşmadı. Evrim kitabının kitaplaşması bu bilim adamının yirmi yılını aldı. Darwin'in evrim kuramı "canlıların ortak atalardan evrilerek çeşitlendiği" düşüncesine dayanır. 150 yıl önce tartışılan ve bilim insanlarının çoğunluğunca kabul gören bu görüş, günümüzde kimi çevrelerce din adına hâlâ reddediliyor. Bu reddedişte Darwin'in bir teolog olduğu da unutuluyor. Darwin'in doğumunun 200 Türlerin Kökeni'nin yayınlanışının 150. Yılındayız ve Türlerin Kökeni hem Türkiye hem dünya için yeni tartışmalar getirecek bir tazelikte.
Kitap hakkında söylenecek çok şey var ama kısaca maddeler halinde yazayım.
1- Kitabın yazar(lar)ı belli değil, sadece 2 editör adı var.
2- Kitap adı kapağında düzgün belirtilmemiş lakin sayfalarında kitap adı farklı geçmekte.
3- Kitap oradan buradan toplama ve hatta noktası virgülüne, yazım yanlışlarına kadar kopyala yapıştır ile oluşturulmuş.
4- Kaynaklar bölümünde kullanılan kaynaklar numaralandırılmış ancak kitap içerisinde hiç atıf yok. Olmaması da normal çünkü atıf yapılacak bir durum yok çünkü 3. maddede söylediğim gibi direkt olarak kitaplardan ve hatta forumlardan birebir kopyala yapıştır yapılarak belirledikleri bölümlere koymuşlar.
5- Kitap oluşturdukları bölümler ile belli bir akış sağlanmaya çalışılmış olsa da olmamış.
6- Kitap karşıt/nötr görüşlülerin makalelerinin toplamından ibarettir.

Yani okumak için zaman kaybetmeyin, bu konuda her görüşten akademik ya da değil kitap bulabilirsiniz. Kitapta eserleri kullanılan ulaşabildiğim yazarlara durumu ilettim.
ataç ikon Türlerin Kökeni
kitaba 2 verdi
0 yorum
İşte Geldik Gidiyoruz
Fikir sahibi olmak için okuduğum bir kitap. Sonuçta bir görüşü savunuyorsanız onun karşıt görüşlerini de iyi bilmelisiniz ki onu yenebiliseniz. Yani ben o kitap şöyle bu görüş böyle demek yerine onun hakkında fikir sahibi olduktan sonra atıp tutabilme yetkisi görüyorum kendim de sonuç olarak. Darwin Darwin diyolar neymiş bu maymun hikayesi diyenler okusun.
ataç ikon Türlerin Kökeni
kitaba 4 verdi
0 yorum

Türlerin Kökeni - S41

Evcil hayvanlarımızın ve tarım bitkilerimizin kalıtsal çeşitlerine ya da ırklarına bakınca ve onları yakın hısımları olan türlerle karşılaştırınca, her ırkta, daha önce söylendiği gibi, ırada gerçek türlerde olduğundan daha az bir-biçimlilik görmekteyiz.
Sevgi-Mustafa Şimşek tarafından eklenmiştir.
Sevgi-Mustafa Şimşek

Sevgi-Mustafa Şimşek

@mustafasimsek0 - Gaziantep

Doğa durmadan değişimler yaratır; insanoğlu onları kendine elverişli yönde biriktirir. Bu anlamda, insanoğlunun kendine yararlı ırklar yarattığı söylenebilir.
ataç ikon Türlerin Kökeni
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
Ahme't Sessiz

Ahme't Sessiz

@ahmetsessiz

Daha da önemlisi, yaşayan her yaratığın yapısının temeli kalıtıma bağlıdır; sonuçta her ne kadar bütün varlıklar doğadaki yerlerine tam olarak oturuyormuş gibi görünse de birçok yapının şimdiki hayat alışkanlıklarıyla doğrudan ilgisi yoktur.
DARWIN, Türlerin Kökeni (1859)
ataç ikon Türlerin Kökeni
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum
57
KİTAP
Mutlaka Okunması Gereken Evrim Kitapları
@alone adlı kullanıcımızın Kitapla Evrim paylaşımından yola çıkılarak oluşturulmuş listedir. Evrim meselesini detaylı öğrenme...
Burak Bulut

Burak Bulut

@burakbulut625

 paylaşım fotoğrafı
Okunması gereken kitaplardan sadece biri
ataç ikon Türlerin Kökeni
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
0 yorum