up
ara

Kaza Kurşunu

- Ricochet

Kaza Kurşunu Konusu ve Özeti

Kaza Kurşunu
Aşk Bir Ayrılık Ötede kitabının da yazarı Sandra Brown tarafından kaleme alınan Kaza Kurşunu kitabı Roman (Çeviri), Macera türünde okuyucusu ile buluşuyor. Altın Kitaplar yayınevinden 2006 yılında 9789752109001 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Kaza Kurşunu isimli kitap 480 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye İpek Demir çevirmiştir. Kaza Kurşunu kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Çevirmen: İpek Demir
Yayınevi: Altın Kitaplar
ISBN: 9789752109001
Sayfa: 480 sayfa Basım Tarihi: 2006
Dedektif Duncan Hatcher gece yarısı Yargıç Cato Laird'in evine çağrılır. Çünkü yargıcın genç ve güzel karısı Elise hırsızlık yaparken yakaladığı adamı vurmuştur. Bu durum ona göre düpedüz nefsi müdafaadır. Ne var ki Duncan, kadının anlattıklarından ve olayın meydana geliş şeklinden kuşkulanır. Ortada çelişkili bir durum vardır. Ona göre Elise Laird bu işi yalnızca kendini korumak için yapmamıştır ve bir şeyler gizlemektedir.Öldürülen adamın Lairdlerle ilişkisi olduğunu düşünen Duncan soruşturmalarını derinleştirdikçe meslek yaşamının tehlikede olduğunu anlar. Bu arada duygusal olarak da bir karmaşa içindedir. Çünkü bir cinayet zanlısı olan Elise Laird'e âşık olmuştur. Onunla özel olarak görüşür ve genç kadının kocası hakkındaki inanılmaz suçlamalarını öğrenir. Duncan tereddüt içinde kalır. Ya Elise'nin anlattıkları doğruysa? Bu işte, Ölümcül Suçlar Kralı Robert Savich'in parmağı vardır ve tüm olayların gerisinde bir suç ortaklığı söz konusudur. Ve sonra Elise ansızın ortadan kaybolur.Kaza Kurşunu'nun kurgusundaki şaşırtıcı gelişmeleri yürek hoplatan gerilimle birleştirip heyecanlı bir öykü yaratmayı ancak Sandra Brown gibi usta bir yazar yapabilir.
Yazarın en güzel romanlarından idi bence..Bitireseye kadar elimden bırakamadım..
Şimdiye kadar yazarın okuduğum en güzel eserlerinden di diyebilirm..

Hikayede aşk,macera,tutku,cinayet her şey vardı..Bir an kendimi sanki Sidney Sheldon kitaplarından birini okuyorum sandım..
Bir yanda görevini yapmaya çalışan ve şüpheli durumdaki güzel bir kadından etkilenen bir dedektif.Öte yandan da üvey kardeşinin ölümünden sorumlu tuttuğu bir adamla intikam için yıllarca evli kalmayı göze alan bir kadın..

Mükemmel bir kurgulama vardı romanda.Baştan sona kadar sayfalar aktı gitti..Duncan Ve Elise'nin tutku dolu aşkı..Elise istediğini elde etmek için Duncan'ı baştan çıkarttıktan sonra kendisinin ona aşık olabileceğini göz önünde bulundurmuyordu,öte yandan Duncan görev ve aşkı arasında kalarak yaşadığı ikilemleri yazar çok güzel aktarmıştı...

Öte yandan yaptığı mesleği en kötü emellerine alet etmekten çekinmeyen yakışıklı bir adam..Uyuşturucu imparatoru ile yıllarca süren işbirliği ile zenginleşip ruhunu şeytene satmış bir zavallı..

Harika bir romandı daha fazla ayrıntı vermek istemiyorum...Kurgusu güzel aşk ve tutkuyu sonuna kadar hişssettiren tüyler ürperten bir cinayet romanı okumak istiyorsanız Sandra Brown'un Kaza Kurşunu isimli romanını sakın es geçmeyin.....
ataç ikon Kaza Kurşunu
kitaba 10 verdi
0 beğen · 0 yorum
Müzeyem Adem

Müzeyem Adem

@conquerorssultan

Bence yazarın en iyilerinden değil ama çok kötü de değil bu kitabı. Sandra Brown'un kendine has bir tarzı, okuru sürekli meraklandırabilen anlatımı ve olmadık yerden çıkan sürprizleri var. Size bir şey katabilecek bir roman olduğu söylenemez ama bu tarzı seviyorsanız keyifle okuyabilirsiniz de ;)
ataç ikon Kaza Kurşunu
kitaba 6 verdi
0 beğen · 0 yorum

Kaza Kurşunu - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle