up
ara

Bir Dönem Bir Çocuk Sözleri ve Alıntıları

Hanımcı Beyza ོde

Hanımcı Beyza ོde

@koraycem

Bir Dönem Bir Çocuk
DP’lilerin başlattığı bu ayağa kalkmama sorununun tamamen ortadan kalkması ve Cumhurbaşkanına gösterilecek saygının normalleşmesi için aradan bir hayli zaman geçmesi gerekecekti.

s. 539.
ataç ikon Bir Dönem Bir Çocuk
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
2 yorum
Hanımcı Beyza ོde (@koraycem)
Meclis mi üstündür, Cumhur reis mi? Bunun bile ayrımını yapamayanlar milletvekili ve başbakan oldu ve oluyor. Demokrasi, demir bilyedir. Ağzında çiğnediğin sakıp gibi, lafazanlıklarla kendine uyduramazsın. Uydurmaya kalkarsan kaos olur ve darbecilere meydan vermiş olursun. Darbeyi yapan da genellikle düzeni muhafaza etme gayretindeki resmi silahlı güçlerdir. Halk, darbe yapmaz devrim tapar. Bu sebeple dünya tarihinde darbeler çok devrimler azdır.
14.03.19 beğen cevap
Hanımcı Beyza ོde (@koraycem)
Meclis mi üstündür, Cumhur reis mi? Bunun bile ayrımını yapamayanlar, milletvekili ve başbakan oldu ve oluyorlar. Demokrasi, demir bilyedir. Ağzında çiğnediğin sakız gibi, lafazanlıklarla kendi isteklerine uyduramazsın. Uydurmaya kalkarsan kaos olur ve darbecilere meydan vermiş olursun. Darbeyi yapan da genellikle düzeni muhafaza etme gayretinde ki resmi silahlı güçlerdir. Halk, darbe yapmaz devrim yapar. Bu sebeple dünya tarihinde darbeler çok, devrimlerse azdır!
14.03.19 beğen cevap