up
ara

Sultan: Bir Kanuni Romanı

Sultan: Bir Kanuni Romanı Konusu ve Özeti

Sultan: Bir Kanuni Romanı
Abdülhamid kitabının da yazarı Okay Tiryakioğlu tarafından kaleme alınan Sultan: Bir Kanuni Romanı kitabı Roman (Yerli), Tarihi Roman türünde okuyucusu ile buluşuyor. Timaş Yayınları yayınevinden 0 yılında 9786050800852 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Sultan: Bir Kanuni Romanı isimli kitap 256 sayfadan oluşuyor. Sultan: Bir Kanuni Romanı kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yayınevi: Timaş Yayınları
ISBN: 9786050800852
Sayfa: 256 sayfa
Sultanlar sultanı, hakanlar hakanı, hükümdarlara taç veren Allah'ın yeryüzündeki gölgesi, Anadolu'dan Rumeli'ye kara ve denizlerin yegâne hâkimi Kanuni Sultan Süleyman Han yedi cihana nam salmaya devam ediyor! Devir Muhteşem Süleyman devridir. Düşmanları bir korkudur sarar. Vehimi çıkar her köşe başından; yamandır, aman vermez. Pargalı ise her vezire benzemez, zekâsıyla savaşır da olmazları oldurur. Hürrem'in tek bir sözüyle kayıplara karışır kimi, kiminin hayatı huzur bulur. Ancak başta Cihan Padişahı vardır ki sefer eyler Bağdat'a, Estergon'a; şanıyla Viyana kapılarına ulaşır. Ne Şarlken tanır ne Ferdinand. Denizler ise Barbaros'tan sorulur. Preveze'den gelen kahramanlık haberleri Kutsal Roma ile Safeviler arasındaki ittifakı körüklerken acaba bu güç savaşında kim galebe çalacaktır? Tarihi romanların vazgeçilmez ismi Okay Tiryakioğlu, Kanuni üçlemesinin ikinci kitabı Sultan'da tarihin en ihtişamlı dönemini soluk soluğa bir anlatımla bugüne taşıyor.
mrt kry

mrt kry

@mrtkry

"Kanuni: Kılıcın Yapamadığını Adalet Yapar" bu kitabın öncesi nitaliğinde ve bu kitaptan biraz daha güzeldi sanki, hikayenin zaman zaman kanuni, zaman zaman pargalı ama daha çok vehimi orhun çelebi gözünden anlatılması çok hoşuma gitmişti, bu kitap da çok güzel ve mutlaka okunmalı, tarih ancak bu kadar güzel ve zevkle öğrenilebilir, bakalım üçüncü kitap "Süleyman Han" nasıl, sırada o var...
1 beğen · 0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

Kanuni serisinin 2.kitabı olan Sultan,Okay Tiryakioğlu'nun diğer kitapları gibi akıcı..Yalnız kitabı okurken bazı yerlerde anlamını bilmediğiniz eski kelimelerle karşılaşabilirsiniz..Buda kitabın nazar boncuğu olmuş..Serinin diğer kitaplarını da tavsiye ederim..
0 beğen · 0 yorum
şükran görgülü

şükran görgülü

@sukrangorgulu

ilk kiap daha gerçekçiydii.Bu kkitaptaaki vehoimi adli şahsi araştirdim ama hiç bir kaynakta rastlamadim sanirim hayali bir karakter bu yüzden acikcasi kitap biraz sikiciydi bnm için..
ataç ikon Sultan: Bir Kanuni Romanı
kitaba puan vermedi
0 beğen · 0 yorum
Güven

Güven

@phoenix

İlk kitabın gölgesinde kalmış. Lakin serinin devamı olarak yinede güzel.
0 beğen · 0 yorum

Sultan: Bir Kanuni Romanı - S41

'' Üstümüze kılıç çekilmedikçe, ülkemize girilmedikçe, tebaama cefa edilmedikçe, bizden kimseye zarar gelmez. '' Fatih Sultan Mehmet.
Yasin Uluçam tarafından eklenmiştir.
deli düş

deli düş

@delidus

öldüğümüzde uyanacağımız, ekseriyetle acı bir rüyadır dünya.
ataç ikon Sultan: Bir Kanuni Romanı
kitaba puan vermedi, inceleme eklemedi.
1 beğen · 0 yorum