up
ara

Nazik Alet

Nazik Alet Konusu ve Özeti

Nazik Alet
Nazik Alet kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yazar:
Yayınevi: Nesin Yayınları
ISBN: 9789759038182
Sayfa: 192 sayfa Basım Tarihi: 1970
İkinci arkadaşa yaptığım küçük şaka böyle oldu. Tekel aleyhine çok çok ağır bir yazsı yazmıştı. Bu yazıdan üç gün sonra Tekel İdaresi bu arkadaş bir sandık için likör, köpüklü şarap, votka gönderdi. Daha doğrusu o böyle sanıyordu. Kapalı sandığı bize gösterip övündü.
Evren Erarslan

Evren Erarslan

@evrenerarslan

19 Öyküden oluşan, biraz daha siyasetten uzak kalabilmiş bir Aziz Nesin kitabı. Yine halkı müthiş tahlil etmiş. Özellikle apartman ilişkilerine yönelmiş bu derlemede. Eğer Aziz Nesin'in görüşlerini benimsemiyorsan (siyasi, dini) bile okunabilecek bir kitap.

En beğendiğim öyküler :Beş Kuruş Yüzünden : "Dostlar alışverişte görsün" barzoluğu anlatılıyor.

Tarzan'ın Sahibi Kim : Türk halkının dış görünüşe olan gereksiz saygısını anlatıyor.

Bülbül Yuvası Evleri : Müteahhitlerin (meclis dışarı) ne kadar şerefsiz olduklarını, halkın da bir o kadar salak olduğunu gözler önüne seren hikaye.

Bakanlık Emrinde Biri : Devlette başa geçen kadar, başa geçen kişilerin istemediği insanların da saygı gördüğü, yeter ki devlet atasın mantığında hareket eden ezilmiş bir halkın öyküsü.
ataç ikon Nazik Alet
kitaba 8 verdi
0 yorum

Nazik Alet - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle
Evren Erarslan

Evren Erarslan

@evrenerarslan

"O zamana kadar 38 numara giyerken ondan sonra 40 numarayı bile zor giydim. Baskıdan kurtulup hürriyete kavuşur kavuşmaz, ayaklarım genişlemişti. Biz, insanlar da böyle değil miyiz? Ne kadar baskı yapılırsa yapılsın, o baskıdan kurtulur kurtulmaz, hiç kabımıza sığmayız."
ataç ikon Nazik Alet
kitaba 8 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum
Evren Erarslan

Evren Erarslan

@evrenerarslan

"Gerikalmış ülkelerde insanlar parasız oldukları için hırsızlık yapar, banka soyar, adam kaçırırlar oysa refah düzeyi yüksek olan Amerika'daysa, hırsızlık, kaçakçılık, adam kaçırmak için bile sermaye yatırımı gerekir."
ataç ikon Nazik Alet
kitaba 8 verdi, inceleme ekledi.
0 yorum