up
ara

Ağla Sevgili Yurdum

Ağla Sevgili Yurdum Konusu ve Özeti

Ağla Sevgili Yurdum
Cry the Beloved Country kitabının da yazarı Alan Paton tarafından kaleme alınan Ağla Sevgili Yurdum kitabı Roman, Afrika türünde okuyucusu ile buluşuyor. Bilgi Yayınevi yayınevinden 0 yılında 9789752200081 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Ağla Sevgili Yurdum isimli kitap 294 sayfadan oluşuyor. Kitabı Türkçe'ye Mehmet Harmacı çevirmiştir. Ağla Sevgili Yurdum kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yazar:
Çevirmen: Mehmet Harmacı
Yayınevi: Bilgi Yayınevi
ISBN: 9789752200081
Sayfa: 294 sayfa
Bütün yaşamı Güney Afrika'da geçen, önceleri zengin beyaz çocukların eğitmenliğini, sonraları kara çocukların kapatıldığı bir "ıslahevi"nin yöneticiliğini yapan Alan Paton, Ağla Sevgili Yurdum'da; kara derili insanlarla beyazların çelişki ve çatışmalarının yaşandığı bir ortamı, olanca doğallığıyla anlatıyor.1930'lu yıllarda Güney Afrika'da birtakım yenilikler yapılmaya başlanmış; ancak, alabildiğine ilkel koşullarda yaşayan, ezilen, sömürülen, hor görülen kara derili insanların bu değişime ayak uydurmaları son derece sancılı olmuştur.Hem zorlu bir yaşamla hem de aynı ölçüde acımasız beyazlarla cebelleşen; ama o ülkenin kendi ülkeleri olduğu ve sevgide, acıda, emekte dayanışma içinde olmaları gerektiği bilincini edindikçe kendilerini kanıtlama savaşımına girişen bu insanların dramı, Ağla Sevgili Yurdum'da tüm çıplaklığıyla sunulmuştur.Mehmet Harmancı'nın akıcı Türkçesiyle okurumuza kazandırılan roman, sömürüye başkaldırının elkitabıdır.
nilgün pamuk

nilgün pamuk

@nilgunpamuk

Afrika'nın görünen yüzünün arkasında yatanları, insanların yaşadıkları zorlukları, verdikleri mücadeleleri anlatan bir kitap. Dili yalın ve okuması kolay. Yazar hiç zorlanmadan bölgeyi ve çetin doğa koşullarını gözümüzde çok temiz bir şekilde canlandırarak anlatmış. Birbirine teğet geçen yaşamlar acı bir olay ile iç içe geçiyor ve kurgusunu hem yalın hem de akıcı bir şekilde kotarmayı başarmış yazar. Bölgenin hikayesini anlatan naif ve duygulara hitap eden bir roman tavsiye ederim.
ataç ikon Ağla Sevgili Yurdum
kitaba 8 verdi
2 beğen · 0 yorum
Aysece

Aysece

@kaleidoscopic

O(afrika) coğrafyayla ilgili bilmediklerinizi öğreneceğiniz bir kitap.
ataç ikon Ağla Sevgili Yurdum
kitaba puan vermedi
0 beğen · 0 yorum

Ağla Sevgili Yurdum - S41

S-41 kitabın 41. sayfasının ilk paragrafıdır. S41 Ekle