up
ara

Hikayecinin Kaderi

Hikayecinin Kaderi Konusu ve Özeti

Hikayecinin Kaderi
Hikayecinin Kaderi kitabını okuduysanız inceleme eklemeyi unutmayın. Neokur kitap hakkındaki düşüncelerinizi ve yorumlarınızı merak ediyor.
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları
ISBN: 9789750809804
Sayfa: 432 sayfa Basım Tarihi: 1970
"Hikâyenin yeri gazetede ya son sayfa, ya ondan bir evvelki imiş. Gazete sekreteri, hikâyeyi ikinci sayfaya korsa, gülerlermiş ona. 'Bu da ne biçim sekreter?..' derlermiş.Gazeteler, hikâyeye lazım gelen önemi hiçbir zaman vermeyeceklerdir. Her zaman, hikayeci kıskanç, kendini dev aynasında görür, iki satır okumaya tenezzül etmez bir sekreterin eline düşecektir. Seni okutmamak için gazetenin has muharrirleriyle birleşip elinden geleni yapacaklardır... ""Hikayecinin Kaderi"nden(Arka Kapak'tan)

Hikayecinin Kaderi - S41

Mutemet bunları tam bir aktör gibi oynuyordu. Fıkra katibi, mutemetle beraber aynı yorgunluk içinde yoruldu.
EDK tarafından eklenmiştir.
EDK

EDK

@denizipp

İnsan tipleri bana usanç verdi artık. Hepimizde aynı zevksiz, tatsız arzular, hırslar.. İncir çekirdeği doldurmayan fikirler, hisler..
Güzellikteki bedbahtlık, zavallılık.. Çirkinliğin vahşeti.. Temizlikteki, dürüstlükteki riya. Off.. Hepimiz, en akıllımızdan en aptalımıza kadar en güzelimizden en çirkinimize kadar, her günkü yaptıklarımızı ekiyor. Her günkü düşündüklerimizi biçiyoruz. Ayrı ayrı hepimizin yaptığı aynı şey.
ataç ikon Hikayecinin Kaderi
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
0 yorum
19
KİTAP
Mutlaka Okunması Gereken Sait Faik Abasıyanık Kitapları
Çağdaş Türk hikayeciliğinin öncülerinden biri olan yazar ve şair Sait Faik Abasıyanık'ın en iyi kitapları listelenmektedir....