up
ara

Bütün Öyküleri

Bütün Öyküleri Konusu ve Özeti

Bütün Öyküleri
Anayurt Oteli kitabının da yazarı Yusuf Atılgan tarafından kaleme alınan Bütün Öyküleri kitabı Öykü, türünde okuyucusu ile buluşuyor. Yapı Kredi Yayınları yayınevinden 0 yılında 9789753637909 isbn kodu ile kitapçılarda satışa sunulan Bütün Öyküleri isimli kitap 121 sayfadan oluşuyor. Kitap Mutlaka Okunması Gereken Yusuf Atılgan Kitapları listesinde de yeralmaktadır. Bütün Öyküleri kitabını okuduysanız mutlaka oyunuzu, kitap incelemelerinizi ve alıntılarınızı bekliyoruz. Neokur kullanıcıları fikirlerinizi merak ediyor!
Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları
ISBN: 9789753637909
Sayfa: 121 sayfa
Yalnızlık, özgürlük, iletişimsizlik, bunaltı gibi temaları modern anlatının kuralları içinde samimi bir dille ve destansı bir boyutta işleyen Yusuf Atılgan, Bodur Minareden Öte (1960) ile Türk öykücülüğünün ustaları arasındaki yerini almıştı.Atılgan, bu kitaptan sonra iki masal ("Korkut'a Masal", "Ceren'e Masal") ve iki öykü ("Ağaç, "Eylemci") yazdı. Üçüncü baskısı Eylemci (1992) adıyla yayımlanan Bodur Minareden Öte ve masal kitabı Ekmek Elden Süt Memeden (1981) elinizdeki bu kitapta bir araya getirildi. Böylece Yusuf Atılgan'ın öykü ve masalları tek ciltte toplanmış oldu.Ekmek Elden Süt Memeden için "1970 yılı gözünde yazılmış bu iki masal çocukları olduğu kadar büyükleri de ilgilendirir sanırım. İkisinde de ninemin anlattığı masalların öğelerinden yararlandım" diyen Yusuf Atılgan, halk edebiyatı formlarını kendine özgü bir ustalıkla modern bir anlatıma dönüştürüyor.İnsan ruhunun dehlizlerinden kotarılmış öyküler ve masal gibi iki masal...
Yusuf Atılgan'a saygılarım ve sevgilerimle...
"Kümesin Ötesi" başta olmak üzere bu hikayelerden çok zevk aldım açıkçası, imgeleri detayları çok önemli Yusuf Atılgan'ın...


İyi bir gözlemci olması yanı sıra aynı zamanda detayların adamı. Kümesin Ötesinde anlatımını yaptığı tavuk franz kafka'nın böceği gibi aslında toplumsallaştırmaya dayanıyor... Tavuğun yaşadığı toplum bilinci, horoza karşı olan tutumu var... Özgürlükten yana bizim tavuk denemeyide seviyor... Oradan bakmakla olmaz ey insanoğlu bu tavukla sizde tanışın.

Diğer hikayeleri ise birbirinden daha zevkli...
ataç ikon Bütün Öyküleri
kitaba 10 verdi
0 beğen · 0 yorum
E.D

E.D

@yabanci

Yusuf Atılgan'ın yazdığı öykülerin bir araya toplandığı bu kitapta, toplam 14 öykü var. Bazıları çok kısa, bazıları biraz daha uzun. Genel olarak hepsi başarılı ama içlerinden bir kaçı ön plana çıkıyor. Hikayelerde ana tema; yalnızlık. Aslında kısa olan bu öyküler roman tadında, okurken etkilendim. Bir çırpıda okudum ve kitabı bitirdim. Yusuf Atılgan'ı seven, sevmeyen herkese tavsiye ederim. Okunması gereken bir kitap. İçinde güzel öyküler var. İnceleme notum: 4
ataç ikon Bütün Öyküleri
kitaba 8 verdi
5 beğen · 0 yorum
Misafir

Misafir

@misafir000

Yusuf ATILGAN=Her zaman 5 yıldız. Çok az üretmiş bir yazar. Niye? Çünkü her yazdığı olağanüstü. Lahanaların ışıkla açılıp, karanlıkla kapandığını ve bu esnada çıtırdağını bu kitaptan öğrendim.
ataç ikon Bütün Öyküleri
kitaba 10 verdi
1 beğen · 0 yorum
evrenselkitapkurdu

evrenselkitapkurdu

@herseydenonceanne

Bu öyküleri okuduktan sonra, okuyacağınız diğer öyküler hep birazcık yavan, eksik, sığ gelecek ve Yusuf Atılgan'ı anacaksınız.
ataç ikon Bütün Öyküleri
kitaba 10 verdi
0 beğen · 0 yorum
bu kitabı şiddetle tavsiye ediyorum. özellikle de yaşanmaz diye bir öyku var onu okumadan ölmemeli bile insan
ataç ikon Bütün Öyküleri
kitaba 10 verdi
2 beğen · 0 yorum

Bütün Öyküleri - S41

-Öyledir, dedim. Amcasına çekmiştir. Kaynanam elini burnuna götürdükçe vururdu. Unuttun mu, evlendikten sonra bile yerdi! Amcasına çekmiştir.
Soner Soydan tarafından eklenmiştir.
E.D

E.D

@yabanci

Sıkıştık mı yalnızlığımız daha koyulaşıyor.
ataç ikon Bütün Öyküleri
kitaba 8 verdi, inceleme ekledi.
8 beğen · 0 yorum
E.D

E.D

@yabanci

Çocuklar istedikleri bir şeyi yaptırmak için kime nasıl davranılacağını, neyi kime soracaklarını bilirler.
ataç ikon Bütün Öyküleri
kitaba 8 verdi, inceleme ekledi.
3 beğen · 0 yorum
KULELi

KULELi

@legolas

Babam okula verdi beni. Yıllarca sürdü bu. Hiç hoşlanmıyordum; arkadaşlarla itişip kakışmak, öğretmenleri dinlemek yüzünden elimde olmadan büyüyordum. Konuşmam yetmiyormuş gibi düşünmeye de başladım. En kötüsü buydu. Çoğu insan gibi düşünmeden konuşsaydım kimse bir şey demeyecekti; ama ben düşündüğümü söylemeye kalktım.
Yukarıya bildirildi; başöğretmen beni getirip ağzıma acı biber sürdü. 'Böyle gidersen beynine de biber sürülür' dedi.
ataç ikon Bütün Öyküleri
kitaba 8 verdi, inceleme eklemedi.
3 beğen · 0 yorum
Karartı

Karartı

@kararti

Kalkıp dünküne benzer yeni bir güne başlamakta ne var?
ataç ikon Bütün Öyküleri
kitaba 10 verdi, inceleme ekledi.
3 beğen · 0 yorum
E.D

E.D

@yabanci

Hiç ağlama emi? Gülerken senin kadar güzel, ağlarken de senin kadar çirkin bir çocuk görmedim ben, dedi.
ataç ikon Bütün Öyküleri
kitaba 8 verdi, inceleme ekledi.
3 beğen · 0 yorum
7
KİTAP
Mutlaka Okunması Gereken Yusuf Atılgan Kitapları
Anayurt Oteli romanı sinemaya uyarlanan Türk roman ve öykü yazarı Yusuf Atılgan'ın mutlaka okunması gerektiğini düşündüğümüz ...